İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense De Ardişik Ip Ler?

PDET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir internet kafeye gidip, sırayla tüm bilgisayarlardan dolayısıyla ardışık ip lerden adsense reklamımıza tıklarsak, adsense den banlanır mıyız. Yada mesela tıklamalarımız sadece bir şehirden örneğin istanbuldan olursa bu banlanma sebebi olabilir mi sizce?

SeRSeRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir internet cafeye gidip tum bilgisayarlar ile tek tek tıklaman ban sebebidir. çünkü internet cafede tek baglanti yani 1 ip uzerinden baglanmakta butun pcler nete.. dogal olarak ayni ip ile sürekli tik ban sebebi oluyor.. ayni ilden tiklarda sorun olacagini sanmiyorum..

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Arkadasim cafeden kendi reklamina tiklamis sonrada o cafeden adsense hesabina bakmis ertesi gun banlandi :) Bide birisi yine hesabina girmis yine o cafeden biriside sitedeki google reklamina tiklamis adam banlanmis diye 1 seyde duymustum. Sonuc ortak kullanilan pclerden cok sakat bu isler.

M

MkNet

Misafir
1-Aynı Kafede bulunmanız fakat farklı bilgisayardan giriş yapmanız farklı ip üzerinden tıkladığınız anlamına gelmez.anabılgısayar tarafından sıze saglanan ip dir.

2-Eğerr bir kafeden farklı bılgısayarlardan Sizin ıstegınız yda sizin dışınızda tıklama yapıldıysa Bunuhn belırlı toleransları vardır.

Şöyleki
*Eğer bir gun ıcerısınde bir kafeden çok ucuk olmayan(ortalama max 4-5 tıklama yapıldıysa)
*Ve aynı kafeden aynı gün içerisinde Google hesabınıza giriş yapmadıysanız Googlede bu ban sebebı sayılmaz.

Ancak bu4-5 tıklama google tarafından ılk başta ucret olarak sıze doner.Fakat daha sonra istatıklerınızden gecersız tıklama oldugu gerekcesı ıle eksiltilir.

3-Ayrıca Ben Evden gırıyorum ''ADSL BAGLANTIMI KESERIM.'' ÇEREZLERİ SİLERİM.MAKINAMI RESETLERIM.kıralını tanımam googlede kimmiş hadı anlasında goreyım dıyen arkadaşlara dıyecegım şudur.

*Google sizin Ethernet kartı numaranızıda kaydeder.Aynı ethernet kartının bulundugu bır bılgısayar ile 2.ci tıklamanız gecersız tıklama olur.Bu yuzden bazı arkadaşlar Hala neden banlandıklarını yada googlenın nasıl anladıgını çözemedıgı durumuna yardımcı olduk.

---
Bir Diğer Konu İse Web uzerınden BANLANMAMANIN YOLLARI .

*Evet Hileyı savunmuyorum.ancak hile cok yaygın bır durum bu yüzden bu konudakı tecrubelerıme dayanarak kendımce bazı fıkırler vereyım.

*Asla Popup Hile yapmayınız.Helede Tam ekran hile .Çünkü googlenın en yaygın banlanma sebeplerı Gecersız tıklama ve Kullanıcıyı tıklamaya teşfiktir.Eğer tam ekran acarsanız sayfayı goren kullanıcı yuzdesi ve tıklama yuzdesı arasında cok az bır fark olacagından Google sizin sayfanızı ıncelerken banlanma sebebı aramaz.

*Eğer hile yapacaksanız Tıklama başına ortalama 0,5 -1 $ arası veren genelde forex reklamları kullanılmakta.Ancak 1 ay 30 gündür.Siz eğer tekıl kullanıcınız yüksek ise ayın hatta cok yuksek kullanıcıya hıtap edıyorsanız Günün belırlı saatlerınde bu sayfaları yok ediniz.

Kanal reklam verıyorsanız googlenın sızı ıncelemesı 1 ay içinde en fazla 2 kez olur.İş googlenın sızı ınceledıgı sureler zarfında hilelı sayfaları bulundurmamanız.Googlenın sizin sayfalarınızı gormedsıgınde ''sız uyeye tıklamaya teşfik edıyorsunuz'' gibi bir cumlede kullanamaz.

Ancak Popup actırmayı ve sureklı hıle yapan arkadaşları uyarıyorum

TADINI KACIRMAYIN..

