İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Frame Sayfa Adresi

G

gencturk1453

Misafir
Merhaba ,
Google reklamlarını frame sayfaya koyuyorum
bu sayfanın adresi ......./728x90.html?Adsense şeklinde
bu sizce yasakmıdır.
supermp3.org de bu şekilde çıkarıyor reklamları

B

Baria

Misafir
yasak. include edip koyarsan birşey olmaz neden oyle yapmıyorsun?

<? include "reklam/google.html" ?>

G

gencturk1453

Misafir
ikiside aynı şey değilmi ?
bir de sormak istediğim adres sonuna google.htm?adsense
bu şekilde kelime eklemek yasakmı sizce ?

B

Baria

Misafir
aynı degil tabi :) bu hileye giriyor. örnek olarak frame yapacagım sayfanın başlıgını vs... saglık ile ilgli konular gireririm. ve 1 tıka daha fazla verdiririm. frame ayrı bir sayfa olarak açılıyor çunku include ile arasındaki fark bu

include ise sayfanı oldugu gibi senin include edecegin sayfaya yansıtır.Ayrı sayfa olacak açmaz.

2. sordugun bence yasak degil

G

gencturk1453

Misafir
şunuda belirtiyim supermp3.org yi uzun zamandır takip ediyorum frame sayfada google reklamı çıkarıyoru ve nedense uzun süredir google amca buna bi şey demiyor...

B

Baria

Misafir
onu belirmene ne gerek var :) o site oldugu gibi out ! ne kadar kural varsa çignemeye çalışıyor heralde

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence dediğinin ikiside yasak.Mantıken düşün.Nede htm?kelime yapma amacındasın ? Google adresden çekip o konu ile ilgili reklam çıkarsın diye.Google kurallarında zaten döne döne dioki; sen adam gibi site yap, adam gibi kodumu koy, ben içeriğini tespit ederim.Bu birinci yasak.

İlk soruna cevap ise; iframe ile reklam koyuyorum seçeneğini seçersen sorun kalmayacaktır.Ama zaten amaç hile.Neden demiceksindir sanırım.Çünkü zaten telif hakkı olan sitelerde adsense kullanımı yasak.

Komikdunya.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı olay komikresim.com da oyun bölümünde var oyun yüklenirken google reklamları çıkıyor iframede

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gencturk1453 bi yerine kına yakacaksın sanırım senden başka herkes banlkanınca . ya da sen banlandın diye herkes banlanacak. 1000 hitli siten vardır günlkük 500 tık yaparsın bvanlanırsın sonrada herkesin banlanmasını istersin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5