İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

* AdSense Geçersiz Tıklama İle İlgili KESİN Bir Bilgi ?

NeVarKi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
( Varsayım )

Nette geziniyorum, bir sitedeyim, herhangisite.com AdSense reklamları da var, Kurallara uygun bir şekilde yerleştirmiş, Hiti 500-600, kendi çapında takılıyor.. Herşey Normal..

İş bu değil mi, Tak tak tak tak tak tak ta ta tak.... 100 Kere tıkladım bugün reklamlara, Yarın da 200 kere tıklayacam durmadan..

Daha Sonra..

Ay Sonunda yada 99 $ da Site sahibi arkadaş Banned mı ?

NOT : Lütfen konuyu dağıtmayalım,"neden tıklican ki, vs." saçma sapan şeyler yazmayalım. Varsayım.. Ve gerçekten ciddi bir konu, her kafadan bir ses çıkıyor, Bir yere varmak istiyorum..

Teşekkür ederim şimdiden..

webbilgisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer ki

<script type="text/javascript"><! --
var adlogger_loc = "http://www.SİTEADİ.COM/adlogger";
var channel_id = "1";
//-- ></script>
<script src="http://www.SİTEADİ.COM/adlogger/adloggertracker.js" type="text/javascript">
</script

bu kod yoksa banlanabilir google un eskiye göre bunun için önlemler aldığı söyleniyor ama bana göre %90 ihtimalle banlanacaktır.

NeVarKi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O Kod ne işe yarıyor ki ?

Buna bir önlem almaları lazım.. Zaten mantıklı olan o.. Bunu Çözmem gerekiyor.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Eğer ki

bu kod yoksa banlanabilir google un eskiye göre bunun için önlemler aldığı söyleniyor ama bana göre %90 ihtimalle banlanacaktır.

100 kere tıklımak isteyen o kodu kolaylıkla geçer.

Benimde pek bilgim yok :) yani çoğumuz her gün girip adsense de hangi site kaç kere tıklandı diye bile bakmıyoruz ki yada vay be bu gün baya reklamlara tıklayan olmuş filan deriz heralde tıklamalar o kadar artsa.

NeVarKi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi Yere Varılacaga benzemiyor, Bu AdSense İgrenc bir olay..

Adam 200 kere tıklasın, Ben banlaniyim ? Bu mu yani..

Öyleyse ben sanalda AdSense hesabı bırakmiyim..

Adlogger olayı nedir ? Bilen biri açıklasın, Google destekliyor mu ?Yapın diyormu o kodu.. Yada gerek yok, Ben MAL DEĞİLİM 500 Kere tıklarsa, Önlem alırım, Yada Bir Userden 3 Tık Geçerli Sayarım.. Mı diyor ?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
"Aşırı tıklama yapıldığında, hesap sahibi konuyla ilgili olarak, adsense ekibine konu ile ilgili email atarsa ve kişiler hesabı incelerlerse banlanmaz". diye düşünüyorum

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bunun için ekstra bir şey yok, bir IP'den bir günde anormal bir şekilde tıklama olursa o hesap banlanır. Ve her gün birer kez tıklanıldığında da banlanırsın, bunu da anlar Adsense.

Korunmak için bir şey yapamıyoruz sanırım, en fazla Adsense'e e-mail atarsın, durum böyle diye.

NeVarKi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapılacak bişey yok yani :) Valla saçma ama neyse..

Neyse halimiz çıksın falimiz hesabı..

Peki ADlogger Olayı nedir, Onu kullanmak dogrumu nasıl kullanılır ?

Öyer öyle dogruysa, Hergün 1 TIK da banlanmazsın cünkü zaten Her IP 1 Tıtkan sonrası işlenmiyorsa, Daha mantıklı ?

Ama Kimi Webmasterler öyle ückagıtcıki, Bilse bile dogruyu, Yalan yanlış Tam bilgi olmayan şeyler Zırvalayıp geçiştirirler.. ( Ki Yazmasına bile gerek yok iken )

excy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 değil ama, bazen günde normalde 10 tık alan bir siteme bir anda 30-40 tık geliyor. Ayda yılda bir, ve google bunların çoğunu saymıyor.
Önlem almış gibi geldi bana, ama dediğim gibi öyle abartı bir durum olmadı.

