İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense kazanç projesi

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçen gün digitalpoint’de röportajını okumuştum, ardından da konusu açılmıştı.Jim Karter adında Hindistanlı 30-34 yaşlarında bir arkadaştan söz ediyorum.Sadece adsense reklamlarından aylık ortalama 20.000$ ve 60.000$ arası geliri varmış.Nasıl mı ?

Bu adamın yanında 9 kişi çalışıyormuş. Kendisi ile beraber 10 kişi.
Adamın toplam 200 sitesi varmış. Her elemanına ilgilenmesi için 20 site düşüyor.
Günde 14 saat çalışıyorlarmış.
En son aldığı çek 25.000$ ve
Bu adam her elemanına aylık 1500$ para verse 11.500$ kendi cebine kalır.

Hatta bir arkadaşım bu konuyla ilgili şöyle bir açıklama yapmıştı ;

Arkadaş grubu ile falan olacak iş degil. Eger ciddi manada bir proje düşünülüyorsa, piyasada ingilizce bölümlerinden mezun bir sürü adam KPSS sınavını kazanamamış ögretmen olamamış boşta geziyor.
Kuracaksın bir şirket. Kurumsal adsense accountu alacaksın.
ilk etapta bir kaç kişi alacaksın.
vereceksin 750 ytl maaş + sigortasını gelip senin ofisinde çalışacaklar.
ancak bu tarz yaklaşım ile büyünebilir.
1 kişi ile işleri yürütmek çok zor olur.
Hiçbir şey yapılamıyorsa aynı şehirdekiler bir araya gelir bir oluşum işine girişebilirler.

Kulağa mantıklı geliyor, öncesinde küçük bir sermaye lazım tabii, fakat google yönünden şirket açmak istiyorsan, böyle bir projeyle başlayacaksın.

Bu adamın sitesi ( jimkarter.com ) Make Money Online sloganıyla güzel işler çıkartıyor.İngilizceniz iyiyse çok sağlam makaleler mevcut sitesinde.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
10 kişi çalışanı olan bir şirketi kurmak öyle kolay değil :)

10 adet pc
elektrik masrafları
internet bağlantısı
Öğle yemeği
Sigorta
Vergi

vs. bunları eklediğinde zaten aylık masraf 20.000 i bulur + sadece adsense için bir şirket kurulmaz adsense seni banladığı an iflas ettin demektir :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hindistanda o adam çalışanlarına 200 dolar verse herifler zevkten dört köşe olurlar.
yabancı forumlarda 50 dolara bizim 1000 dolara yapmayacağımız işleri yapan hintliler kaynıyor. sen demişsinki 1500 dolar verse. 1500 dolara o adam en az 5 kişi çalıştırır.
Adamların ana dili ingilizce ve çok şanslılar bu bakımdam. zamanında sömürge olmanın bazı faydaları olmuş adamlara.

ama dediğin doğru pilli network bu işi bir bakıma yapıyor zaten, editoörlerine para dağıtıyor.

Erhantez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türkiye'de bahsettiğiniz işi yapan şirketler var. Hatta ben bir tanesinde 6 ay kadar çalıştım. Bu işlerin çok fazla tadı olmadığını söylemeliyim. Bunun yerine 1 tane kallavi site ile 20 seri siteden kazanılan parayı kazananlar biliyorum. Yine Türkiye'de..

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım google adsense 'ten ümit bekleyip şirket kuracağına git denizden ümit bekle balık tut :D

Sözleşmenin bütün maddelerini onlar belirliyorsa nasıl güvenebilirsin ki? :)

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla bende arkadaşlara katılıyorum adsenseye ümit beslenmez ama önemli olan reel manada hit, hilesiz hurdasız gerçek manada hit yakalanırsa zaten bi şekilde para kazanılır illaki adsense gerekmez.

handmade

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece bu işten para kazanarak hayatta kalmayı düşünmek büyük bir risk
Eğer böyle bir şey yapılacaksa her türlü detay ve varyasyonları düşünmek ve bunun üzerinde günde 10 saat harcamak lazım ki en az 3 tanede çok sağlam içerikli ve hitli sitenin olması gerekir ki ayda 300 er dolar dan 900 dolar kazanırsın buda yeter mi bir kişiye veya böyle bir riskle yaşanır mı? Zor çünkü burası Türkiye bkz. Elektriğe %22 zam geldi. Sözde tasarrufa yönlendiriyorlarmış. Bence kaçağa....

