İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense hesap kapanışları muhtemel sebepleri

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google hiçbir zaman manual çalışmaktan haz almaz. Çok büyük olduklarından herşeyi otomatiğe bağlamışlardır. Ancak , eğer Türkiye'den açılan hesaplar arasında manual bir tarama yapıldıysa ( mesela alfabetik soyadı sırasına göre vs. ) çoğu hesabın kapatılmasına şaşmamak gerek. Adsense reklam gördüğüm sitelerin %90'ında kurallara aykırı durumları çok açık bir şekilde görebiliyorum. Bu konu ile ilgilinenen bir google çalışanı bu durumu bizden 10 kat hızlı şekilde görür ve hemen gerekli işlemleri gerçekleştirir.

Bir diğer ihtimal yeni bir filtre eklenmiş olabilir.

Mesela ;

Hesap açılış Turkey ise : - 2 puan
Tanımlanmış site dili Turkish olup English reklamlar çıkıyorsa : - 10 puan
Ortalama aylık kazanç 3000 $ üstü ise : - 5 puan
Hesap içinde düzensiz artış veya azalma : - 1 puan

bu puanların toplanıp - 15 'i aşması durumunda sakıncalı siteler listesine giriyor ve manual olarak kontrol ediliyor olabiliriz.

bunlar çok düz mantık ürettiğim kriterler. ben bu kritelerden biraz düşünerek çok çok daha aşılması güç ve hile yakalayabilecek olanlarını üretebilirim. Google için ise bu çok çok daha kolay. 10 tane kriter üretip 1 saat içinde onlarca site tespit edebilirler.

hele ki bunların hiçbirini yapmayıp direk manual kontrol eden biri var ise ( çok az ihtimal veriyorum ) şimdiden herkese geçmiş olsun diyorum.

kısacası google bizden akıllı. sonuçta o kazanıyor ve yine o kazanacak.

T

TrueLies

Misafir
çok güzel tespitler bunlar ama googlenin full oto bi sistemi vardır mutlaka çeşitli değerler baz alınarak site kontrol ediliodur bence

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TrueLies' Alıntı:
çok güzel tespitler bunlar ama googlenin full oto bi sistemi vardır mutlaka çeşitli değerler baz alınarak site kontrol ediliodur bence

ben de ondan bahsediyorum. Türkiye'den açılan hesaplara yönelik yeni kontrol değerleri eklenmiş olabilir.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elbette bazı kotalar vardır ve bunları aşan kontrol altına alınır.
bence tek başına gelirinin 1000$ üstü olması bile manual kontrol için yeterli bi sebep...

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu ay benim 1000 doları geçiyordu ödemem ve 1000 doları geçtiği gibi adamlar hemen ban koydular çok ilginç. 950 geldi 1200 oldu direkt olarak ban koydular... neyse... bakıcaz başımızın çaresine.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mail atmıştım, sahte tıklamaları nasıl tespit ediyorsunuz diye 4 günde cevap geldi kemal isimli birinden.

Merhaba,

E-postanız için teşekkür ederiz.

Google, sizi ve reklamverenlerimizi korumak, AdSense programının kötü amaçlı kullanımını önlemek amacıyla, Google reklamlarına gerçekleşen tıklamaları takip etmektedir. Google'ın patentli teknolojisi tüm tıklamaları analiz ederek, reklamverenin tıklamalarını yapay olarak arttırmaya çalışan ya da yayıncının kazancını arttırmaya çalışan türdeki geçersiz tıklamaları algılayabilmektedir.

Ayrıca, eğer sitenize gelen bir ziyaretçi nedeniyle geçersiz tıklamaların oluştuğundan şüpheleniyor iseniz, şüpheli faaliyetleri izlemek amacıyla site kayıtlarınızı incelemenizi ve bizi bulduklarınızdan haberdar etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu bilgi sorunların çözümlenmesi için yardımcı olabilir. Fakat Şartlar ve Koşullar'da belirtildiği gibi, Google geçersiz tıklamalarla ilgili kendisi karar verir .

Sorularınız varsa, lütfen AdSense Destek sayfasını ziyaret edin (https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin.

Saygılar,

Kemal
Google AdSense Ekibi

buradaki anahtar cümle şu

Fakat Şartlar ve Koşullar'da belirtildiği gibi, Google geçersiz tıklamalarla ilgili kendisi karar verir .

istedigimi atarım diyor adamlar resmen :/

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben adsense kullanmıyorum, aslında merak edmiyor değilim ama hiç bulaşmamak en iyisi galiba :) Eğerki Google manuel değilde otomasyon ile kontrol yapıyorsa hile yapan arkadaslar için bir avantajı olabilir.

O

osman1971

Misafir

Benim sitem turkce ve ingilizce konularım hem turkcesi hemde ingilizcesi var (bazilarinda) şimdi bu kural ihlalimi oluyor?