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google kimsenin ethernet kartının mac adresini falan bulamaz, bulamadıgı seyi de kaydedemez bunu gecelim... hileyi bende savunmuyorum ama benimde tecrubelerime dayanarak, adslim var kopar baglanırım cerezleri silerim mantigi cogu zaman isler derim. Cunku onemli olan gercek ve farkli ipdir tabii ki tertemiz bir explorer database ile... bu nasıldır boyledir soledir uzatmanin manasi yok cunku sonucta hile hiledir, insaniz hata yapariz ban sebebiniz olur :) saygılar

O

osman1971

Misafir
etherteti tanıma esprisi güzelmiş :)

Bu cok zor ve imkansiz birseydir. taniyabileceği tek nesne Senin o anlik İp numarandir.Hileyi savunmuyorum bende kesinlikle karşiyim cunkü birgün hepimiz turkiye olarak google adsenseden men edilebiliriz. hile yapanlar yuzunden yapmayan ekmeğini kazanmaya calişan insanlarda yok olur gider.

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PDET' Alıntı:
Bir internet kafeye gidip, sırayla tüm bilgisayarlardan dolayısıyla ardışık ip lerden adsense reklamımıza tıklarsak, adsense den banlanır mıyız. Yada mesela tıklamalarımız sadece bir şehirden örneğin istanbuldan olursa bu banlanma sebebi olabilir mi sizce?

yeni dikkatimi cekti arkadasin daha ilk postu bismillah yani niyetli girmisiz olaya :D

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar netbrute, r3x ve essential tools gibi programlarla biz bile mac numarasını rahatlıkla görürken nasıl oluyorda "Google göremez, yok öyle bi şey olamaz" diye çok iddialı konuşuyorsunuz. Mac adsl portuna çakılıdır, ethernet'e çakılıdır. Biraz araştırın da ondan sonra bir konuşun. Adam bişey biliyor anlatıyor siz yalancı, sallayan adam durumuna düşürüyorsunuz.

Saygılar...

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şöyle kendinden emin emin konuşanlar yok mu bitiyorum onlara.. Ya azcık araştırsanız ölür müsünüz, "internet mac address" gibi şeyleri aratsanız yüzlerce site çıkacak.
Bari en azından "mac adresini falan bulamaz" gibi net tavırlar için iki satır araştırmayı fazla görmeyin.
Ne tür programlarla nelerin bulunduğu konusu zaten forumda da bir önceki mesajda da geçiyor, tekrar yazmaya gerek yok.

Boşverin, siz internet explorer'ın cookielerini falan silip silip girin, sonra da burada konu açarsınız "yandım Allah adsens" diye..

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BeetLe' Alıntı:
google kimsenin ethernet kartının mac adresini falan bulamaz, bulamadıgı seyi de kaydedemez bunu gecelim...

gülüyorum arkadaşım sana :)

bak bakalım basit bi asp kodu ile bile alınabiliyoken google nasıl alamasın...

Kod:
<% Option Explicit %>
<%
'<<<<< DECLARE ALL VARIABLES >>>>>'
Dim sRIPa
Dim sDate
Dim intRandom
Dim objFSO
Dim objTextFile
Dim sLine
Dim sMacAddr

'<<<<< OBTAIN CLIENT's IP ADDRESS >>>>>'
sRIPa = Request.ServerVariables("REMOTE_ADDR")

'<<<<< OBTAIN DATE AND FORMAT FOR APPROPRIATE DHCP LOG EXTENSION >>>>>'
sDate = LEFT(FormatDateTime(Date, 1), 3)

'<<<<< REDIRECT BAD IP RANGES TO APPROPRIATE PAGE >>>>>'
If LEFT(sRIPa,  7) <> "255.255" Then

Response.Redirect ("error_page.asp")

End If

'<<<<< CREATE TEMP FILE NAME - RANDOMLY GENERATED >>>>>'
Randomize
intRandom = Int((99999 - 11111 + 1) * Rnd + 1)

'<<<<< COPY THE DHCP LOG TO WORKING DIRECTORY>>>>>'
Set objFSO = Server.CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
objFSO.CopyFile "C:\winnt\system32\dhcp\DhcpSrvLog." & _
                sDate, "C:\working\"
& intRandom & ".txt"
Set objFSO = Nothing

'<<<<< OBTAIN THE MAC ADDRESS FROM THE COPIED DHCP LOG >>>>>'
Set objTextFile = objFSO.OpenTextFile("C:\working\" & _
                  intRandom & ".txt")

Do While Not objTextFile.AtEndOfStream
	sLine = objTextFile.ReadLine 

If InStr(sLine, sRIPa) Then
		sMacAddr = LCASE(RIGHT(sLine,12))
	End If

Loop

'<<<<< CLEAN UP AND DELETE THE TEMPORARY FILE >>>>>'
objTextFile.Close
Set objTextFile = Nothing
objFSO.DeleteFile ("C:\working\" & intRandom & ".txt")
Set objFSO = Nothing

