İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense için hotel database

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yazacaklarımı bilenler biliyordur, bilenler isterlerse ekleme yapsın istemezlerse de konuyu atlasın. yazacaklarım bir den bire adsenseten para nasıl kırılır değil, adsensten para kazanmak isteyenler için doğru olduğuna inandığım bazı püf noktalarıdır.
adsense ten çok kazandıran kelimeler denilince hotel ve travel konusu genelde ortalamanın çok üstünde kazandıran bir kelime gurubu olarak akla geliyor (artık eskisi gibi değil, şimdi 0,20 usd / tık civarında ama bazen de tık başı 0,80 usd). sabredip deneyip görmek isteyen varsa aşağıyı bir okuyun. ama bunları yaparken binlerce dolar rüyalarına kapılmayın, çünkü seo konusunun hat safhada olduğu, arama sonuçlarında ön sıraların hotwire, expedia, orbitz, kayak, travelocity, trip advisor gibi devler tarafından paylaşıldığı bir sektör. devlerin önünden ziyaretçi kapmak için bu databasedeki şehirler arasından rağbet edilen ama google da ön sıralara gelebileceğinize inandığınız bazı küçük şehirleri seçip sırf o şehirlere ait domainler alıp bunlara özel siteler yapmanız dahilinde devlerin alt sayfalarla girdiği arama sonuçları rekabetine siz direk anasayfa ile gireceğiniz için avantaj yakalarsınız. www.expedia.com/travel/hotels/Turkey/istanbul/index.htm gibi sayfanın şansı biraz eskimiş ve backlink almış www.istanbulhotelstours.com gibi bir sitenin yanında daha az olacaktır. ayrıca aşağıda adresini verdiğim sayfada 11 dilde db mevcut, ing olan db yi kullanmak yerine ispanyolca olan db yi kullanmanızı tavsiye ederim. ispanyolca şu anda yeryüzünde en çok konuşulan dil diye biliyorum, buna karşılık rekabet etmeniz gereken ispanyolca site sayısı ingilizce site sayısına göre çok daha az (elimdeki işler biter bitmez ben uygulayacağım).
eğer elinizde eski bir travel domaini varsa (yoksa snapnames ten pr si 4 ten küçük hatta pr si 0 olan ama domain yaşı eski, backlinki cok, muhtemelen kapalı kaldığı için pr si 0 a düşmüş domainlerden alın bir tane, ben başka konuyla ilgili 2 tane domaini pr 0 ken 60 usd den aldım, birisi şu an PR6, diğeri PR 5 oldu)

sonra https://www.hotelclub.net/Affiliate/RegistrationForm.asp adresinden kayıt işlemlerini tamamlayıp login olduktan sonra https://www.hotelclub.net/content/admin/hotellinkform.asp adresinden de 8 farklı dilde hotel datalarını indirin. ama daha yeni açtığınız bir site içersinde binlerce hoteli birden listelemeye kalkmayın, şahsi görüşüm bir işe yaramayacaktır. (tecrübeyle sabit).
tavsiyem azar azar sayfa sayısını artırın, mesela her hafta 20 - 25 sayfa . sonuç olarak google bu sayfaların db den çekilen veriler sonucu çok da fazla emek harcanmadan oluşturulmuş sayfalar olduğunu anlamasın. ayrıca backlink oluşturmaya bakın. (hotel sitelerinin avantajlarından birisi bu konu ile ilgili çok fazla affiliate programının olması, yani satış başına güzel paralar alabilirsiniz. ayrıca ilgili bölgede faaliyet gösteren turizm acentaları, hoteller, restoranlar da sizin potansiyel reklam vereniniz)

eğer kafanıza yatmıyorsa sizi kandırdığımı veya bir kaç rep için bunları yaptığımı düşünüyorsanız bu mesajı görmezden gelin, hatta - repinizi kullanmayı da ihmal etmeyin. saat gecenin 3 ü olduğu için kullandığım cümleler biraz düşük olabilir, idare edin artık
konuya eklemek veya sormak istedikleriniz varsa lütfen buraya yazın. p.m cevaplamak veya msn den görüşmek cidden çok zaman alıyor. (beceriksiz sen yanlış anlama, bu aralar yoğunum o yüzden msn de yokum ;), bir de bi kaç arkadaşa travel siteleri için backlink desteği vereceğimi söylemiştim, bana hatırlatırlarsa söz verdiğim gibi link vericem onlara.
eğer bilmek isterseniz içersinde spam barındıran sitelerimin hemen hepsi sonradan yetişebildiğim kadarını bitirip spamsız hale getirmeme rağmen sandbox ta şu an. hatta birisi de ban yedi. denemek isteyenlere ayrıca duyurulur

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Travel aşırı kaşarlanmış bir konu olduğu için bu alanda birşeyler yapmak çok çok zor. İspanyolca konusunda haklısın, konuşan çok ama sayfa az. Benim tavsiyem ingilizce travel konusunda iyi bir bütçe ayırmadıysanız ve yeteri kadar sabırlı değilseniz hiç yeltenmeyin. Ancak diğer dillerde, çince, ispanyolca vs. travel alanına girişilebilir.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sverdlow' Alıntı:
Travel aşırı kaşarlanmış bir konu olduğu için bu alanda birşeyler yapmak çok çok zor. İspanyolca konusunda haklısın, konuşan çok ama sayfa az. Benim tavsiyem ingilizce travel konusunda iyi bir bütçe ayırmadıysanız ve yeteri kadar sabırlı değilseniz hiç yeltenmeyin. Ancak diğer dillerde, çince, ispanyolca vs. travel alanına girişilebilir.
aynen katılıyorum, aşırı kaşar bir konu ve benim de ikinci dil tavsiyesi olarak önereeceğim dil senin de önerdiğin gibi Çin ce. (her iki dil seçeneği ne ait database de linkini verdiğim sayfada mevcut). siteyi ;çince sayfa yapıyorsanız çin de, ispanyol ca yapıyorsanız da sitenizin potansiyel ziyaretçisinin en yüksek olduğunu düşündüğünüz ülkede host edin (google.com.tr de yaptığınız aramalarda tr de host edilen siteler diğerlerine oranla çok daha üstler de çıkar) . üşenmeyin çince veya ispanyolca sayfaları bir şekilde okuyup hosting siparişi verebilirsiniz ;)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
son olarak : emirx gibi travel sitesi yapıpta bu sektöre girecek olan 3-4 kişiye daha travel sitelerimden (PR 3-4-5 ) linkler vereceğim. tek şart adam gibi sayfalar olmalı, yani tasarımı falan önemli değil ama içerik olmalı, düzgün optimize edilmiş olmalı.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
affiliate girişi yaptıktan sonra sağ altta link manager diye bi bölüm var oraya girip açılan sayfada en sağdaki hotel link and data linkine tıkla.

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir kelime paylaşayım sizle.Yanlız içeriğiniz domainiz buna göre olsun sonra kalaylamayın banlandım diye:)
ve türevleri.
Kanaldan takip ettiğim bir kelime Lendingtree.Sitemin 20-30 ziyaretçisi var yahoo'dan gelen tek tıka 4,60 veriyor.30 Ziyaretçi 6 ila 12 dolar arası kazandırıyor o kanalda.
Tek merak ettiğim konu kanallarda gösterim ve tık kanala özelmi kontrol ediliyor yoksa genele mi bakılıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5