Ayrıca sitesi turkce olanlardada ingilizce reklam cıkıyor. bunu kimse kasitli yapmiyor orneğin photoshop üzerine kurulmuş bir web sitesi yazilar turkce ama cıkan reklamlar ingilizce.

Bence verdiğiniz ornekte -10 puan değerlendirmesi yanliş.

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
osman1971' Alıntı:

Benim sitem turkce ve ingilizce konularım hem turkcesi hemde ingilizcesi var (bazilarinda) şimdi bu kural ihlalimi oluyor?

Mesajı anlamamışsın anlaşılan.. Orada "Hesap açılış Turkey ise : - 2 puan" yazıyor. Senin mantığınla, Türkiye 'de olmamız da kural ihlali :)

Arkadaş sadece bir tahminde bulunmuş, ayrıca site dilini Türkçe seçip, içeriğini ingilizce doldurulmasından ötürü yabancı reklam çıkartılması pek mantıklı değil. Haliyle bu da "bir nevi" eksi puan oluşturabilecek nedenlerden birisi olabilir.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burada yazılanlar tahmini şeyler arkadaşlar kural filan sanıp paniklemeyin hemen :)

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siz yanış anladığınız için öyle görüyorsunuz. dikkat ederseniz ben kural ihalllerinden bahsetmedim.

bazı kritlerler yaratıp bunları risk değerlendirmesine soktum. bu değerler ile puan toplayarak bir risk potansiyeli oluşturdum.

sanırım anladınız ?

O

osman1971

Misafir
Aforizmalar' Alıntı:
siz yanış anladığınız için öyle görüyorsunuz. dikkat ederseniz ben kural ihalllerinden bahsetmedim.

bazı kritlerler yaratıp bunları risk değerlendirmesine soktum. bu değerler ile puan toplayarak bir risk potansiyeli oluşturdum.

sanırım anladınız ?

tamam da bakın şimdi normal bir web sitesi hile hurda hiç birsey yok diyelim. bu sitede ingilizce reklamlar cıkıyor. yani bunun sorumlusu siteyi yapan değil Reklam gonderen Google dir.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
osman1971' Alıntı:
tamam da bakın şimdi normal bir web sitesi hile hurda hiç birsey yok diyelim. bu sitede ingilizce reklamlar cıkıyor. yani bunun sorumlusu siteyi yapan değil Reklam gonderen Google dir.

bu hiledir demiyoruz , seni riskli siteler arasına sokmakta yardımcı olur diyoruz. umarım anlarsın

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aforizmalar' Alıntı:
bu hiledir demiyoruz , seni riskli siteler arasına sokmakta yardımcı olur diyoruz. umarım anlarsın

Reklam veren reklamım şu ülke ve şu diller de çıksın dediyse ve ziyaretçiniz o dili (tarayıcısındaki ayarlardan) seçtiyse bu durumda ona türkçe olmayan reklamların çıkma ihtimali var; google bir dildeki falan kelimeye karşılık falan dildeki filan kelimeyi biliyorsa bu çok muhtemel;
farzedin ben hollandadayım. birisi dedik ki bu reklam hollanda da gösterilsin. benim sitemin ziyaretçisi de hollandadan gelmiş google şimdi bu ziyaretçiyi kaçıracak mı?

ancak anahtar kelime kriterine site uymadığında kaçırır; bu uymama da iki dildeki kelimelerin birbiriyle eşlenmesiyle hallolur diye düşünüyorum.

A

aborjin

Misafir
Kemal denen vatandaşın maili resmen komedi. Orda bir vurgulama yapmis kayıtlarınızı inceleyip bize bildirirsiniz falan filan gibi. Ama tabi bu google'in elinde olan bişey kafasına eseni yapar demek istemiş. Yani yollasanda nafile... Hanimiş benim gugılım abidi gubidi...:D

S

Sporty

Misafir
Bu kemaldir, gayedir ottur boktur.. Kim bunlar yaw? bence atmasyon isimler. Bu adamlar yönetim kadrosunu gazeteye ilan vererekmi topladılar... :D

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlanma ile ilgili gelan maillerin altinda hep kemal Imzasi bulunuyor her nedense
Ama artik adsensenin alternatifleri cogalmaya basladi Piyasada guzel rekabet olucak ve adsense de bu kadar kolay banlayamiyacak
Sorun Google turkiyede de Turk sitelerinin baska alternatifi olmadigi icin belkide bu sekilde davranabiliyorlar
Google 1 tiklamaya 1 $ verebilir ama Bence Chit Google dan Binlerce daha kat iyi su an icin ing sitelere reklam veriyorlar Ama yakinda diger dillerdeki sitelerede baslarlar herhalde Chit in reklamlari adsenseden Bin kat daha dikkat cekici ustundeki yazilan reklam dikkat cekmese reklamin Goruntulenme sekli dikkat cekiyor Insan ister istemez tikliyor
Sayet ing siteniz varsa Chit i denemenizi tavsite ederim kazanc oranlarida cok guzel 9 click 5.61$
ayni anda adsensedeki raporda 25 click 8.41$

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5