'<<<<< FORMAT THE MAC ADDRESS >>>>>'
sMacAddr = LEFT(sMacAddr, 4) & "." & MID(sMacAddr, 5, 4) & "." &
RIGHT(sMacAddr, 4)

'<<<<< GENERATE THE HTML OUTPUT >>>>>'
Response.Write ("<HTML><FORM><TABLE BORDER=0 ALIGN=LEFT><TR><TD>")
Response.Write ("<B>IP Address:</B></TD><TD><INPUT TYPE='TEXT'")
Response.Write (" SIZE=15 VALUE='" & sRIPa & "'>")
Response.Write ("</TD></TR>")
Response.Write ("<TR><TD><B>MAC Address:</B>  </TD><TD>")
Response.Write ("<INPUT TYPE=TEXT SIZE=15 VALUE='" & sMacAddr)
Response.Write ("'></TD>")
Response.write ("</TR></TABLE></FORM></HTML>")

%>

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MkNet' Alıntı:
3-Ayrıca Ben Evden gırıyorum ''ADSL BAGLANTIMI KESERIM.'' ÇEREZLERİ SİLERİM.MAKINAMI RESETLERIM.kıralını tanımam googlede kimmiş hadı anlasında goreyım dıyen arkadaşlara dıyecegım şudur.

*Google sizin Ethernet kartı numaranızıda kaydeder.Aynı ethernet kartının bulundugu bır bılgısayar ile 2.ci tıklamanız gecersız tıklama olur.Bu yuzden bazı arkadaşlar Hala neden banlandıklarını yada googlenın nasıl anladıgını çözemedıgı durumuna yardımcı olduk.

.

Paranoyak olmuşsunuz hepiniz.. mac adresleri google tarafından görüntülenemez. bu numara yalnızca sizi tanımlamak zorunda olan getaway tarafından görüntülenir ve bu numaraları internetten diğer adrese göndermenin yolu yoktur. Zaten tcp protokol buna izin vermez. Banlananlar başka paranoyalar bulsunlar kendilerine.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi mesaj önce yazdım arkadaşım at hostuna aspyi dene bakalım oluyomu olmuyo mu?? hatta mac spooferla dene bakalım noolacak??

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
troy' Alıntı:
Paranoyak olmuşsunuz hepiniz.. mac adresleri google tarafından görüntülenemez. bu numara yalnızca sizi tanımlamak zorunda olan getaway tarafından görüntülenir ve bu numaraları internetten diğer adrese göndermenin yolu yoktur. Zaten tcp protokol buna izin vermez. Banlananlar başka paranoyalar bulsunlar kendilerine.

tcp protokulun buna izin vermediğini düşünürsen firewall programları proxy arkasından gelen ddos ataklarını nası kesebilirlerdi?? umarım açıklayıcı olmuştur...

M

Metalirik

Misafir
Google, MAC alsa idi arkadaşım kendi kendine tıklayarak çek alamazdı yav :) Siteye giriş 5-10 kişi, düzenli olarak hergün kendi reklamlarına tıkladı 3-4 kez, nasıl yaptı bilmiyorum bilgimde yok ama çekleri hep alıyor. MAC alsa adamı şutlaması gerekirdi ki?

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GoTcHA' Alıntı:
tcp protokulun buna izin vermediğini düşünürsen firewall programları proxy arkasından gelen ddos ataklarını nası kesebilirlerdi?? umarım açıklayıcı olmuştur...

Dos atakları mac lerle kesilmez, istek sayısına tipine bakılır.. hangi ipden ona bakılır. geçici olarak banlanır.

Asp destekli değil hostum sen at.. adres ve girelim sende macleri buraya yaz.

MAc sppofer: LAN da çalışır.