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
he he diyelimki kurdun 200 tane site, ekip tamam, ve o anda ban yiyorsun googledan , devamı ne olacak? her seferinde yeni hesap başkasının adına açmak mı? yorucu bir şey. yosa bu adamın google ile özel sözleşme mı var?

handmade

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece google değildir bence adam diğer işleri de biliyor yapıyor

Modes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bırakalım başkalarını taklit etmeyi, biraz gerçekçi olalım. Herkez kendi düşündüğü proje ile ilgilense herşey çok daha güzel olabilir.

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bütün gelecek buna bağlanmaz.Ama ben bu yolu seçtim arkadaş dersen , o kadarda zor bişey değil.Çok kafa yoracaksın + Çok çalışacaksın.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok kafa yormaya tamam çok çalışmaya tamam ancak kontrolün bende olmadığı bi reklamcılıkta böyle işe girilmez.

Google keyfe keder banlayabilir. O yüzden bu tarz bi proje ancak kişisel olur.

aLtaN_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o kadar detaya giriosunuzki..

oysa aynı detaylar normal iş hayatındada var ama gözükmüo..
işte zaten bu kadar detaya inmeyen götürüo ;)

büyük adımı herkes atabilseydi adı büyük olmazdı..

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
o dediğin parayı 2 site yapıpta kazan insanlar var hatta :) oturduğu yerden para kazananlar bile var. Zenginin parası züğürtün ağzını yorar diye booşuna dememişler.

Yeniside Zenginin parası züğürtün parmaklarını yorar.

google-team

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumda konulara fazla yazı yazmam fakat bu konuyu açan arkadası taktir ettim işi bilen bu adsenseden 2 senede ekip çalışması ile her çalışanına ev ve kendisine banka hesabında dilini uçuklatacak bir mebla yapabilir..
unutmayın ekip ile çalışmak çok mantıklı.
Boyle girişimci ve bu işi yapmak isteyen arkadaşlar var ise maddi sıkıntı bende bulunmuyor ben bu işi yaparım ekipte sağlam toplarım diyenler benimle irtibata gecebilirler
tasarımcı, grafiker, asp, aspx, php, win, linux, ajax tabanlı bir ekip kurulması halinde inanılmaz paralar kazanılır..

iletisim: özel mesaj atabilirsiniz

Bu konuya tam destek veriyorum

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
şimdi 5 tane iyi adam bulsan hepsi 3000 ytl maaş ister en az sigorta yemek yol paraları ile tabi hepsi ayrı şehirlerde kimi evli kimi bekar 5 ev tutsan 1000 ytl kiradan 1000x5 5bin ytl kira 12,500 ytl bir aylık maaşları dükkan kirasıda 1000 olsa diğer giderleride 1000 olsa 2 binde dükkana sigorta yaptırsan 300 erde oraya versen 1200 sigorta yol paralarıda 2ytl olsa günde 4 oda 4x5x30=600 ytl nerdeyse aylık 36 bin ytl yapıyor sen bu iş için gelcek adamlarda zaten işten fazla anlamayan elemanlar olacak çünkü işe bilen zaten gelip seninle çalışmaz kendi yapar. yapamadığı yeri para ile yaptırır. Sen 1 sene sonra para kazanmaya başlasan 430 bin ytl hiç para kazanmadan bu işe yatırcaksın. :) Zaten 430 bin ytle süper bir site yaptırabilirsin bence hiç eleman arayıp bulup bi iş yaptırmaya çalışma kendin bir proje düşün onu yap derim ben.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu işi tek kişi yapın en kötü o paranın 100 de 1'ini alın.. Garantisi yok ki?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5