İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense den 2. ban :)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Y sitesinin adsense kodunu X sitesinde kullanıyorum.Y sitesinin hesabı banlanıyor.Daha sonra X sitesi ile başvuru ya da başka bir Z sitesinin adsense kodunu kullanabilir miyim X'de ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla google ne yapıyor tam anlamış degiliz.. ama kullandıgı sistem güzel oldugu kesin..

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten ethernetten çıkış yapılsa bile karşıdaki kişiyle aynı uzayda değilseniz mac adresini öğrenemezsiniz. Ayrıca mac adresi bu kadar önemli birşey değil, ethernet kartınız destekliyorsa oldukça rahat değiştirilebilirsiniz mac adresini.

M

mfk_1868

Misafir
mac adresi degisebilir ve zaten bunu web programlama dilleriyle elde edilebildigini duymadım hiç. Bilgisayara yuklu yazılım olması lazım. Bunuda google toolbarla yapabilir fakat adsense toolbar vs vs bunların ortak calıstıgını hiç sanmıyorum. Dedigim gibi buyuk ihtimal aynı server aynı site vs kullanılıyor ondan buluyor yoksa aynı pcde olan 2 arkadastan biri atılıyor digeri atılmıyor boyle durumlar var. Ama su kesinki adamların teknolojileri cok onde.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLiM_BoY' Alıntı:
Y sitesinin adsense kodunu X sitesinde kullanıyorum.Y sitesinin hesabı banlanıyor.Daha sonra X sitesi ile başvuru ya da başka bir Z sitesinin adsense kodunu kullanabilir miyim X'de ?

..........

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dll' Alıntı:
Bunlara bakacağını sanmam. Ben belki bilgisayarımı başkasına sattım. O adamın suçu ne ?

paltalkı bilirsiniz. Bundan 2 sene önceki verisonunda bile bunların tamamı güvenlik amaçlı kaydediliyordu. Tümünü değiştirip zor girmiştim banlandığım odaya :)

Bunların kullanılması mümkündür.

N

nomak78

Misafir
SLiM_BoY' Alıntı:

kullanabilirsin.

M

mfk_1868

Misafir
donanimmerkezi.com' Alıntı:
paltalkı bilirsiniz. Bundan 2 sene önceki verisonunda bile bunların tamamı güvenlik amaçlı kaydediliyordu. Tümünü değiştirip zor girmiştim banlandığım odaya :)

Bunların kullanılması mümkündür.
program indirdigin için elde etmesi zor olmaz fakat adsensete boyle bir durum yok işte. spy atması lazım pclere.

C

chemeng

Misafir
arkadaşlar konuyu açtım fakat işlerim yoğun olduğu için takip edemedim ksura bakmayın.

evet daha önce www.turkwebmasters.net adresin de kullanırken banlanmıştım geçersiz tıklama gerekçesiyle. şimdi ise www.turkwebmasters.org adresi ile başvurdum kabul edildi. hatta ikide bir mail atıyorlardı. sitenize hala adsense kodunu yerleştirmediğinizi farkettik yardımcı için şunları okuyun falan filan. bende artık koyayım dedim ve koyduktan 1 hafta sonra tekrar hesabınız kapatıldı diye mail geldi bu seferki gerekçe ise malum kapatılan hesapla ilişkiniz olduğu yönünde. fakat ben ne geçersiz tıklama yaptım ne reklamlara kendim tıkladım ne de forex vs. tarzı anahtar kelime ile reklam aldatmacası yapmadım.

inanın kodu almak için kendi bilgisayarımdan giriş de yapmadım kodu ekledikten sonra hesabıma da giriş yapmadım. yani ne kadar tıklama, kazanç var bilmiyordum. onu bir kenara koydum ve unuttum.

fakat gelin görünki bağlantı bulduklarını beyan ettiler. başvuru sırasında çeşitli nedenlerle kabul edilmeyen bir siteyi düzeltme çalışmasından sonra tekrar değerlendirmeye alan google eski hesabın kapatılma konusunda aynı esnekliği göstermedi malesef. kendilerine göre haklılar tabii. ama bende herhangi bir hile yapmak maksadıyla koymamıştım.

neyse biri gelir biri gider :D biz işimize bakalım..

herkese saygılar, iyi çalışmalar...

C

chemeng

Misafir
ayrıca şunu belirtmeyi unuttum. iki hesap arasında bağlantı olduğunu madem anlayabiliyor. başvuru sırasında neden bunu değerlendirmiyor? başvuru yaptıktan sonra 4 gün içerisinde ki buna bende inanamadım çok hızlı bir şekilde oldu ve kabul edildim. bunu yolun başında neden hesaplamadığı kafamda soru işareti olarak kaldı.

tekrar hatırlatayım ilk banlandığımda kendi makinemden giriş yapıyordum. ikinci başvuruyu farklı ip ve makineden yaptım ve hesaba kesinlikle kendi makinemden girmedim.