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben geçersiz tıklama hakkında google sitesine ( nerde hatırlamıyorum) böyle bir şey okudum. Google kim o reklamlara tıkladığını takibe aliyor ( nasıl biliyorum artık ip mı başka bir şey mı).
Ve daha fazla da söylerim, tıkladığı kişinin bir adsense hesabı varsa onu banlıyor. Bu google sitede yazMıyor, ama bir kaç forumda bunu okudum, bir kaç kişi kötülük yapmak isteyen sonra kendi hesapları kaybetmişler.

karahann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Adsense dediğimiz şey milyar dolarlık bi şirket ve milyonlarca insana para veriyor milyonlarca insandan para kazanıyor.Öyle inat uğruna biri tarafından yapılan aşırı tıklamayla birisini banlamaz.Ama aslında bu biraz da şans işi yani şansız biriysen google bu aşırı tıklamanın kötü niyetle yapılıp yapılmadığına bile bakmaz ve banlar.

Ama geçersiz fazla tık için şu anda yapabileceğin tek şey webbilgisi arkadaşın verdiği kodları kullanarak önlem almak.Onun haricinde google zaten aynı ip üzerinden gelen aşırı tıkların hepsini saymıyor ve bu olay kötü niyetliyse anlayabiliyor :)

karahann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ADlogger Olayı da bildiğim kadarıyla reklamına tıklayan bi kişinin ikinci kez reklamına tıklamasını engellyor ama bunu reklamı göstermeyerek mi yoksa başka bi şekildemi yapıyor tam hatırlamıyorum.

NeVarKi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer ADlogger, Her IP i 1 kere sayıyorsa, Yani 1 kere tıklayacaksa reklama, ikincisini görmeyecek yada saymayacak ise ; Rexrot Arkadaş " Hergün birer kere tıklanıldıgında da banlanırsın " demişti.

Eger Adlogger varsa, Zaten Her IP 1 kere tıklayabilecek günde.. Ve Forum kullanıcısı 200 adam var online sürekli, Diger Ziyaretçi hitinden farklı..

O 200 adamın 50 si diyelim, Hergün merak ettigi hosuna gitti görsel yada metin reklama Tıklıyor, E ZATEN 1 TIK SAYACAKSA.. ADlogger Kullanırsam BAN RİSKİ %0 ?

Lütfen şu konuyu çözelim bu topicte, 1. mesajda anlattıgım olay ve 2. olarak Adlogger Olayı Kesin bir bilgi olsun EVET , OLUR - HAYIR , OLMAZ. Diyebilelim.. Mantıklı olsun açıklamalar..

Bence adlogger ile ilgili söyledigimi,daha önce düşünenlerde varmıdır bilmiyorum ama ON NUMARA Bir icraat..

Her ip 1 Kere, Ve Ban riski % Çok az..

Ama işte Adloggerı , Google kullanın diyormu normal midir felan..

Yazı uzun oldu ama, Bu Adsense gerçekten Baş döndürücü, Her kafadan bir ses, Dilerim bu topicte Şu 2 olay kesinlik kazanır..

Teşekkürler..

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Nevarki, kesin olarak sana şunu söyleyebilirim;

Aynı IP'den her gün 1 kere tıklarsan, yani bu göze batarsa; banlanırsın.
Ama mesela şu var, bir IP'den günde 2 kez tıkladın, tek seferlik. Yani ömrün boyunca bir daha tıklamazsan Google buna aldırış etmez.

Buna paralel olarak Adlogger olayı da gereksiz.
Eğer senin amacın bir günde birden fazla tıklanmayı önlemekse tamam ama diğer gün aynı IP'den yine tıklanırsa yine banlanacaksın.
Yani Adlogger eğer bir günde iki defa tıklamayı yasaklıyor olsa bile, adam senin banlanmanı istiyorsa diğer gün yine tıklar. Adlogger çözüm değil yani.

Olaylara doğaüstü şeylermiş gibi bakmayalım arkadaşlar.

