İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense ile arama motoru oluşturma hakkında..

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense kendi veriyor zaten bunu, belli konularda arama yaptirabileceginiz gibi bu sekilde kendi arama motorunuzu kurabilirsiniz. Reklamlardan da tiklandiginda normal gelirinizi elde edersiniz.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu şekilde kullanım yasak diye biliyorum.
Zaten içerik olmayan bir sitede kafadan yasak kullanım.

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense yeni arama özelligi bunu veriyor. Arama icin adsense olusturdugunuzda yandaki ve üstteki reklamlari onlar otomatik veriyor zaten. Ister arama sonuclarini kendi istediginiz bir sayfada gösterirsiniz isterseniz direkt google'de.

Adsense size bir JS kodu veriyor , yan ve üstteki reklamlari onlar otomatik cikariyor eger uygun reklam varsa.

Yanlissam beni düzeltin

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Adsense arama kodlarını bu şekilde kullanmak yasak.Site içerisinde kullanılmalı.Direk arama motoru görünümü verilemez.

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense arama kodlarını bu şekilde kullanmak yasak.Site içerisinde kullanılmalı.Direk arama motoru görünümü verilemez.

Ben anlatamadim sanirim. Adsense'ye login oldugunuzda arama icin adsense özelliginde bu var. Bir kac haftalik bir özellik. Kendinize özel arama motoru yaratabilirsiniz. Yukarda linki verilen sitede arama yaptiginizda cikan sayfanin kaynak koduna bakin orda adsense kodu yoktur. Adsensenin arama sayfalari icin verdigin kod vardir ki orda reklamlar otomatik adesense tarafindan cikariliyor.

O nedenle herhangi bir yerlesim veya yasaklik söz konusu degil bana göre. Kod tamamen google Adsense kodu, cikan reklamlar da aramaya göre onlar tarafindan gösteriyliro. Sizin sayfanizda hic bir sekilde kendi koydugunuz adsense reklam birimi kodu yoktur.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Ben anlatamadim sanirim. Adsense'ye login oldugunuzda arama icin adsense özelliginde bu var. Bir kac haftalik bir özellik. Kendinize özel arama motoru yaratabilirsiniz. Yukarda linki verilen sitede arama yaptiginizda cikan sayfanin kaynak koduna bakin orda adsense kodu yoktur. Adsensenin arama sayfalari icin verdigin kod vardir ki orda reklamlar otomatik adesense tarafindan cikariliyor.

O nedenle herhangi bir yerlesim veya yasaklik söz konusu degil bana göre. Kod tamamen google Adsense kodu, cikan reklamlar da aramaya göre onlar tarafindan gösteriyliro. Sizin sayfanizda hic bir sekilde kendi koydugunuz adsense reklam birimi kodu yoktur.

Tamamda ben sana diyorum ki eskiden arama kodu direk siteye konulmak zorundaydı.Yani eski sistemde arama kodlarıyla yukarıdaki link gibi arama motoru görünümlü site yapılamıyordu.Şimde sen diyosun ki yeni sisteme göre arama kodu site içine değil direk arama koduyla bir arama motoru sitesi yapılması serbest.İstenen tek şart sayfada sadece arama kutusu olmalı adsense reklamları konulmamış olmalı.Eğer bunun doğru olduğunu diyosan ben arama kodları direk böyle kullanılamaz diye biliyorum.Hangi linkte böyle diyor?
Eğer serbestse bende arama motoru yaparım..

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamamda ben sana diyorum ki eskiden arama kodu direk siteye konulmak zorundaydı.Yani eski sistemde arama kodlarıyla yukarıdaki link gibi arama motoru görünümlü site yapılamıyordu.Şimde sen diyosun ki yeni sisteme göre arama kodu site içine değil direk arama koduyla bir arama motoru sitesi yapılması serbest.İstenen tek şart sayfada sadece arama kutusu olmalı adsense reklamları konulmamış olmalı.Eğer bunun doğru olduğunu diyosan ben arama kodları direk böyle kullanılamaz diye biliyorum.Hangi linkte böyle diyor?
Eğer serbestse bende arama motoru yaparım..

https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=9719&topic=8438

Burda anlatilmis. Dedigim gibi reklamlari kendileri yayinliyor zaten, kodu koydugunuz sayfaya arama sonuc kodundan baska adsense kodu koyamazsiniz.

https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=10001&topic=8438

Burada da yazdigi gibi sunlara da dikkat etmelisiniz:
* Arama için AdSense kutusuna önceden kelime yazamazlar
* Arama için Google AdSense sonuçlarına link oluşturamazlar
* Arama için Google AdSense sonuçlarını çerçeve (frame) içine alamazlar
* Google logosunu değiştiremez veya kaldıramazlar

http://www.google.com/coop/cse/examples/GooglePicks

Burada da örnekler görebilirsiniz. Diyeceksiniz ki bi coop. Zaten adsense yeni özelliginde bunu destekliyor, anlatmak istedigim de o zaten.

Emin degilseniz veya ben yanlis anladiysam Google'a mail atip sorabilir sonucu da bizimle paylasabilirsiniz.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yasak arkadaşlar bu kullanim var olan bir siteniz icinde google in arama ozelliğinden yararlanıp arama yaptırmanız içindir.
direkt olarak arama motoru gorunumunde site olamaz, yani icerik olmadan.
o zaman bende dehset domainler var bir koysam günde 5000 dolar kazanirim ama yasak bu sonucta, kullanan da risk alir benden soylemesi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5