İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense`de bu gorunum yasakmi?

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sekilde bir uygulama yasakmi ogrenmek istedim resimlerin ustunde link yoktur kod degistirilmemistir.....

adsense.jpg

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet bance uygun degi,l yanıltmaca oluyor yanai ziyaretci resimdeki yerin altındaki link oldugunus anıp tıkalması gibi bişi kendi fikrim tabi bu..

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama bunu yabancilar yapiyor ve odeme aliyorlar..... ben bunu yabanci forumda okudumm... ondan merak ettim turkiye de boyle yapan ve para alan varmi diye... sonucta birde su acidan dusun ben google in ustune websitemde resim koyamazmiyim? koyabilirim neden yasak olsun ki... yada ordaki resimlere baska sayfama girilmesi icin link verseydim bir sorun olurmuydu? olmazdi.... ozaman nasil yasak oluyo? celiskide kaldim acikcasi.. :D

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama sanirim linklerle resimler alakali olacak mesela hosting sitesiyse oradaki resimler dedicated server resimleri olacak yaniltici olmicak kalkip oraya 2 hatun resmi koyarsan isin gidisati degisir :p

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türklerden bu yöntemi kullan çok kişi var.
Çoğuda eg-zotik resim koyarak tıklanmasını sağlamaya çalışıyor.

R

rolfy

Misafir
bence sorun yok
reklamların tam altında ya da üstündeki içeriğe karıştıkları hakkında bir ifadeyle karşılaşmadım servis anlaşmasında, gözümden kaçmış olabilir isteyen yeniden gözden geçirsin.

şöyle bir sorun olabilir,
bu reklamı bu şekilde koyduğun sayfada başka içerik yoksa eğer adsense'i boş sayfaya koymak yasaktır kuralından ötürü başın ağrıyabilir.

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
demekki yabancilar cozmus adsense olayini... adamlar tek bir konuyla alakali sitelerinin hepsinde bu yontemi SIKCa kullaniyorlar, hosting ve seyahat sitelerinde cok gordum... ve gercekten etkili tiklama sonuclari verebilecegini dusunuyorum..

M

M@latyæsporlu

Misafir
www.nettegez.com gibi olabilir eleman eg-zotik site resminin yanına adsense reklamı koymuş.. hayatımda hile yapmadım adsensede hile yapanlarda hoş görünmez gözüme ama zeka ürünü olunca hoşumada gitmiyor değil hani.. :)

M

M@latyæsporlu

Misafir
ha unutmadan adsense bişey yapmaz diye bişey yok

buyrun

Web sayfaları kullanıcıları reklamlara tıklamaya teşvik edecek herhangi bir metin içeremez. Buna kullanıcıları reklamlara tıklamak için cesaretlendirmek veya reklamlara tıklamak ve reklamlara ilgi çekmek de dahildir

isterse bu kuralla anında şutlar , yapın ama adsenseyi sürekli kullanmak istiyorsanız yapmayın benden söylemesi..

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben zaten yapmiyorum.. sadece yapanlar nasil paralari aliyolar googledan onu anlamaya calisiyorum.. hala yasalmi diye :D

M

muziklist

Misafir
vala o tip seklinde reklami benim tanidigim bir abi hosting sitesinde koydu ama asiriya kacmiyacak sekilde aylik 150-200$ aliyor devamli aylardir.Demek neymis tozunu kacirmiyacakmissin :)

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o serbestse buda serbest mı galip.com kullanıyor bu şekılde o yuzden merak ettımde...

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dazlakcom `un örneği gibi hatta çok daha tasarım ile özdeşleşmiş reklamlar gördüm. bence bu hileye giriyor. yani bir nevi ziyaretçiyi aldatmak oluyor.

mesela bir link list sitesinde gördüm. sanki ilk siteymiş gibi koymuş mini adsense reklamını kategorisine. halbuki alakasız ve orda olmaması gereken bir site.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5