İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Kazandıran kelimeler Listesi oluşturalım ?

A

|AtyMir|

Misafir
herkez bildiği kelimelerden biraz yazarsa türkçe bir kaynak bulunsun :)

hosting, otel açıkcası ben bunları duydum ve
ceptelefonu reklamları siemens nokia bunlarda iyi kazandırabiliyor (ceplik.com dan biliyorum arada bi kükrer :))

[amerika yeşilkart 0.03 galiba en kötüsüde bu benim bildiğim kadarıyla]

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben yeşil kart reklamlarından memnunum ama tam rakam veremiyorum çünkü her gün dalgalanmalar gösteriyor.

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
|AtyMir|' Alıntı:
herkez bildiği kelimelerden biraz yazarsa türkçe bir kaynak bulunsun :)

hosting, otel açıkcası ben bunları duydum ve
ceptelefonu reklamları siemens nokia bunlarda iyi kazandırabiliyor (ceplik.com dan biliyorum arada bi kükrer :))

[amerika yeşilkart 0.03 galiba en kötüsüde bu benim bildiğim kadarıyla]

frame
otel tatil hotel..

iyi numara, ama dikkat et..

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar daha öncede söylemiştim bu tatil - turizm siteleri göründüğü kadar değil

T

The_Best

Misafir
Önemli olan hangi reklamın çıktığı değil hangi sitede hangi reklamın çıktığı önemlidir,

Eğer bir hotel siteniz var sitede çıkan reklamlarda hotel reklamlarıysa kazancınız ve tıklama oranlarınız çok olacaktır,
Buradaki amaç sitenin hedef kitlesine uygun reklam çıkarmaktır. Daha doğru ifadeyle kaliteli ziyareçinin reklamları tıklaması olayıdır.

Eğer siz link sitenize keyword ve title ler ile oynayarak hotel reklamı çıkarmayı sağlarsanız kazancınız az olacaktır.

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki arkadaşın iframe kullanarak çıkardığı reklamlar kurallara uygun mudur? Bu konuda bilgisi olan var mı?

S

Skeleton

Misafir
Anadolu' Alıntı:
peki arkadaşın iframe kullanarak çıkardığı reklamlar kurallara uygun mudur? Bu konuda bilgisi olan var mı?

hocam bunun hile olduğu apaçık ortada değil mi? google sitelerin içeriği ile uyumlu reklam çıkartmaya çalışıyor, eğer hangi reklam çıkacağını bize bırakmak istese idi control panele ayarını koyardı, framelerle uraştırmazdı bizi, di mi ?

A

|AtyMir|

Misafir
Skeleton' Alıntı:
hocam bunun hile olduğu apaçık ortada değil mi?

ortada tabi bir hiledir. sorulma amacını anlayamadım umarım gerçekten anlamadığı için sormuştur :)

belli bu bir hiledir yanlız bunu bana gelen reklamlarım çıkmıyor diyen herkezede önermişimdir. abartmamak suretiyle reklam kodu alırken reklam frame içerisinde gösterilecek seçeneğini seçmelisiniz (adsensede yazıyor bunu) ondan sonra bu kodu
otel-tatil-hotel.html gibi sitenize eklerseniz reklamlarınız büyük ihtimalle çıkacaktır.

benim genel tavsiyem ise kullanılmaması tabi bende bazı peryotlarda reklam çıkmıyor üst alanda bu sebepten yeni bir sayfada ekliyorum adsense bot geliyor ilk açılmasıyla ve 1 saat-2 saat sonra bu yöntemi kaldırıp eski haline getirince değişiklik olduğu için adsensebot tekrar geliyor ve reklamlar tekrar gözükmeye başlıyor.

Zorla tıklatma vs. yok sonuçta google bu yöne eğiliyor yavaş yavaşbi çok kişide reklam çıkmama problemi var. yakında konu seçebileceğiz sanırım..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeşilkart reklamları berbat. adsensede bi gariplik var. eskiden günde en az 20 $ kazandırırken şimdi 5$ civarı anca kazandırıyor. birşeyle roluyor gibi googlede

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorulma amacı anlamına kavuşmuştur. Ne yaptığımızı bilelim. Kimseye çamur atmak gibi bir amacım olmadı.. Saygılar yoktur.. "iframe hiledir"

A

|AtyMir|

Misafir
Anadolu' Alıntı:
Sorulma amacı anlamına kavuşmuştur. Ne yaptığımızı bilelim. Kimseye çamur atmak gibi bir amacım olmadı.. Saygılar yoktur.. "iframe hiledir"

hmm tamam anlıyorum şimdi seni ok.
iframe hile değildir. kullanım amacına göre değişir. Bakış açına görede değişir.
bak şimdi google iframe eklemen için bir kutucuk koymuş "Reklam çerçeveli bir sayfada gösterilecek." bunun amacı şudur.

reklamım iframe veya frame içerisinde gösterilecek yani tam sayfanın içeriğini dikkate al gibi bir seçenek olarak gözüküyor ama çok denedim bunu. o sayfa boş olursa reklam çıkmıyor. yani iframe sayfasına göre değerlendiriyor. bunu anladıktan sonra iframe içerisinde döviz kurlarını gösterirsem ekonomi reklamları gözükür (denemedim). ve google bunu sağlayan ve benim bunu kötüye kullandığımı düşündüğüm en büyük nokta.
otel-hotel.html yaptığımdır :) dediğim gibi gizli bir konu değil bir çok kişiye söyledim zaten kullananda var. google buna birşey dememiş gerçi dosyamızın isminede karışması saçmalık olurdu zaten.
burdaki teklike arama yapılırkenki tehlike gibi yani
bedava100 aratıldığında nasıl internette birçok yerde geçtiği halde benim sitemin adresi olduğu için ilk sırada çıkıyor çünkü domain uyumu var. reklamlarda böyle kategorilere ayrıldığı için ve sayfanın ismindende etkilendikleri için bu sonuç çıkıyor ortaya.

bakış açını değiştirip hile değil diyebilirsin ama ne denirse densin kibar hile yani tıklanması için zorlama yok bence google bu yöne eğilmeli zaten sahte tıklamaları yakalayabiliyorsa bizde istediğimiz reklamları çıkarabilmeliyiz bence.
dediğim gibi yakında bu tarz bir sisteme geçerler umarım :rolleyes:

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O halde, Turizm-TR gibi bir domain alsak, direk turizm reklamları çıkacaktır. Domain adı en büyük faktör sanırım.. E sonucunda buraya sadece tek sayfalık bir adsense kodu yapsak, (ana sayfada) ve bunu iframe ile çağırsak google in buna hiçbir mazereti olamaz. Mantıklı mı?

A

|AtyMir|

Misafir
gene bakış açına göre değişir google ın buna mazereti olursa pek affedeceğini sanmıyorum. yani kullanmayı tavsiye etmem ama reklamı çıkmayan arkadaşlar bu yöntemi denerse çıkacağını görecekler.

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En iyisi "içerik için adsense" mantığı o halde :) Adamlar bunu yıktırmaya pek niyetli değil anlaşılan..

E

erotikbul

Misafir
arkadaşlar, google tıklanma oranına göre reklam çıkardığından şu an vahim durumlar var türk adsense'cilerde.

Bence bilmemne.html gibi bir şey çok doğaldır, isteyen wmtalk da fln sorsun. Sormazsanız, ben sorarım, meraktan çatlarım yoksa :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5