İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense için eş anlamlı keyword'ler

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense için bir keyword buldunuz ama aramalarda zilyon sonuç çıkıyor.Yani o keyword için 1 numaraya gelmeniz çok zor.
vazgeçmekte olmaz ;)...o zaman keyword'ünüzün eşanlamlı'larını kullanın.
bu adsense'nin tık başına verdiği ücreti düşürmeyeceği gibi milyonlarca rakipten bir anda sıyrılmanızı sağlıyor.

diyelimki anahtar kelimeniz "rvs" (tükçede karavan)
google sonuçları 10 milyon'un üzerinde

"rvs" nin eşanlamlısı "motorhome"
google sonuçları 4 milyon civarı.

ingilizce dili için eşanlamlıları burdan bulabilirsiniz.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eş anlamlı kelimeleri kullanma fikri güzel fakat reklamveren o kelimeyi girmemişse bu durumda o reklam sitende hiç çıkmayacaktır.Çoğu reklam veren en çok kullanılan kelimeyi girer diye düşünüyorum, ama tabi maliyeti düşük tutmak isteyenler için alternatif kelimelerde seçilebilir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bide eşanlamlı sözcüklerin aranma sayısı var tabi nekadar çok ilgili hit okadar çok para dimi

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eş anlamlı kelimeleri kullanma fikri güzel fakat reklamveren o kelimeyi girmemişse bu durumda o reklam sitende hiç çıkmayacaktır.Çoğu reklam veren en çok kullanılan kelimeyi girer diye düşünüyorum, ama tabi maliyeti düşük tutmak isteyenler için alternatif kelimelerde seçilebilir.

adwords'te geniş eşleşme kullanınca reklam veren (ki yüksek ödeyen keyword kullananlar genelde böyle yapıyor) zaten eşanlamlıları otomatik olarak seçiyor.adsense'de eş anlamlı kelimeler (her kelime için olmayabilir) için aşağı yukarı aynı tık başına ücreti veriyor.

@ mathiaxbars

dediğin ok..ama pahalı bir keyword ve zilyon sonuç yerine rekabetin az olduğu bir eşanlamlı keyword bulursan ilk 10 şansın artıyor.hit yine ilgili hit...
ayrıca phrase'ler de ana keyword geçmese bile google senin sayfanı aramayla ilişkilendiriyor...

mesela yukardaki örnekten devam edeyim...

diyelimki senin sayfanın keyword'ü "motorhome arizona" ...eğer sayfanın pr'ı iyiyse ve keyword'de rekabet azsa google (hiç sayfanda geçmese bile) "rvs arizona" arama sonuçlarında seni ilk sıraya taşıyabiliyor.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alternatif keyword hedefleme sık kullanılan bir yöntem, adwords'le de çelişen bir noktası da yok zira farklı bir keyword hedeflemeniz site içinde ana keyword'ü kullanmanıza mani değil. Onu kullandığınız zaman da o kelimenin reklamlarının çıkması muhtemel olur.

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adwords için reklam vermiştim ve keywordlerimden birisi "trakya university" idi.
keywordlerimin içinde "trakya üniversitesi" yoktu.
google a trakya üniversitesi yazıldığında sitem sağ tarafta çıkıyordu :)

ben ortalama maliyeti yüksek oldugu için Türkçesini keyword olarak kullanmamıştım ama ingilizcesini kullandıgımda google da neşekilde olursa olsun aratanlar siteme ulaşıyordu reklam sayesinde.
bana çok ilginç gelmişti, güzel olmuştu çünkü maliyeti düşürmüştüm bu sayede

Glory

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ingilizce siteleri olanların daha çok işine yarar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5