IRC, EMail, AIM, SMB, MSN, ICQ sniffer. A program that intercepts messages and user details, including passwords, across the whole LAN in real time. Supports monitor mode in WLANs. It is possible to receive and view all these messages to and from all LAN users in the same time they will receive or send it. All intercepted messages are also stored in files, which can be later processed and analyzed

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ok hazırlayım bakalım.... birazdan veririm adresi

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
heyyt be, networkcüler konusuyor, biriniz mcse, diğeriniz ccnp gibi geliyor bana :) hanginizin cümlesini okusam o daha mantıklı geliyor, en son troy yazdığına göre bence google mac adreslerini alamaz :D bayağı zamandır ilgilenmiyorum ama google ın mac adreslerini alabiliyor olması fikri bana tuhaf geldi, tahminimce mac adresini bir tek isp alabilir gibime geliyor.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doğru bildin MCSE... :) birazdan bende troyun fikrine katılıcam gibime geliyo :) salt asp ile alamıyorum... zamanında böyle bişey yapmıştım ama aynen burdaki koddaki gibi yapmışım... yani eğer ben dağıtırsam ipyi dhcp üzerinden o zaman alabiliyorum. saygılar troy.... :)

Kod:
 You don't indicate what you have tried that you think should work, but the browser does not send the MAC address with the request. About all you are going to see is an IP address, and probably not even the IP address of the client machine.

It may be possible to retrieve the MAC address with some javaScript and return it to the server in a hidden field, but it may not be possible due to security issues.

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neyse kolay gelsin.. umarım dediğim gibidir :=)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
GoTcHA' Alıntı:
gülüyorum arkadaşım sana :)

bak bakalım basit bi asp kodu ile bile alınabiliyoken google nasıl alamasın...

Kod:
<% Option Explicit %>
<%
'<<<<< DECLARE ALL VARIABLES >>>>>'
Dim sRIPa
Dim sDate
Dim intRandom
Dim objFSO
Dim objTextFile
Dim sLine
Dim sMacAddr

'<<<<< OBTAIN CLIENT's IP ADDRESS >>>>>'
sRIPa = Request.ServerVariables("REMOTE_ADDR")

'<<<<< OBTAIN DATE AND FORMAT FOR APPROPRIATE DHCP LOG EXTENSION >>>>>'
sDate = LEFT(FormatDateTime(Date, 1), 3)

'<<<<< REDIRECT BAD IP RANGES TO APPROPRIATE PAGE >>>>>'
If LEFT(sRIPa,  7) <> "255.255" Then

Response.Redirect ("error_page.asp")

End If

'<<<<< CREATE TEMP FILE NAME - RANDOMLY GENERATED >>>>>'
Randomize
intRandom = Int((99999 - 11111 + 1) * Rnd + 1)

'<<<<< COPY THE DHCP LOG TO WORKING DIRECTORY>>>>>'
objFSO.CopyFile "C:\winnt\system32\dhcp\DhcpSrvLog." & _
                sDate, "C:\working\"
& intRandom & ".txt"
Set objFSO = Nothing

'<<<<< OBTAIN THE MAC ADDRESS FROM THE COPIED DHCP LOG >>>>>'
Set objTextFile = objFSO.OpenTextFile("C:\working\" & _
                  intRandom & ".txt")

Do While Not objTextFile.AtEndOfStream
	sLine = objTextFile.ReadLine 

If InStr(sLine, sRIPa) Then
		sMacAddr = LCASE(RIGHT(sLine,12))
	End If

Loop

'<<<<< CLEAN UP AND DELETE THE TEMPORARY FILE >>>>>'
objTextFile.Close
Set objTextFile = Nothing
objFSO.DeleteFile ("C:\working\" & intRandom & ".txt")
Set objFSO = Nothing

'<<<<< FORMAT THE MAC ADDRESS >>>>>'
sMacAddr = LEFT(sMacAddr, 4) & "." & MID(sMacAddr, 5, 4) & "." &
RIGHT(sMacAddr, 4)

'<<<<< GENERATE THE HTML OUTPUT >>>>>'
Response.Write ("<HTML><FORM><TABLE BORDER=0 ALIGN=LEFT><TR><TD>")
Response.Write ("<B>IP Address:</B></TD><TD><INPUT TYPE='TEXT'")
Response.Write (" SIZE=15 VALUE='" & sRIPa & "'>")
Response.Write ("</TD></TR>")
Response.Write ("<TR><TD><B>MAC Address:</B>  </TD><TD>")
Response.Write ("<INPUT TYPE=TEXT SIZE=15 VALUE='" & sMacAddr)
Response.Write ("'></TD>")
Response.write ("</TR></TABLE></FORM></HTML>")

%>

heytt gözünü sevdigim php si.bende olaya degişik bir boyut getireyim.Php her yerde oldugu gibi localde mac adresi bulma konusundada asp yi döver.Satırlarca kod yerine 3 satır kod aynı işi daha performanslı şekilde görüyor.Siz, niye hala asp kullanma konusunda ısrar ediyorsunuz ki :)

<?php
exec("ipconfig /all", $arr, $retval);
for ($i=0;$i<count($arr);$i++) {
echo $arr[$i].'<br>';}
?>

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5