İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense için Hosting alacaksanız yurtdışına

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok bariz olarak farkettimki türkiyede bulunan serverda ki sitemde ulaşılan adsense reklamlarıyla yurtsışı reklamların sayısı çok farkediyor üstelik türkçe reklam çıkmasına rağmen çünkü aynı sayfayıda denedim ve türkiyede genel hizmet reklamları çıkarken yurtdışında normal reklamlar gösterildi. ne alak anlamadım ama ... google amcanın yurtdışına torpil yaptığını düşünüyorum artık.

ve çok yakında united kingdom plakalı bi site yapıcam artık çok farkediyor hakkaten adamlar bir çok kritere göre işlemyapıyor. şimdi bizim server yurtdışı diye sevinmeye başladım :)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dostum sana bir örnek vereyim
bizim arkadaşın sitesi var
downloadmsn.net
tek satır türkçe yok
tek satır metatag te türkçe yok
host amerikada
yani türkçe ve türkiye ile alakalı bir şey yok.

google ye download msn türkçe sitelerde diye arat adamın sitesi geliyor.

http://www.google.com/search?hl=tr&c2coff=1&q=downloadmsn&btnG=Ara&lr=lang_tr

Bu olayın tek mantıklı açıklaması.google sitenize verilen linklerden aldıgınız ip adreslerinden sitenizin içeriğini biliyor diye düşünüyoruz :p
Sen neymişsin be goooogle amcaaa :cool:

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bu google'de fenomen oldu. herkes aman abi "google anlıyo" demekten kendini alamaz oldu :)

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
dostum sana bir örnek vereyim
bizim arkadaşın sitesi var
downloadmsn.net
tek satır türkçe yok
tek satır metatag te türkçe yok
host amerikada
yani türkçe ve türkiye ile alakalı bir şey yok.

google ye download msn türkçe sitelerde diye arat adamın sitesi geliyor.

http://www.google.com/search?hl=tr&c2coff=1&q=downloadmsn&btnG=Ara&lr=lang_tr

Bu olayın tek mantıklı açıklaması.google sitenize verilen linklerden aldıgınız ip adreslerinden sitenizin içeriğini biliyor diye düşünüyoruz :p
Sen neymişsin be goooogle amcaaa :cool:

tabiki öyle olabilir ama benim dediğim sayfanın türkçe olup olmadığını anlaması değilki aynı sayfalarla yabancı bir hosting firmasında daha çok reklam çıkması türkiyede 2 yerde yabancı hostta 1 yerde denedim aynı sayfayı buradaki sitelerde genel hizmet reklamları yabancı hosttakinde 4/4 bütün reklamlar çıktı...

;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5