İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense kazancı ne olur?

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar, adwords trafik tahmincisini kullanarak bir kaç tane kelime girdim. aylık aranma oranları iyi gözükmesine rağmen ,kazanç anlamında hiç bir tahmin çıkmadı. türkiye'de pek fazla üstüne düşülmemiş konular. sizce adsense'ten reklam geliri olur mu?? :sinir:

123456g.jpg

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
resimdeki verilere göre arama rekabet oranı düşük ama arama hacimleri de düşük. ayrıca tıklama maliyetine bakarsan adwords için 0,08 gibi tıklama başına maliyet gösteriyor. benim düşünceme göre adsense geliri olmaz.

resisoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende şöyle bir analiz yaptım. Ana kelime "Kredi" alt kelimelerini arayarak rekabeti düşük tıklama başı maliyeti yüksek kelimeler buldum. Örnek olarak Tabloda görünen
kredi.jpg

"banka ev kredisi"

bu kelime'nin rekabet oranı düşük günlük aranma hacmi ise 891 tekil hit. 1. sıradaki sitenin aldığı hit de 374'dür. tıklama başı maliyeti 0.40TL

banka ev kredisi domain'i almış farz edelim kelimenin rekabet oranı düşük olduğu için 1. sıraya yerleşmek'de fazla zor olmayacaktır.

1. sırada 374 hit ile %5 tıklama oranı olsa 18 tık gerçekleşir tıklama başı 0.25 verdiğini düşünelim. buda 18 tık x 0.25 = 4,5 tl yapar 4,5 x 30 = aylık'da 135 TL yapar.

yukarıdaki oranları en düşük olarak hesapladım tıklama oranı iyi yerleşim ile %10'da olabilir ben 200 hit'e 20 tık ve üzeri alabiliyorum.

%10 olsa 32 tık yapar 32 x 0.25 = 9 TL 9 x 30 = 288 TL aylık.

Fena para değil aslında böyle 3 site olsa 1 maaş :)

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
hocam işde iş öyle olmuyor.kredikartı ve forexle ilgili iki sitem vardı. ikisinde de günlük toplam 6 doları düşmüyordu tamamen organik hiti vardı zaten forexde hit tek yazıdan geliyordu 40-50 kişi günlük ve 10-15 tık alıyordu forex reklamları ama ikinci ayda site banlandı. kredi kartı sitesi ise 300-500 hit alıyordu o da iyi kazandırıyordu ilk zamanlar ama zamanla kazancı düştü.şun 2 dolar bile olmuyormuş sattığım kişi öyle dedi.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
resisoft, tbm'leri yüksek ama arama hacimleri çok çok düşük, biraz daha insanlar tarafından aranan kelimelere yoğunlaşın bence. bu konuda ingilizce içerikli bir sitede açılabilir, forumda bir arkadaşın çok güzel bir anlatımını okumuştum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Banka ev kredisi kelimesinin aylık "broad" araması 27.000 (günlük 900) - ancak "exact" araması aylık 260. Planlarınızda bunu dikkate almanızı öneririm. Google Keyword Aracında exact'i seçmediğiniz zaman otomatik olarak broad rakamları gösterir. Anlamı şu; o hesapladığın günlük 900 ün içinde

banka ev kredisi nasıl alırım
banka faizi ev kredisi
iş bankası banka taşıt ev kredisi

bütün bu tarz kelimeler de var.

Exact seçtiğinizde ise, direk sadece "banka ev kredisi" rakamlarını görürsünüz.

"Phrase seçeneği" ise

ucuz banka ev kredisi

gibi kelime bütün olarak, baştan sondan ek alarak arama kombinasyonlarını sayar.

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Banka ev kredisi kelimesinin aylık "broad" araması 27.000 (günlük 900) - ancak "exact" araması aylık 260. Planlarınızda bunu dikkate almanızı öneririm. Google Keyword Aracında exact'i seçmediğiniz zaman otomatik olarak broad rakamları gösterir. Anlamı şu; o hesapladığın günlük 900 ün içinde

banka faizi ev kredisi
iş bankası banka taşıt ev kredisi

bütün bu tarz kelimeler de var.

Exact seçtiğinizde ise, direk sadece "banka ev kredisi" rakamlarını görürsünüz.

"Phrase seçeneği" ise

ucuz banka ev kredisi

gibi kelime bütün olarak, baştan sondan ek alarak arama kombinasyonlarını sayar.

Bu açıklama benim cok işime yaradı sağolasın

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
angelo; güzel bir bilgi vermişsin fakat broad ve exact sorgulamalarını ayıran kısmı ben göremedim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Aramayi yaptiktan sonra sol taraftaki menude asagida

Match Types
Broad
[Exact]
"Phrase"

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
isim için teşekkürler.
http://www.bankaevkredisi.com

Sitede şu anda yer alan veriler bankalara ait mortgage,ev-konut kredileri hakkında öntanıtım yazıları,sundukları mortgage paketleridir. Aralık ayının ilk haftasında tüm bankaların verilerini-oransal olarak sisteme gireceğim. Ocak ayında ise karşılaştırmalarını yaparak sisteme işleyeceğim bakalım hit artışı ve google sıralaması nasıl olacak.:peh:

6 ay sonra reklam vb. içerik işlerim siteye. 6 ay reklam uygulaması yapmayacağım.:bira:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5