İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense geldi, Ne Yapmam Lazım

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, çok şükür Adsense başvurum geldi daha yeni, taze taze. :D Darısı bekleyen arkadaşlarıma. Yalnız bir uyarı çıktı :

Kayıtlarımız vergi bilgilerinizi göndermediğinizi gösteriyor. Vergi bilgilerinizi alana kadar, Google size olan bütün ödemeleri tutacaktır. Vergi formunuzu bir kere gönderince, Google AdSense Online Programı için size tahakkuk edilmiş bütün ödemeler gönderilecektir.
Şeklinde. Ben de alttaki linkte bulunan ABD vatandaşı değilim, iş kurmayacam diye devam devam dedim gittim ve en son Tasdik hiçbir ABD Etkinliği olmaması
diye yazan son yere kadar geldim.
Aşağıdaki Yayıncının veya usulüne uygun olarak yetkilendirilmiş yayıncı temsilcisinin imzası (isminizi yazmanız imza yerine geçecektir)
yazan yere de site ismimi mi yazsam, yoksa ad soyad mı?

Bir de benim Hosting Firma ABD'den, o herhalde etkilemez değilmi, yani sonuçta iş kurmuyorum, sadece Hosting orda. Yani benim ABD ile ilgim yok deyip Ad Soyad giricem değil mi?
Ya bi de adamlar Çek olarak mı yolluyor parayı?

yanlış olmasın diye, yapmadan bir sorayım dedim. :rolleyes: Teşekkürler şimdiden. Hemen cevap veren olursa, yüklüyecem bu gece. Saolun ;)

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam Teşekkürler, ben de öyle yaptım. Kodların rengini kendi sayfama göre ayarladım ve de bir table oluşturup içine koydum kodlarımı.

Yalnız 1 saat falan olcak hala ben orada bomboş bir alan görüyorum. Nasılsa para vermiyorlar diye oraya alternatif reklam olarak renk kodu girmiştim, bomboş renk kodu gösteriyor. Acaba hala niye bişey çıkmıyor olabilir, normal mi?

Bir de Robot.txt 'de değişiklik mi yapmam lazım?

Benimki robot.txt söyleydi :
User-agent: *
Disallow: /cgi-bin/

ama kullanım açıklamalarında şunu da ekleyin yazıyordu.
User-agent: Mediapartners-Google*
Disallow:

Ben onu da ekledim ve şöyle oldu en son :
User-agent: *
Disallow: /cgi-bin/
User-agent: Mediapartners-Google*
Disallow:

Acaba bir problem varmı, doğru mu yapmışız? :rolleyes:

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
robots.txt dosyan ilk hali ile kalabilirdi.. cgi-bin dizini içindeki sayfalarina adsense kodu koymayacaksan tabiki..

bir müddet sonra reklamlar cikmaya baslar. aslinda kodlari yerleştirdikten hemen sonra cikiyor reklamlar fakat burada yazilan mesajlara göre bazi arkadaslarin sitelerinde reklamin cikmasi birkaç saat aliyomuş..

neyse hayirli olsun.. bol kazançlar..

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim Cevapların için ;)

Tamam robot.txt dosyasını yine eski hale getirdim. Yalnız arkadaşlar bişey söyleyim mi, hala reklam falan göstertmiyo yaw, neden dersiniz? :(

Bu arada raporlardan bakıyorum ben sayfa gösterimi çıkıyor ama tıklama yok. Çıkıyor da biz mi görmüyoz yaw, arkadaşlar yardım edin yaw. Bakın şöyle diyor raporda :

Toplam 2.530 0 0,0% USD 0,00 USD 0,00

Yani 2530 sayfa gösterimi olmuş ama bişey gözükmüyor. Alternatif reklam için renk seçmiştim, ondan mı acaba? Yada kodları bir "table" yapıp içine koymuştum, ondan mı? Nedeni ne ki acaba? :eek: :rolleyes:

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alternatif renk seçmen ve kodları table içine koymanın hiçbir sakıncası yok.. Yalnız kodu gösterdiğin yer frame'de ise kodu çerçeveli sayfada göstericemi tik atmanız gerekiyor..