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
chemeng' Alıntı:
ayrıca şunu belirtmeyi unuttum. iki hesap arasında bağlantı olduğunu madem anlayabiliyor. başvuru sırasında neden bunu değerlendirmiyor? başvuru yaptıktan sonra 4 gün içerisinde ki buna bende inanamadım çok hızlı bir şekilde oldu ve kabul edildim. bunu yolun başında neden hesaplamadığı kafamda soru işareti olarak kaldı.

tekrar hatırlatayım ilk banlandığımda kendi makinemden giriş yapıyordum. ikinci başvuruyu farklı ip ve makineden yaptım ve hesaba kesinlikle kendi makinemden girmedim.

bekliyor, çünkü oda kazanmak istiyor. sen hesapta para biriktirince haydeeee yallahh diyor :D

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Kardeşim sen banlandım diyorsunda bize bilgi vermiyorsun hiç.

a) İsim soy isim değiştirdinmi ?
b) Çekin yollanacağı adresi değiştinmi ?
c) Site isimleri benzer peki içerik aynımı ?

Bu yukardakilerden biri banlanma sebebin olabilir büyük olasılıkla.

C

chemeng

Misafir
dll' Alıntı:
sen banlandım diyorsunda bize bilgi vermiyorsun hiç.

a) İsim soy isim değiştirdinmi ?
b) Çekin yollanacağı adresi değiştinmi ?
c) Site isimleri benzer peki içerik aynımı ?

Bu yukardakilerden biri banlanma sebebin olabilir büyük olasılıkla.

evet isim ve adres farklı. içeriğe gelince kısmen aynı şeyler var. ama içeriğin benzer olması bu 2 kişinin aynı olması demek değil. örnek verecek olursak eğlence sitelerinin %90 ında benzer içerik mevcut. benim sitede de aynı makalelerden vardı.

herneyse ben o sayfayı kapattım. umarım geride kalan atılmaz.

herkese bol kazançlar...

eflatun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpa' Alıntı:
Zaten ethernetten çıkış yapılsa bile karşıdaki kişiyle aynı uzayda değilseniz mac adresini öğrenemezsiniz. Ayrıca mac adresi bu kadar önemli birşey değil, ethernet kartınız destekliyorsa oldukça rahat değiştirilebilirsiniz mac adresini.

Kısa bir bilgi veriyim Kafalarda yanlış bilgiler dolaşmasın:
Bir ethernet kartı ile internete giren bir kişi Normal ISP sinden bir ip atanmasıyla nette dolaşır.
Ancak Asıl iş gören MAC adresidir ipler aynı www.dddd.com dakı gibi nasıl arka planda ipler çalışır o mantıkta MAC adresleri asıl iletişimi arka planda yapar..Bir kişinin MAC adresini ip sini öğrendiğin gibi öğrene bilirsin..MAC adresleri eğer Adsense de temel alındıysa MAC değiştiren programlar mevcut nette..

P

PatlakLastik

Misafir
şu mac adresini asp yada php yada .net gibi neyle görünüyor açıklayın madem.

bir site verin biz mac adresimizi görelim yada elinizde bir script varsa gönderin bizde serverlarmızda deneyelim.

bu konuya benzer bir konu daha önceden de açıklanmıştı. ama kimse bu konuda sır vermiyor,
nedir bu yaaa, gizli devlet sırrı mı.
açıklayın da görelim.

saygılar

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eflatun' Alıntı:
Kısa bir bilgi veriyim Kafalarda yanlış bilgiler dolaşmasın:
Bir ethernet kartı ile internete giren bir kişi Normal ISP sinden bir ip atanmasıyla nette dolaşır.
Ancak Asıl iş gören MAC adresidir ipler aynı www.dddd.com dakı gibi nasıl arka planda ipler çalışır o mantıkta MAC adresleri asıl iletişimi arka planda yapar..Bir kişinin MAC adresini ip sini öğrendiğin gibi öğrene bilirsin..MAC adresleri eğer Adsense de temel alındıysa MAC değiştiren programlar mevcut nette..

Bir kişinin mac adresini öğrenebilmen, o kişiyle aynı yerel ağda olup olmadığına bağlı. Eğer sen o kişiyle aynı yerel ağda değilsen o kişinin mac adresini kesinlikle öğrenemezsin. Anca o kişinin bilgisayarında mac adresini öğrenebileceğin bir açık ya da spy varsa öğrenebilirsin. Mac adresini öğrenmekle ip adresini öğrenmek, bu ikisi aynı şey değil. Aksini iddia ediyorsan bir örnekle kanıtlamanı istiyorum. Mesela 160.75.96.85 bu ipnin mac adresini öğrenerek benim dediklerimi çürütebilirsin.

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"160.75.96.85 bu ipnin mac adresi" demişim, rahatsız oldum düzeltiyorum, "bu ipyi kullanan bilgisayarın ethernet kartının mac adresi" olacak.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aynı ağ üzerinde degilseniz kimsenin mac adresini ögrenemezsiniz.Sitenizden, Asp yada php ile kimsenin mac adresini ögrenemezsiniz bu imkansız oğlu imkansız.(piyasada buldugunuz mac adresi gösteren kodlar sadece localhostunuzda çalışır)
işletim sistemi olayı falanda yalan.örnegin Knoppix (cd den çalışan linux tabanlı işletim sistemi, hardisk yok sadece cd var).
Knoppix ile başvurup atılanda var, aynı hesap eşleşmesi olayından.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5