İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense hakkında kısa birkaç soru

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eLimde 13 tane içeriği hazır ing. site projesi var. ve bu 13 siteyi de kendi hostingime kurup adsense'e üye oLmayı pLanlıyorum. fakat akLıma takıLan birkaç ufak soru var, tecrübeLi arkadaşLar merakımı giderirse sevinirim.

1. sizce .php mi .html mi daha avantajLı ?
2. 13 tane siteyi aynı anda aynı hostta yayına sokmam probLem yaratır mı ? bir arkadaşım probLem yaratabiLeceğini söyLedi. mantıksız geLse de yine de sormak istedim.
3. içerikLerim geneLde sağLıkla bağıntıLı şeyLer. sizce bu içerikten iyi geLir sağLayabilir miyim ? çok fazLa birşey değiL sitebaşı günde 3-5 doLara razıyım..

merakımı giderirseniz sevinirim. ayrıca varsa ekstra öneriLerinizi bekLiyorum. teşekkürLer.

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
leet' Alıntı:
1. sizce .php mi .html mi daha avantajLı ?.
Bence bir fark yok.

leet' Alıntı:
2. 13 tane siteyi aynı anda aynı hostta yayına sokmam probLem yaratır mı ? bir arkadaşım probLem yaratabiLeceğini söyLedi. mantıksız geLse de yine de sormak istedim.
adsense için hiç bir problem olmaz.

leet' Alıntı:
3. içerikLerim geneLde sağLıkla bağıntıLı şeyLer. örnek vermek gerekirse depresyon, psikoLoji, stres yönetimi, kiLo verme, akne vs.. sizce bu içerikten iyi geLir sağLayabilir miyim ? çok fazLa birşey değiL sitebaşı günde 3-5 doLara razıyım...
hitinde biraz iyi olursa istediğin oranlarda kazanabilmek hayal değil.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım şu adsense için hazır sitelerden kuracaksın herkez bunlardan kurduğu için copya siteye düşeceksindir büyük olasalıklı

php,html,asp farketmez opmisayon iyi ise googledan iyi hit alırsın (html daha iyi diyenlerde var ama dinamik bir dildede (asp,php) html linkleme yapabilirsin )

aynı hostta olması bir şey farkettirmez en güvendiğin sitenle başvur kabul edildiğinde kodları tüm sitelerine koyabilirsin (kanal açarak yalnız)

son olarak ingilizce sitelerde her şekilde para kazanırsın adsense den :)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1- Google indexleme yönünden .html sayfaları daha rahat indexliyor.
2- Uygun reklam gösterimi açısından da databaseli bir site değil .html li bir site daha avantajlıdır.
3- 13 siteyi aynı hostta barındırman kesinlikle bir sorun teşkil etmez.
4- 13 siteyi 1 adsense hesabında barındırmak çok büyük bir risktir. Banlandığında 13 siten birden banlanır. Emeklerin boşa gider. 13 siteyi 3-4 e bölüp 3-4 tane hesap açman daha mantıklı. 13 site için 13 hesap açanlar bile var.
5- İngilizce sağlık siteleri eğer yüzlerce sayfadan oluşuyorsa, tanıtımın da iyiyse günde 3-5 dolar yerine 30-50 dolar kazanmak çok da zor olmayacaktır.
6- Siteler içinde birbirlerine geçişler yaparsan senin için daha iyi olur. Sağlıkla ilgilenen insanlar genelde birçok dalına merak duyarlar ve öğrenmek isterler. Fakat birkaç farklı adsense hesabın varsa birkaç farklı hosting hesabı kullanman da PR ler açısından senin için daha avantajlı olabilir.

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iLginiz için teşekkürLer. siteLerin 2 ya da 3 tanesi c/p. gerisi c/p ve ansikLopediLerden scanLediğim biLgiler faLan var. bu durumda en iyisi .php'de .html linkLeme mi acaba ?

edit: ben cevabı atmadan hakanizm arkadaşımız yorum yapmış. iLgin için teşekkürLer. 13 site için 3-4 siteye böLme kısmı mantıkLı geLdi sanırım öyLe yaparım. diğer siteLerimin linkLerini de koydum her bir siteye reLated links oLarak PR açısından dediğin gibi. farkLı hosting hesabı kuLLanmak işime geLmiyor çünkü kendi serverım var ve başkasına hosting parası vermek istemiyorum :) bu arada sanırım .html oLarak yayınLamak daha mantıkLı oLacak.. bu arada sağLık içeriği topLam 15.000 sayfayı rahat buLur..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hosting konusunu kafana takma. Büyük önem taşımaz. Farklı hostlar daha iyi olurdu fakat düşünmen gereken en son şey bu olsun.

Hayırlı bol kazançlar.

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kafamdaki pürüzLeri siLdiniz arkadaşLar teşekkürLer. herkese boL kazançLar inş..

TaMAvRa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bencede Aksine banlanma oldugunda fazla siten var ise direk hesabı değil domaini banlıyorlar.. 2 kere ban tecrübem var ikiside domain e geldi :D Diğer sitelere kıyamadılar dirtek domainimi banladılar :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
2005 hesabım banlanınca 14 sitem birden uçtu.
geç anlamış olduk ama çözüm tek:
4- 13 siteyi 1 adsense hesabında barındırmak çok büyük bir risktir. Banlandığında 13 siten birden banlanır. Emeklerin boşa gider. 13 siteyi 3-4 e bölüp 3-4 tane hesap açman daha mantıklı. 13 site için 13 hesap açanlar bile var.

TaMAvRa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2005 hesabım banlanınca 14 sitem birden uçtu.
geç anlamış olduk ama çözüm tek:

Çok aşırı bi kurallara karşı uygunsuzluk olmuş ise normaldir olabilir... Ama 14 site var ise sadece 1 sitede kural hatası var diye hepsi birden gitmez diyorum... Nitekim bende 6 tane ekle idi 1 i gitti 5 kaldı:)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
banlanmaların çeşitleri vardır, aşırısı vs. yoktur. kural hatasında 2 site de olsa 50 site de olsa hesap kapatılmaz, sadece domain banlanır.
net çözümü yukarıda arkadaş yazmış. eskiden biz de diyorduk; 15 tane büyük site koymuşuz aynı hesaba adamlar daha dikkatli olur, hem hesapta eski vs. diye de orada işler bizim alıştığımız şekilde gitmiyor, profesyonel çalışılıyor.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
google eskisi kadar katı değil bence. 1 sene öncesine kadar hesapların banlanmaları çokken şuanda domain banları daha çok. eskiden ne uyarı gelirdi, ne domain banlanırdı. direk hesabı indirirlerdi.

zamanla sahte tıklamalarada önlem getirirlerse, sadece bizim belirlediğimiz sitelerde reklam gösterimi sağlayabilirsek (pub kodu çalınmasına karşı) ve birde sitenizde kural dışı içerik yoksa ban'dan korkmaya neden kalmayacak ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5