İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Kapatılması

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternet aleminde başlayıpta hiç adsense hesabı kapatılmadan devam eden var mı? Herkes 2. hesabı veya daha fazlasını kullanır. Birinci hesabını kullanıyorsada daha ödeme hiç almamıştır muhakkak. Benim bu hafta öyle oldu. Olmuş tam 80 dolar sonra hesabı kapatmışlar ne diye kapttılarsa klasik bir mail yollamışlar. Bana pek etik gelmiyor bu google yaptığı iş. Hadi hayırlısı.

dreamx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
benim hesabim hic kapanmadi 2.hesabimda yok acikcasi butun sitelerimde o hesap ta ayrica odeme de aliyorum, eger sistemde bir sorun yoksa bos yere hesabini kapatamazlar hakkini arayabilirsin . Ne sebepten kapatmislar hesabini merak ettim?

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim hesabim hic kapanmadi 2.hesabimda yok acikcasi butun sitelerimde o hesap ta ayrica odeme de aliyorum, eger sistemde bir sorun yoksa bos yere hesabini kapatamazlar hakkini arayabilirsin . Ne sebepten kapatmislar hesabini merak ettim?

kesinlikle kural ihlali yok. Olsaydı bu zamana kadar olurdu. Yaklaşık olarak bu adsense hesabını 2 senedir kullanıyordum. Sitelerin durumuna göre ancak olmuştu o kadar tutar. Son zamanlarda adwords kullanıyordum bu yüzden de olacağını sanmıyorum peki neden yaptılar gerekli mail de attım ama cevap yazmadılar daha.

dreamx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
kesinlikle kural ihlali yok. Olsaydı bu zamana kadar olurdu. Yaklaşık olarak bu adsense hesabını 2 senedir kullanıyordum. Sitelerin durumuna göre ancak olmuştu o kadar tutar. Son zamanlarda adwords kullanıyordum bu yüzden de olacağını sanmıyorum peki neden yaptılar gerekli mail de attım ama cevap yazmadılar daha.

kapatma nedenleri nedir , ne tur bir aciklama yapmislar. Uyarilar kapatmadan once geliyor cunku sunu duzeltin burda sorun var gibi. Eskiden olsa kendi reklamlarini tiklayan kullanicilari kapatiyorlardi belli bir sure sonra ama oda yok artik.

dahi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 yıldır aynı hesabı kullanıyorum, şimdiye kadar bir domainim banlandı hesap sağlam duruyor, googlenin kurullarına göre hareket ederseniz hiçbirşey olmaz.

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynısı yolluyorum:

Merhaba,

Son zamanlarda kayıtlarımızı gözden geçirirken AdSense hesabınızın AdWords reklamverenleri için önemli bir risk oluşturduğunu fark ettik. Hesabınızı yayıncı ağında tutmamız reklamverenlerimiz için gelecekte mali açıdan zararlı olacağından hesabınızı devre dışı bırakmaya karar verdik.

Bunun reklamverenlerimizin ve diğer AdSense yayıncılarımızın çıkarlarını korumak üzere alınmış gerekli bir önlem olduğunu düşündüğümüz için anlayışlı olmanızı rica ediyoruz. Bunun sizin için sıkıntılara yol açabileceğinin farkındayız ve bu yüzden anlayışınız ve işbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Hesabınız veya yaptığımız işlemler hakkında sorunuz varsa lütfen bu e-postayı yanıtlamayın. https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153 adresini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Saygılar,

Google AdSense Ekibi

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 yıldır aynı hesabı kullanıyorum, şimdiye kadar bir domainim banlandı hesap sağlam duruyor, googlenin kurullarına göre hareket ederseniz hiçbirşey olmaz.

Bir domainin banlanıp banlanmadığını nerden bilebiliriz. Artı ben son zamanlarda değişiklik yapmadım. Kullandığım siteler banlı ise, daha öncede kapanması gerekmez miydi? Banlanan siteleri öğrenebileceğimiz bir yer var mı?

dahi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@crakxy seninki biraz tombala olayı olmuş,toplamda 80$ kazanan reklam verene risk ise, günlük 50-100$ kazandıran ne olurdu acaba ..

2 sene önce bir konuda bahsetmiştim adsense ban olayını anlamada ama bu aralar geçerliliğini kaybetmiş, sen Turgay'ın paylaştığı yöntemle ban kontrolünü daha sağlıklı yapabilirsin.

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@crakxy seninki biraz tombala olayı olmuş,toplamda 80$ kazanan reklam verene risk ise, günlük 50-100$ kazandıran ne olurdu acaba ..

2 sene önce bir konuda bahsetmiştim adsense ban olayını anlamada ama bu aralar geçerliliğini kaybetmiş, sen Turgay'ın paylaştığı yöntemle ban kontrolünü daha sağlıklı yapabilirsin.

Yani bir sorun var bir yerde.

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eylül 2004 de Adsense den para kazanmaya başladım. Ve şu ana kadar ne banlandım nede hesabım kapatıldı. Ve hiç bir zaman 2. hesabım olmadı.

Dahi' nin dediği gibi oyunu kuralalrına göre oynarsanız kormanız gereken hiç bir şey yok.

T

trgy

Misafir
Eylül 2004 de Adsense den para kazanmaya başladım. Ve şu ana kadar ne banlandım nede hesabım kapatıldı. Ve hiç bir zaman 2. hesabım olmadı.

Dahi' nin dediği gibi oyunu kuralalrına göre oynarsanız kormanız gereken hiç bir şey yok.

Buna katılmıyorum. Çok rahat kendimden örnek verebilirim. Ne hile yaptım, ne spam yaptım ama ban yedim.

Ban yeme sebebim ise bir tv programının tanıtımını yapmam. Bir haber yazdım kesinlikle ne video vardı ne de başka birşey.

Hata yaptılar diye düşündüm mail attım ama cevap gelmedi. Yani hiç birşey olmaz diye bir yorumu kabul etmiyorum. :)

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
adsense kafasına göre hesap kapatıyor yeterki istesin bir şekilde bahane buluyor siz istediğiniz kadar etik davranın biryerde işiniz şansa kalmış

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
artık ben inanmıyorum. Bundan sonra da artık kolay kolay adsense kullanmam.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5