İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense click oranları ile ilgili soru?

RemiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MErhaba arkadaslar söyle surularım olucakdı.
1) Bir sitenin gosterimi 10000 click 200 olsun. İçerigi aynı olan baska siteninde gösterimi 50000 click 200 olsun. çıkan reklamlar aynı reklam boyutlarıdda aynı. Sizce kazanc aynı olur mu? yani gösterimin kazancda olumlu yada olumsuz etkisi olur mu bu iki sitenin kazancları sizce ne olru hangisi cok olur yada esit mi olur?
2) Siteye 3 adsense reklamı konuluyormus. reklam sayısı arttikca kazanclar dusermi?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
az gösterim çok klik daha çok kazanır.
ne kadar az ve ne kadar küçük adsense kodu kullanırsan o kadar çok kazanırsın

U

ultraturknet

Misafir
Bunu bir ara denedim, ancak tersine tıklamalarım çok azaldı, kazancım bir günde yarı yarıya düştü. Çünkü anladığım kadarıyla ziyaretçiler ne kadar çok seçenek görürse, o kadar çok tıklamaya yönleniyorlar. Reklamları 2 birimden 1'e düşürdüm, kazanç ertesi gün %50 azaldı. Bir Leaderboard ve bir 468*60 yerleştirdim, eski kazancıma döndüm.

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu yuzden buna Optimize diyorlar. Reklamin cok secenekli olmasi cok tikliyorlar demek degil tiklama orani yuksek olan yere koymak daha cok tiklattiriyor olmak demektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5