İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense & Google Earth İlişkisi Olabilirmi

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir kaç gün önce başıma gelen birşeyi paylaşmak istiyorum belki tesadüftür belkide gerçekten adsense takibi için bilgisayarlara kurulan google earth programından destekleniyordur.

Olay şu ; temporary internet files klasörümü belirli aralıklarla sürekli temizlerim.En son temizlemek istediğimde bir kaç ".bin" dosyanın silinmediğini farkettim.Ne kadar uğraşırsam uğraşayım dosyaları silmeyi başaramadım.( Bu dosyalar 2 3 farklı adsense hesabına aynı bilgisayar ve ip den girdiğim gün oluştu.) Bilgisayarın her tarafında googlella ilgili şeyler aramaya başladım ve bulabildiğim tek şey aylardır kullanmadığım google earth programıydı.Bu programı kaldırdıktan sonra o dosyaları silebildim.

Sizce tesadüfmüdür yoksa googleın bir hilesimi ?

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ZIPPKIN' Alıntı:
yok daha neler,
kedidir kedi :)

başıma gelen aynen böyleydi valla riske girmeyip bilgisayarlarımda googlela ilgili ne varsa temizledim araç çubuğu bile :)

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olabilir bence mantıklı,google bunu da düşünmüştür...

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google politikalarını okuduysanız, google ürettiği her uygulama(web sitesi, program gibi) ile üyelerini takip etme hakkını saklı tutuyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Phantasm' Alıntı:
google politikalarını okuduysanız, google ürettiği her uygulama(web sitesi, program gibi) ile üyelerini takip etme hakkını saklı tutuyor.

birde exel yaptılar java ile :D...

google web search, adsense ve adwords haricinde hiç bir şeyini kullanmıyorum ve kullanmayacağımda...dediğin gibi adamlar bunu sözleşmede zaten açıkça belirtiyor

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir kimse bir program yazıyor ve bedava dağıtıyorsa ya da hizmetini bedava kullandırıyorsa siz şüphelenin derim ben :)

Ne bileyim ben bile küçük bir program yazsam, içine o program istatistiklerini tutmak içn mesela küçk bir spy atarım belki zararsız olur ama yinede atarım.

ki google bilgisayara zararsız binlerce spy ı her aramanız da bilgisayarınıza sokuyor. bunlarında kendi yazılımları ile senkronize olmuş olması muhtemeldir!

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Potansiyeli büyük şirketlerin kullanıcı bilgileriyle ve eğilimleriyle ilgili bilgileri çok büyük paralara sattığını unutmayın.
Google'ın kaynağından CIA'in bile yararlandığına eminim..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SeVeRaL' Alıntı:
Potansiyeli büyük şirketlerin kullanıcı bilgileriyle ve eğilimleriyle ilgili bilgileri çok büyük paralara sattığını unutmayın.
Google'ın kaynağından CIA'in bile yararlandığına eminim..

kuleler yıkıldıkdan sonra amerika msn yahoo gibi şirketlerin bütün kayıtlarını inceleme altına aldı ancak google kullanıcı haklarını bahane edip vermeyince dava açıldı ve kaybedince paşa paşa verdi diye biliyorum... (yani direk toplumun önünde istiyolar...)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5