Onun dışında bir sorun yok gibi.. bana kalırsa robot.txt'yide sildikten sonra bir daha istatistiklere göz at..

İyi çalışmalar..

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alternatif renk seçimi yapmıştım, orada herhangi bir seçim yapmayıp boş bıraktım, sonra o yüklediğim kod çalıştı. Hayret yaw, sorun oymuş o zaman.

1) Bir de aynı anda hemen üstüne de searc google kullandım, altında da normal adsense reklam, ikisi de olur değilmi aynı sayfada?

2) Bir de aynı Adsense kodunu Foruma da koyayım diyorum. Aynı kodu koyabilirim değil mi, bir çok sayfaya istediğim kadar?

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim Majestik, çok yardımcı oldun. E yavaş yavaş öğrencez biz de saol. ;)

Bir de ben hem resim hem text reklam olsun yerini seçtim, hani daha çok reklam alma şansım olsun diye. Fakat bu sefer hep Deniz neden Mavidir, Yok Okyanus ne kadar derindir? Diye garip garip şeyler çıkıyor, yani hiç daha normal bildiğimiz text reklam ben görmedim, ha bire bu garip sorulardan çıkıyor? Başını da şişirdik ama. Saol Şimdiden.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tür reklamlar google'in kendi reklamlarıdır.. yani bu reklamlara tıklarsa user para kazanamazsınız.. Google siteni tarayana kadar bu tür reklamlarla karşılaşırsın.. ya da sitende ki keywordslere ve içeriğine sitende gösterebilecek bir reklamı yoksa bu tür reklamlar alırsınız.. Sitelerinizi hazırlarken title'a dikkat edin en önemli faktörlerden biri title yani başlıktır.. Örneğin tüm başıklarınız Domaininiz.com olucagına O sayfada bulunan içerik hakkında bilgiler içerse daha iyi olur her açıdan.. Mesala cep telefonu melodileri hakkında bir sayfanız varsa "Polifonik melodi ve cep melodileri" gibisinden birşey yapabilirsiniz..

2. olarak ordaki alternatif reklam koduna renk ya da url girersen http://www.domain.com/alternatif.html gibisinden ve güncelleye basarsanız ve bu kodu yerleşitirirsen o Deniz neden mavidir? Okyanus ne kadar derindir gibisinden mesajları almayacaksınız onların yerine kendi alternatifiniz gösterilecek ve bu sayede sitelerinizde eğer gösterilecekse yüzde yüzlük bir adsense gösterimi olucak..

Umarım yardımcı olabilmişimdir..

İyi paylaşımlar..

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok saol Majestik evet çok faydası oldu, şu anda kafama takılmış başka soru da kalmadı. Google zaten kendi reklamlarını gösteiyorsa, sanırım herhangi bir hata da yok demektir. ;) O zaman içim rahat olsun.

Herşey için saol, ben oraya en iyisi dediğin gibi alternatif bir reklam koyayım. Teşekkür ederim yardımların için. ;)

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, kafana takılan bişeyler olursa çekinmeden sorabilirsiniz bildiğimiz ölçüde yardımcı olmaya çalışırız arkadaşlarla..

İyi paylaşımlar..

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaw arkadaşlar olamaz yaw, hani ben alternatif reklam seçmiştim ve hep onu gösteriyordu ya, onu kaldırdım düzeldi sanmıştım. Meğer hala Google'nin kendi parasız reklamlarıymış.

Yani hala benim reklamlar göstermeye başlamadı yaw, 2 gün oldu yaw olamaz. Google'e de mail attım ama okuyup cevaplamaları 15 gün sürer. Kala kaldık yaw bedava reklam alanıyla.

Hiç daha önce böyle olan var mı? Yaw ne bahtsızmışım ben de :(

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adresini yazarsan daha iyi yardımcı olmaya çalışırız..

İyi çalışmalar..

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saol Majestik, özelden yazdım sana. ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5