Kesin bildiğim şu var;

Aynı IP'den bir günde anormal derece tıklama olursa banlanırsın.
Aynı şekilde, her gün aynı IP'den bir veya daha fazla tıklarsan da yine banlanırsın.

Eğer sen Adsense hesabına bakıp o gün anormal derecede tıklama olduğuna kanaat getirirsen (yani normalde ortalama 50 tık oluyor diyelim, o gün 500 olursa) [email protected] 'a e-mail gönder, kontrol etsinler.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bunlar eskide kaldı.. 100 kez tıklamayı kendin yapmadığın sürece google iptal edecektir o tıklamaları.

yanlız şuda var. o tıklamalar sonucunda editörün önüne gelir site.buda ayrıntılı inceleme demektir.ayrıntılı incelemede bir sıkıntı olursa kapanır.bir problem yoksa editörde bu konuda bilgili olduğundan ve tıklamaların site sahibiyle alakası olmadığını kendi loglarında görmezse hiçbirşey olmaz.tabi bu olay sürekli olursada sıkıntı olur.sonuç olarak eskisi gibi arkadaşım 10 kez tıkladı atılırmıyım kalmadı.

NeVarKi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rexrot Farklı söylemiş, Murdock farklı..

İşte anlaşamıyoruz biz, Birimiz A Diyor, Öteki Eskiden A ile başlıyordu Artık F Oldu diyor..

Rexrot dedin ki .. " Kesin bildiğim şu var;

Aynı IP'den bir günde anormal derece tıklama olursa banlanırsın.
Aynı şekilde, her gün aynı IP'den bir veya daha fazla tıklarsan da yine banlanırsın. "

Bir forum düşün günlük 1000 hit.. Ve Sürekli online takılan 200 Tane userin var.. içlerinden Biri bi reklam ilgisini çekti, Oyun felan, Adam bastı.. Neyse 3-5 saat geçti, Evlilik felan ıvır zıvır, Adamın hosuna gitti, Bastı.. Gece oldu yatacak adam.. O Ara Bir Kitap reklamı cıktı Onada Bastı..

Bu doğal, adamın mouse unu mu tutacam ben ve nereden bilecem ? Bir user günde 6 Kerede tıklar, 1 kerede, 7 kerede bilemem ki..

Murdock Söylediklerin daha mantıklı.. Çünkü Google beni korumak zorunda ve reklam vereni..Ve bukadar basit olmamalı Ban.. Oke 100 Tık olayı bencede çözülebilecek bir şey..

Peki Şu ; Bir Forum kullanıcısı adam hergün giriyor Hergün ama hergün.. Ve Bi gün hoşuna giden reklamları tıklama sayısı 3, Bi gün 1 kere basmış, bir gün 8 kere tıklamış, Host bakmış, Silkroad bakmış, Chat bakmış, Telefon bakmış, Adam Bakmış Yahu ben nasıl dur bakma diyecem.. Bence Ban olmaması gerekiyor..

Ha ama hile yaparsın keywords felan, Kullanıcı hergün Bir Reklama özellikle tık felan, Amenna.. Ama Ben kurallara uydukca Google beni banlarsa, Net hayatım boyunca gördügüm Tüm AdSense hesaplarına Domain üzerinden yabancı kelime cıkartıp sabahlara kadar tıklar banlatırım :D buda işin, Altında ciddiyet yatan şakası...

Şimdi diger ilgili ve bilgili arkadaşlarda topice katılsın, Evet beyler karar bu diyebilelim.. En azından Gerçeklige Büyük bir Ölçüde yaklasalım..

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
:) Ben bu sebepten dolayı banlandığım için "kesin" dedim ve eski falan da değil, 5-6 ay önce.

İki tane hesabım vardı, birini bilerek banlatmaya çalıştım, her gün 2 defa reklama tıkladım.

20. gün ban maili geldi.

Larry Page ile yüzyüze görüşelim en iyisi :)

NeVarKi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok abi bu iş 3 yıl önce de aynı halttı aynı şeyleri sordum durdum, bugün aynı şey, sanırım 3 yıl sonrada aynı şey olur..

