İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense domain ban sorunu

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi miktarda para kazandıran ads hesabımda sorun çıktı.

Sorun banlanma değil ama en çok kazandıran blogumda asla hile yapmadığım halde sabah google adsense reklamlarının hiçbirinin çıkmadığını gördüm,içerik ekledim kodları kaldırdım gene ekledim ve durum aynı.

Çok canım sıkıldı iyi de kazandırıyordu o blog youtube aramasında ilk 10'da olması yetiyordu. :(

Site adresini vereyim inceleyin siz ne yapmam lazım bilmiyorum ads olayında şansım yoktu zaten

Site / domain : http://youtube-videolari.bloggum.com/

Domain neden banlanabilirki reklam dizilişinde mi bir hata vardı acaba..içerikler sadece video zaten sakıncalı video vs. söz konusu değil zaten.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kelime yoğunluğu.
Bu kelimeler sayfada kullanılmıştır.Sizin için önemli oldugunu düşündüğünüz kelimenin yoğunluğunun, %2 degerini seviyesinde olmasını sağlamanız gerekmektedir.
%2~%2.5 değerini geçerseniz keyword spam yapıyorsunuz diye Google arama motoru bu sayfayı aranma sonuçlarında alt sıralara çeker.

komik - 30 - 6.90%
· - 20 - 4.60%
video - 13 - 2.99%
2008 - 12 - 2.76%
aytugakdogan - 12 - 2.76%
canli - 11 - 2.53%
etiketler - 11 - 2.53%
yorum - 10 - 2.30%
youtube - 10 - 2.30%
demirer - 9 - 2.07%

Bu olma ihtimali olabilrimi kelime yogunlugu

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kelime yoğunluğu.
Bu kelimeler sayfada kullanılmıştır.Sizin için önemli oldugunu düşündüğünüz kelimenin yoğunluğunun, %2 degerini seviyesinde olmasını sağlamanız gerekmektedir.
%2~%2.5 değerini geçerseniz keyword spam yapıyorsunuz diye Google arama motoru bu sayfayı aranma sonuçlarında alt sıralara çeker.

Bu olma ihtimali olabilrimi kelime yogunlugu

Bu istatistiği nasıl öğrenebiliyoruz?? Buldum http://zeytech.net/Anahtar-Kelime-Yogunlugu-01bb.aspx öğrenilebiliyor..

GnYdGn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aytuğ, sen mailini kontrol ettin mi? Söz konusu domainin için "banlandı" deniliyor mu, yoksa senin tahminin mi?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
peki bu ads hesabı sadece bu siredemi kullanıyorsun yoksa kanal sistemmi kullanıyorsun. kurall ihali gördüklerinde cogunluk kanal ise o kanalı banlıyorlar hesabın devam

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ads kodlarını sitede göremedim ben, yerleşim açısından mı sorun olduki acaba ? Aynı boyutta, aynı renkte 2 kullanım varmıydı ? Gerçi google zaten video sitelerine artık pek sıcak bakmıyor.Yabancı video sitelerinde de banlanmalar aşırı derece de fazla.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Google forumlara girip ben bugün yüzbin milyoncuk baloncuk kazandım diyen heyecanlı arkadaşlara böyle sürprizler yapıyormuş arada.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Mail falan gelmedi hiç,zaten daha bu sabahtan beri durum böyle,bilemiyorum garip bir durum.

10'dan fazla sitede bu hesabımdaki reklamları oynatıyordum,diğer sitelerde reklamlar aynen çıkıyor her zamanki gibi sorunsuz..

İstihbarat geldi tamam.Türkiye youtubeyi kapayınca, intikam için onlarda türkiye ' nin yutube sini kapamışlar.Bir nevi öç alma durumu :)

Şaka bir yanada, tepeye konulan ads reklamlarının kurallar dışı olduğunun farkındamısın aytuğ ?

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
tepeye konulan reklam kuraldışımı :S

hangi maddede nerde geçiyo ?

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Büyük olasılıkla alırsın ama reklam kodlarını o siteden kaldırmanı öneririm.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Mitat şaka yaptım demişti en son ama..onun işi bu yani..

Bu ay ödememi alırım herhalde dimi ?

Hesap değil domain banlandı zaten ve 10'dan fazla sitede ads hala aktif onlarda reklamlar çıkıyor.

ben ne dediysem o.Göndermedim dedim.
benim bi işim yok seninle aytuğ.
ben mail atsaydım hesabın banlanırdı ayrıca , siten banlanmazdı.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
içimi rahatlattın kaldırdım zaten bu akşam..

ben soru sormuş,yardım istemiştim,konu hakkında fikrin yoksa yazmasaydın keşke..

neyse kişiliğini bu şekilde tanımış olduk. :)

herkes kimin ne olduğunu biliyor kim nasıl bir kişileğe sahip sen merak etme aytuggg bey :mad:

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@Angelo ;

tüh bak kişiliğini de tanıttın aytuğa :)

ooooy oooy... aytuğ , biraz kabuğuna çekil. oluruna bırak. emi ?

bak abi tavsiyesi sana , işini kendin yap , parasını sen ye.
vay efendim 100 milyar dolar kazandım , vay efendim google mühendisi oldum , vay efendim absürt sitelerim var ama çok rahatım , vay efendim youtube aramasında 1. çıktım...

Milletin çokta TIN.!

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domain banlaması 2 defa başıma geldi ve evet mail gönderiyorlar. göndermiş oldukları mailde neden banlandığın ve örnek olarak banlanan siteden bir link gönderiyorlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi