İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Konusunda Neden Hazımsız Bir Milletiz?

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bu sorunun cevabını bekliyorum.
Neden Adsense ile alakalı bir durumda herkes aslan kesiliyor ?
Anlamadığı bilmediği için mi sindiremiyor ?
Yada yabancı içerik yabancı hit problemi yüzünden mi?
Problem nedir ? Google hayranımısınız yoksa hak mı arıyorsunuz?
Eğer hak arıyorsanız helal olsun.ADwords'e para verenlerı dusunerek bu tarz tepki veriliyorsa gerçekten bu kadar dürüst bir toplum olduğumuz için gurur duyacağım.
İki kelime karalarsanız buraya gerçekten benim kadar buraya bunu yazmaayn bir çok arkadaşımız mutlu olacaktır.

iyimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kusura bakma ama ben hiçbişey anlamadım yazdıklarından, neye kızdın neyi kim sindiremiyor?

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlaşılan hile yapmış ve ihbar sonucu banlanmış.

Hile yapanlar kendilerini çok zeki zannediyorlar ve hakkıyla para kazananlar ile googleyide aptal zannediyor. Bu yüzden ihbar edilip banlanıncada gelip burada başlıklar açıyorlar. Ben ve benim gibi bir sürü insan hileli bir durum gördüğünde googleye ihbar eder çünkü bu yapılanların zekalıkla alakası olmadıgını bilip dolandırıcılık olarak görülürler. Windows gibi düşünen arkadaşlarımız yüzünden artık Google Türkiye adsense başvurularını çok uzun sürede değerlendiriyor.. Reklam veren ise gördüğü kötü geri dönüş nedeniylede birdaha reklam vermek istemiyor. Çünkü o adam yaptığı işi tanıtmak ve sadece o konuyla ilgisi olanları sitesine çekip müşteri toplamayı istiyor. Kısacası googleyi aptal görüp hile ile kısa yoldan para kazanmaya çalışan her zaman kaybedecekdir..

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BrokenPromises' Alıntı:
Anlaşılan hile yapmış ve ihbar sonucu banlanmış.

Hile yapan kendilerini çok zeki zannediyorlar ve hakkıyla para kazanan ile googleyide aptal zannediyor. Bu yüzden ihbar edilip banlanıncada gelip burada başlıklar açıyorlar ben ve benim gibi bir sürü insan hileli bir durum gördüğünde googleye ihbar eder çünkü bu yapılanların zekalıkla alakası olmayıp dolandırıcılık olarak görülürler. Windows gibi düşünen arkadaşlarımız yüzünden artık Google Türkiye adsense başvurularını çok uzun sürede değerlendiriyor.. Reklam veren ise gördüğü kötü geri dönüş nedeniylede birdaha reklam vermek istemiyor çünkü o adam yaptığı işi tanıtmak ve sadece o konuyla ilgisi olanları sitesine çekip müşteri toplamayı istiyor. Kısacası googleyi aptal görüp hile ile kısa yoldan para kazanmaya çalışan her zaman kaybedecekdir diye düşünüyorum.

Yanlış ben adsense ile uğraşmam sadece site yapar satarım. - rep vermen de güzel.Ve bu şekilde bana yakıştırma yapman ezikliğini gösteriyor sakın burada atıp tutma.Benım kadar uzun soluklu çalışan kişi zor bulunur sen ve senin gibi arkadaşlara benim tepkim.Buradada türedin işte anlamadan sormadan yakıştırma yaptın bekliyordum senin gibi birinin yazazcağını.

SORUNUN NE ?

[KaDeSign]

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows' Alıntı:
Eğer hak arıyorsanız helal olsun.ADwords'e para verenlerı dusunerek bu tarz tepki veriliyorsa gerçekten bu kadar dürüst bir toplum olduğumuz için gurur duyacağım.
İki kelime karalarsanız buraya gerçekten benim kadar buraya bunu yazmaayn bir çok arkadaşımız mutlu olacaktır.

peki sen neyi sindiremiyorsun?? derdin ne senin??

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows' Alıntı:
yaptiklari sitede adsense den baska bir sponsor kullanamayacaklari icin
adsenseye mecbur olduklari icin

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows' Alıntı:
Ben yazayım bişeyler.
Öncelikle Google konusunda şahsi olarak aslan kesiliyorsam buradan ekmek yediğim içindir.
Hatta birçok kişinin temel geliri google sayesinde oluşuyor.
Hal böyleyken, hakkımla ekmek yediğim çorbama hilecilerin bıyıklarını sokmasına izin veremem. Tersini düşünürseniz uzun vadede google ın ya da diğer sponsorların yüzünü türklerden tamamen çevirmesi içten bile değildir.
Özetle buradan hakkımızla para kazanıyoruz, ve uzun vadede para kazanmamıza engel olabilecek her türlü tehlikeye karşı koymaya çalışıyoruz.
Bu bizim doğal hakkımızdır.
Tek hassas olduğum nokta hiledir.
Hakkıyla kazananlara helal olsun demekten başka sözüm yok, çünkü sağlıklı türk webmasterlarına ihtiyacımız var.

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sverdlow' Alıntı:
Ben yazayım bişeyler.
Öncelikle Google konusunda şahsi olarak aslan kesiliyorsam buradan ekmek yediğim içindir.
Hatta birçok kişinin temel geliri google sayesinde oluşuyor.
Hal böyleyken, hakkımla ekmek yediğim çorbama hilecilerin bıyıklarını sokmasına izin veremem. Tersini düşünürseniz uzun vadede google ın ya da diğer sponsorların yüzünü türklerden tamamen çevirmesi içten bile değildir.
Özetle buradan hakkımızla para kazanıyoruz, ve uzun vadede para kazanmamıza engel olabilecek her türlü tehlikeye karşı koymaya çalışıyoruz.
Bu bizim doğal hakkımızdır.
Tek hassas olduğum nokta hiledir.
Hakkıyla kazananlara helal olsun demekten başka sözüm yok, çünkü sağlıklı türk webmasterlarına ihtiyacımız var.
Teşekkürler sizin hakkınızı bende savunuyorum.Son cümlelerimde bahsettiğim kişi tam olrak sizsiniz.Birde haset olayı var.:)

Katre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi geçen ayki gelirimi yazsam eminim 100 mesaj yazılsa bunların 80'i hileyle kazandıgımı düşünecek o kalan %20 lik payda beni tanıyan bilenlerin düşüncesi olacak..
Veya burdaki kişilere ads teknikleri nasıl düzgün ve sürekli kazanılacagı hakkında bilgi versen , ileride bu süistimal edilecek kişi seninle yakınlık kurup senden alabldiğini alacak,yarında aranızda bişi olacak senin için iyi olan düşünceleri degişecek belki düşman olacak..
Asla ve asla Forumda 5-10 kişi haricinde kimseye güvenmem sitelerimide zaten 3 kişi bilir...Sölememki zaten örnekler ortada ...Formu okuyun görün..
Daha evvelde yaşadım TR de bu ads işi anca bu şekil sürdürebiliyorsun diğer türlü olmuyor.Olmazda yabancı forumlara bakıyorum çok değişik ortam var.
Eskiden umudum vardı TR deki forumlarda bu şekil olurda ads kullanımı gelişir ve proffesiyonel yapan sayısı artar die ancak yok nerde aksine hergeçen gün dibe iniyor..Fesatlık almış başını gidiyor , yok o nasıl kazanır,yok yaa hiledir hile vs.. Oldukça bişi olmaz.Şimdilerde ne arahatım sitelerim oturmuş halde aylık gelecek miktar belli ve mutluyum..
Bu arada Adsense benide seviyor :D

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katre' Alıntı:
Şimdi geçen ayki gelirimi yazsam eminim 100 mesaj yazılsa bunların 80'i hileyle kazandıgımı düşünecek o kalan %20 lik payda beni tanıyan bilenlerin düşüncesi olacak..
Veya burdaki kişilere ads teknikleri nasıl düzgün ve sürekli kazanılacagı hakkında bilgi versen , ileride bu süistimal edilecek kişi seninle yakınlık kurup senden alabldiğini alacak,yarında aranızda bişi olacak senin için iyi olan düşünceleri degişecek belki düşman olacak..
Asla ve asla Forumda 5-10 kişi haricinde kimseye güvenmem sitelerimide zaten 3 kişi bilir...Sölememki zaten örnekler ortada ...Formu okuyun görün..
Daha evvelde yaşadım TR de bu ads işi anca bu şekil sürdürebiliyorsun diğer türlü olmuyor.Olmazda yabancı forumlara bakıyorum çok değişik ortam var.
Eskiden umudum vardı TR deki forumlarda bu şekil olurda ads kullanımı gelişir ve proffesiyonel yapan sayısı artar die ancak yok nerde aksine hergeçen gün dibe iniyor..Fesatlık almış başını gidiyor , yok o nasıl kazanır,yok yaa hiledir hile vs.. Oldukça bişi olmaz.Şimdilerde ne arahatım sitelerim oturmuş halde aylık gelecek miktar belli ve mutluyum..
Bu arada Adsense benide seviyor :D
Elde kanıt olmaksızın kimse sana hile yapıyorsun diyemez.
Kaldı ki bilgilerini elbette vermek zorunda değilsin.
Ama o kadar hileci varki, insan bazen sırf bu sebepten önyargılı davranabiliyor.
Misal, az önce bi mp3 indireyim dedim. Aradım, taradım mp3 sitelerini, ya hepsi de mi hile yapar, yapıyolar işte(en azından bana denk gelenler).
Hakkıyla kazanan için yeterince sinir bozucu bir manzara...