Yaw bir forum kullanıcısı HER GÜN 3 DEFA Tıklar. buna kim engel olur.. Google gerçekten çok acımasız ve salakça bir tutum sergiliyor..

En iyisi oluruna bırakmak.. Banlanırsan da, Tüm web master sitelerinde gezip, Olabildigince hesap banlatmak, Belki öyle cok ses cıkartırsa, Google Salagı oynamayı bırakır...

Sonrada ing bir site yapar, Kısmetime bakarım..

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yok abi bu iş 3 yıl önce de aynı halttı aynı şeyleri sordum durdum, bugün aynı şey, sanırım 3 yıl sonrada aynı şey olur..

Yaw bir forum kullanıcısı HER GÜN 3 DEFA Tıklar. buna kim engel olur.. Google gerçekten çok acımasız ve salakça bir tutum sergiliyor..

En iyisi oluruna bırakmak.. Banlanırsan da, Tüm web master sitelerinde gezip, Olabildigince hesap banlatmak, Belki öyle cok ses cıkartırsa, Google Salagı oynamayı bırakır...

Sonrada ing bir site yapar, Kısmetime bakarım..

Bak yine belirtmek istiyorum.forum sitelerinden nefret eden adsense editörleri bariz bir şekilde vardır.adsense özgün içerik ister.forumdan nefret eder.çünkü forumlarda aslen içerik yoktur.içerik denilen bir ilgi alanına dayalı özgün bilgiler yazılar içeren sitedir.forumların ise %80 i diğer forumlarda olan bilgiler ve yazılarla döner.bu yüzdendirki 3-5-10-50 tıklama olduğunda bir kişi tarafından editörler bunu inceler.. önceki tıklamarını inceler.genel istatistiklerini inceler.sitenden giden ziyaretçinin ne yaptığına bakar.reklamlara geri dönüş durumuna bakar. arama motoru tarafından sitenize verilen değerlendirme ve sıralama puanına bakar.hitinize bakar.nerelerden geldiğine bakar.bakarda bakar.. buna bağlı olarakda ortada sizin elinizde olmayan bir tıklama olayı olsada atar.çünkü adsense derki adwords e reklam verenlerin reklamlarına en iyi geri dönüşü sağlamak ve bu geri dönüşden dolayı reklamlara tıklayan ziyaretçilerin o reklamlarla ilgili olmasını ister.

forum vs.. sürekli aynı ziyaretçilerin takıldığı bir sitede destek oluyum amaçlı tıklayanlar sizin reklamlara gönderdiğiniz ziyaretçi kalitesini düşürür.çünkü reklamlara tıklayan kişilerin %50 si eğer girip neymiş bu deyip 10 sn bile durmadan sayfayı kapatıyorsa o ziyaretçiden reklam veren hayır görmez google adwords reklamcılığınında kalitesi düşer.

kısacası 20-30 tıklama yapan bir ziyaretçi sadece sizi editörlere ihbar eder.hiçbir adsense editörü bir kişinin 20-30 tıklamasından dolayı sizi banlamaz.siz ne kadar saçma olduğunu düşünüyorsanız bunun.onlarda saçma düşünüyor ve farklı kriterlere bakarak sizin adsense e devam edip etmeyeceğinize karar veriyor.ama eskiden bu böyle değildi ve bir kişiden 30-40 tıklama alan bir yayıncı %70 atılıyordu.ama şimdi öyle değil.

öbür türlü şuan piyasada hiçbir yayıncı kalmazdı dimi.. mantıklı düşünmek lazım

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
:) Ben bu sebepten dolayı banlandığım için "kesin" dedim ve eski falan da değil, 5-6 ay önce.

İki tane hesabım vardı, birini bilerek banlatmaya çalıştım, her gün 2 defa reklama tıkladım.

20. gün ban maili geldi.

Larry Page ile yüzyüze görüşelim en iyisi :)

sen sadece kendi kendini ihbar etmişin.. sürekli editörlerin önüne geçersiz tıklamadan dolayı gelen bir hesabıda kapamışlar.. ama normal düzeyde kazanan düzgün bir sitedeki reklama bunu yapsan kapanmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5