İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense de hesap açtığın sitemi yoksa reklamları yayınladığın sitelermi banlanır...

B

bazobehram

Misafir
bir türlü şunu açık net bir biçimde cvp alamıyorum sizce: google adsenseden açılan domainmi banlanır yoksa reklamlarını gösterdiğin tüm sitelermi

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain ve/veya içeriği AdSense kurallarına aykırı ise domain banlanır. Ama hile yapıyorsan, hesabın banlanır, siteler değil. Hesabın banlanıncada tüm sitelerin banlanmış gibi olur...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
EK BILGI :

Elinizde aaa.com bbb.com ccc.com isimlerinde 3 tane siteniz var. aaa.com ile basvuru yaptiniz kabul edildiniz bbb.com ve ccc.com icin kanal actiniz. Nitekim bir sure sonra banlandiniz. 3 siteniz de ayni kullanici adi altinda bulundugu icin o hesaptan 3 siteniz de banlanir. Daha sonrasinda bbb.com ile ADSENSE BASVURUSU YAPABILIRSINIZ.

@trextra 'nin bilgisi yalnis demiyorum. Baskalari yalnis anlayabilir diye ek bilgi vermek istedim.

Iyi calismalar.

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oncelikle verdiginiz bilgiler yanlis, google asla adsense de hile yapan siteyi veya siteleri banlamaz sadece hangi site adina hesap actiysan o hesabin kapanir dolayisiyla burda banlama sozcugu kullanmamiz bile yanlistir. sadece hangi domain adina hesap actiysan o hesabin kapanir.

kolay gelsin

B

bazobehram

Misafir
ya ni açtığımız hesap banlanır reklamları koyduğum öbür siteler banlanmaz mı diyorsunuz...

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ozaman biri benim adsense kodumu hileli bir siteye koysa benim adsense hesabım banlanıcakmı?

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReksNet' Alıntı:
Ozaman biri benim adsense kodumu hileli bir siteye koysa benim adsense hesabım banlanıcakmı?

Evet buna yorumunuz nedir diyelimki biri kıllık olsun diye benim sitemdeki adsense kodumu aldı ki bunu herkez rahatlıkla yapabilir ve bunu kendi sitelerine veya abuk sabuk birkaç site açarak bu sitelere yerleştirdi ve yerleştirdiği siteler adsenseye uygun olmayan siteler bu durumdan benim haberim yok nasıl haberim olabilirki zaten ve adam başka sitelerden 1000 lerce tıklama yaptı ee benim hiçbirşeyden haberim yokken şimdi benim hesabım banlanacakmı şimdi buna ne diyorsunuz...

evet diyorsanız adsense bu kodları şifrelemeli yada çalınmamasına karşı bir yol bulmalı değilmi...

e-net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
CemYilmaz' Alıntı:
Evet buna yorumunuz nedir diyelimki biri kıllık olsun diye benim sitemdeki adsense kodumu aldı ki bunu herkez rahatlıkla yapabilir ve bunu kendi sitelerine veya abuk sabuk birkaç site açarak bu sitelere yerleştirdi ve yerleştirdiği siteler adsenseye uygun olmayan siteler bu durumdan benim haberim yok nasıl haberim olabilirki zaten ve adam başka sitelerden 1000 lerce tıklama yaptı ee benim hiçbirşeyden haberim yokken şimdi benim hesabım banlanacakmı şimdi buna ne diyorsunuz...

evet diyorsanız adsense bu kodları şifrelemeli yada çalınmamasına karşı bir yol bulmalı değilmi...

bu soylediklerin daha once de çok kere konuşuldu..
Ama malesef ki google boyle bir guvenlik uygulaması yapmamakta..

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hic google hesabı actıgınızda actiginiz site ismi banlandıgında aynı site adı ile baska bi kişi adına hesap acmayı denedinizmi?
deneyin bence boşuna yeni siteler acmaya ugrasmamıs olursunuz :)

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence açılır, ha geldi pin derkene de banlanır. Belkim google 1az daha umut vermek için pinden sonrada atabilir, onun insafına kalmış:)

B

bazobehram

Misafir
google politikalarında mantık arama evet senin sitedeki adsense kodlarını uygun içeriksiz siteye koyarlarsa banlanırsın zaten adsense banlanalardan kazanıyor onlarda banlamak için seni atmaca gibi bekliyor zaten

B

Baria

Misafir
CemYilmaz' Alıntı:

bu şekilde bence yanlış olması gerek. Hangi domain hile yapıyorsa o domain banlanır HESAP BANLANMAZ.

fugitive

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
aynen öyle 3 sitem var sadece bir tanesinde hesabımı durdurdular diğer iki sitemde kullanıyorum bana gelen mailide göstereyim..

-------------------------------------------------
Merhaba,

AdSense programı dahilindeki siteleri program kurallarımızla uyumluluk
açısında düzenli olarak gözden geçiririz.

Hesabınızı gözden geçirirken, farkettik ki şu anda Google reklamlarını
bu kurallarla uyumlu olmayan bir biçimde gösteriyorsunuz.
www.xxxxx.com adreslerinde program kurallarımızı ihlal ettiğinizi
bulduk.

- Sitenizde Google Marka Özelliklerini veya Google arama sonuçlarını
uygunsuz bir biçimde kullandığınızı fark ettik.

Sonuç olarak, www.xxxxx.com üzerinde reklam dağıtımını durdurduk.

AdSense hesabınız hala etkin. Fakat, program politikalarımızı gözden
geçirmenizi (https://www.google.com/adsense/policies?hl=tr) ve tüm
sayfalarınızın politikalarımızla uyum içinde olduğundan emin olmanızı
tavsiye ederiz.

Unutmayın ki ileride başka ihlaller de tespit edersek hesabınızı
durdurabiliriz. Anlayışınız için teşekkürler.

Saygılar,

Google AdSense Ekibi

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
fugitive banlanmadın demi ? Eğer öyleyse bu bir devrim google açısından :) keşke siteyi yapdığın hileyi ( hile yapmadıysan ihlal ettiğin kuralı) bizimle paylaşsan..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kural ihlali ile hile yapmak ayrı şeyler. Bir sayfaya 6-7 adsense kodu koyarsınız bu ihlal olur ya da aynı boyutta 3 reklam koyarsınız bu da ihlal olur. Bu tip durumlarda banlanmazsınız. Ya da içeriğiniz AdSense e uygun değilse site ban yer hesap değil.

Ama hile ya da daha somut bir illegal durum varsa yani yaptığınız ihlalin boyutu yüksekse yaptırımıda yüksek oluyor. Türkçe sitede "forex.htm" yayınlamak gibi. Olaya şöyle bakın, Forex in çok kazandırdığını bilen kullanıcı adsense kurallarınıda çok iyi biliyordur diyip burada kötü niyet olduğunu çok kolay bir şekilde anlar. Sonrada gözünüzün yaşına bakmadan ;)

fugitive

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bende anlamadım tipik directory sitesiydi ama site domaininde google kelimesi geçiyodu ondanmı oldu anlamadım banlanmadım yani o sitede yayın durduruldu

trextranın dediği gibi hile yapınca ne olur bilemem ben hile yapmadım bugune kadar hiç

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5