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rep lerde hileci düzenbaz yazıları yazanlara sesleniyorum.Benim bu tarz haraketlere ihtiyacım yok bu forumun kanayan yarasına parmak bastım.Burada bana tüm yabancı sitelerinizi.yazdırmayın.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu yabancı site olayı tamamen Rezillik bir olay sana çok katılıyorum windows laflarınada ve bir olay akse ettirmek istiyorum bir arkadaşımdan siteyi devarldım kendisi asker ilgilenmemi istedi bende sitesinin pr si düşük olduğu için buraya linkini attım bu forumdan diğer bir arkadaş yapmasan daha sağlıklı dedi dediği doğrumuş 3 yıl arkadaşım hile yapmadan askerde bile google dan aldığı parayı yiyordu hesabına girdim cepten aradı giremiyormuş kıbrıstan işte linki yazalı 2 gün oldu ve google adsense anında banladı niye sonuç ne diye mail çekmeme gerek kalmadan arakadaş söledi sahte tıklamalar yüzünden banlanmışım böle bişe olurmu adam zaten asker ben zaten kendi sitelerimle ilgileniyorum adamın reklamlarına tıklıcak halim yok..

Durumumuz cidden çok kötü zaten normal bir adsense konusu olsa bunları buraya yazmıcaktım...

Dürüst Ol Dürüst Çalış internette ringofon için yapmadığım şey kalmadı oda bir dolandırıcılık olayıdır..

Ama webmasterlar malesef 1 kuruş para kazanmak için neler yapıyor. Ringofon club olayını biliyorsunuz sanırım.

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakın türk reklam verenler buraları İZLİYOR burada yazdığınız herşey aleyhinize uygulamalı olarak dönüyor.(Gittigidiyor yakından takip ediyor.)Ringofon tamamen bir para tuzağı.Hem indirip bilmem kaç konturu gidene, hemde güzelim sitesini o reklamlarla donatan webmastera.Biraz ağır olmak bir birlik kurmak lazım.Önüne gelenin reklamını koymamak lazım.Arz talep meselesidir bu sistemlerin işleyişi.0,20 kuruş tıklama ücreti veren kurum, 0,10 kurus verince reklamı sunanlarda kayıp olmuyorsa, bu kayıp olana dek fiyatlara aşağı indırılır.Ticaretin kurallarından.Minunum maliyet maksimum kazanç.

Ayıp ayıp bu şekilde rep yazılmaz.
http://img148.imageshack.us/img148/1209/adsz6uu.jpg
Gerekeni yaparsanız sevinirim.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kalite kardeş .. işte o ringofon olayı tamamen rezalet dediğim gibi insanlar ceplerinden bilmiyolar herhafa 20 kontor düştüğünü öğrenincede şok tabi..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bu konu ile alakalı olurmu bilmiyorum ama takıldığım günden beri forumda keşfettiğim adsense ile ilgili bazı olaylar gözümden kaçmadı....

forumda o kadar çok ben şu kadar para kazandım mesajı varki insanoğlu bu her ne koşulda olursa olsun çiğ süt emmiştir ve o rakamları görünce ya bi hasss çekiyor yada doğrudur haklıdır ama nasıl yaptı sorusunu aklına getiriyor... bütün arkadaşlar bu şekilde yazıyor konu altına soru sorulunca ben sadece buraya yazdım kimse site adı istemesin fikir istemesin şunu yapmasın bunu yapmasın diyor ve herkesin bildiği şeylerden bahsediyor onlara göre birtek onlar uyguluyor ve doğru yapıyor fakat burda o uygulamayı yapan belki onlarca insan var ama onlar kazanamazken o bir tarfata binlerce dolarlar konuşuluyor... Çok şükür aç değilim açıkta değilim çok sağlam bir işim var.. Aylık cirosu 1 trilyonun üzerinde olan bir işletmenin sorumlusuyum bir inat uğruna başladığım şu webmaster dünyasında kendi çapımda kendi yağımla kavrulmaya çalışıyorum sitemde google reklamları mevcut başvurdum kabul ettiler etmeyebilirlerdide bende sitemde reklamlarını yayınlıyorum tıklama olarak max 3 doları geçmez kazancım tavsiyeler ile bir kaç kuruş kazanıp sunucu parasını çıkartıyorum hepsi bu.. Forumda kızdığım nokta şu madem ben şu kadar kazandım diyorsunuz o konuyu açtığınız zaman yada mesaj attığınız zaman yardımcı olacaksınız şayet yardımc olmayıp hemen hemen aynı bahanelere sığınırsanız türkler üçkağıtçı türkler dolandırıcı türkler kopyacı derseniz insanın siniri gerilir ve unutmayın bunu yazanda bir türk kendi soyunu karalıyor farkında değil ve birşeyide unutmamak lazımdırki bir insana 40 kere deli dersin deli olurmuş onun için biz sürekli kendi soyumuza kendi insanımıza bu yakıştırmaları yapar isek şuanda pek iç acıçı olmayan durumumuz dahada beter olacaktır... sağlam arkadaşlıklar kurun güveni sağlayın ve bilginizi bu kişiler ile paylaşın... Ben bir muhasebeciyim işletme okudum ve işimi yapmakta ekmeğimi reel yaşamda kazanmaktayım istediğim tek şey şudurki google aramalarında saks yazınca ilk 10 da türklerin çıkması değil bilgi teknoloji diyince ilk 10 içinde yer almasıdır... herkese hayırlı akşamlar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5