İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Gelir Dengesizliği

HuNTeRLoRD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
7bb7ead464.jpg

Arkadaşlar adsensedeki gelir düşüşünü gözünüzle görün istedim. Reklam gösterimine tıklanma sayısına bakın bi de verdiği ücrete bakın :(
Bu aralar bu konuda herkes çok şikayet ediyor. Bu sıralar aşk testleri, ringofon reklamları, cep reklamları vs. 1 cent veren reklamlar gelirleri bir hayli düşürdü.
Sayfa eCPM düşük olduğıu için bu kadar düşük aldığımı sanıyorum. 200 site filtreledim ancak hala gelir çook düşük.
Sizden konu ile alakalı önerilerinizi bekliyorum. Bir ricam da elinde sağlam filtreleme listesiolan varsa benimle paylaşabilir mi acaba?
Herkese Teşekkürler Saygılar ....

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Resmi göremiyorum ben

Edit: Şimdi gördüm, ziyadesiyle düşük.

Filtrelerin genellikle olumlu sonuç vermediği düşünülüyor, sayfa hedeflemeye ağırlık vermek lazım.

HuNTeRLoRD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki o zaman ne yapacağız geliri artırmak için tıklamanın düşük olmasını geçtim tıklamaya 1 cent bile vermiyor yani rezillik diz boyu ;( Böyle giderse Adsense popülerliğini ciddi ölçüde kaybedecek kanımca :s

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Geçersiz tıklama olmuştur veya genel hizmet reklamlarına tıklanmıştır.Adsensede türkçe siteden böyle düşük almak normal türk reklam verenler adwordsu reklam verme alanı değildedaha çok sömürme alanı olarak görmesi yüzünden böyle düşük oluyor.Türklerin %99u 0,01 veriyor..Türkiyede rekabet yok bide Allahın aşkmetrecisi bile blogger kelimesiyle aşkmetre reklamı veriyor rekabet olmadığı için adam niye fazladan para versinki..

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benım sitelerimde acaip dalgalanmalar var.Hitim yarıdan fazla düştü.Gelirler düşüşte acaba sizin sitelerinizdede bu tür dalgalanmalar varmı ?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
benimkiler dalgalandımda duruldum şarkısını söylüyolar :D
2 tıka 1 dolar alıyorum sonra tık 10 oluyor kazanç 1,01 :D

Türk reklam verenler çok düşük veriyor maalesef.Bakıyosun gittigidiyor koysepete falan dana kadar resimli banner koyuyolar sabah akşam sürekli heryerde reklamları çıkıyo ama tık başına 0,01 veriyolar.Resmen bedavaya reklam yayınlatıyolar bi sakız parasıyla adam günde milyonlarca sitede reklamını göstertiyo..

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ayıp ya 110 tıka 99 cent. Sürekli böyleyse alternatif reklam verenleri dene. Mynet adklik gibi...

HuNTeRLoRD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayıp ya 110 tıka 99 cent. Sürekli böyleyse alternatif reklam verenleri dene. Mynet adklik gibi...

Mynete, Gittigidiyora ve Adnete çoktan başvurdum ama hiçbirinden olumlu /olumsuz cvp gelmedi.
Böyle giderse pop up reklam ve elden reklamlar alıcam üyelerden böyle gitmeyecek :(

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sitende cıkan reklamları kontrol et ve dandirik böle domain isimleir ve linkler böle ringo vs gidiyorsa onalrı filtreleme yap. ve sitebde baglantı kullan derim daha cok veriyor

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kazanç düşük üzüldüm senin adına. az önce merak ettim kendi adsenseme girdim

Tıklama 28 Kazanç 4,56 $

Yanı uzun lafın kısası önemli olan içerikle ilgili kaliteli reklamların çıkması

Sitemde hiç ringafon cepci aşk testci reklamı görmedim içeriğimle hiç uyuşmuyor

Reklam filtremde yok adsense yayınladığım sitemi bir sevgilim biliyor bir ben birde Allah :)

Bilginize,

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Konu nedir sitedeki? 0.01 bile değil.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Benım sitelerimde acaip dalgalanmalar var.Hitim yarıdan fazla düştü.Gelirler düşüşte acaba sizin sitelerinizdede bu tür dalgalanmalar varmı ?

Aynı durum suan bende 3 yıla yakın adsensedeyim tarihinde bu kadar az verdiğini görmedim aynı sitelerim için.

Ra_eM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
koskoca günde 1k sayfa gösterim sadece1 tık oda 0,02 verdi :(

BLooDLeSS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugünün kazancı baya bi şaşırttı beni.uzun süreden beri böyle güzel tık başı para almamıştık..
8 tık 1,65 dolar..
edit: yasakmış galiba resmi kaldırdım.

HiTCRAFT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Günden güne kötüye gidiyor..
Genelde şu 0.01 bile olmayan bedava cep kumanda vs. yüzünden böyle oluyor. Engel listesini artık kullanmıyorum. Kullansamda bir anlam ifade etmiyor ki..

capture03022008021016xv2.jpg

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5