İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Madia Bot

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense media bot u banlamak istiyorum nasıl yapayım. Birşeyler deniyorum da.

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IPB'nin botları gösteren bir eklentisinde adsense botu için "66.249.65.7" nolu ip adresini gösteriyor. Belki işine yarayabilir.

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kod:
Mediapartners-Google/2.1 (+[url]http://www.googlebot.com/bot.html)=Google.com[/url] Adsense

IPB Bot ayarlarında Adsense Bot böyle tanımlanmış.

Kod:
User-agent: Mediapartners-Google/2.1 (+[url]http://www.googlebot.com/bot.html)
Disallow: /

Şeklinde yaparsan istediğin olur sanırım.

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok iyisin.. denemeye başlıycam bugün..

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
o botu banlarsan iceriğine uygun reklam cıkmaz alakasız reklamlar cıkar sonuc olarak adsense hesabından olabilirsin

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
içerikle alakalı reklamlar başlıca sorun bence. Adsense kodunu eklediğinde ilk hafta süper, ardından 4te 1e kadar düşüyor kazançlar. Tahminim adsense media botun işi bu. Geçenlerde adsense hesabımı kapattırdım 1500 Tıka 10dolar veriyordu. Başka sponsor bulamayınca adsensesiz kaldım ve arkadaşın kodları ekledim siteye. ilk gün 68dolar ikinci gün 42 dolar oldu. Hiç bir günde bukadar kazanamamıştım :) . Son üç gündür de aynı sayıda tık var 20-30 dolar arası. Bu yine düşecek gibi. Sanki media botu banlarsam birşeyler olacak gibi. İlk gün adsense 70 dolar veriyorsa bişeylerin eksikliğinden hesap yapamıyor sanki... sonra uyanıyor ve kazançlar alaşağı :)

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dediğim gibi troy o botu engellesen bişekilde manuel kontrole gelecekler bu sefer :(

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@redbaron senin diğer tavsiyelerini dikkate almam lazım sanırım.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sen o botu gendi haline brak zaden benim siteme gunde 100 kere geliyodur hicmi işi yok bunun :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Adsense media bot u banlamak istiyorum nasıl yapayım. Birşeyler deniyorum da.

Bir ara nette bir tartışma vardı.Robots.txt işe yaramıyor diye.Google giriyor, geziyor ama kullanıcıya göstermiyor.Sanırım milyon dolarlarca yatırım yapılan adsense projesinde, bu engellemede düşünülmüştür.Hatta engelleme saptanırsa belkide banlanmaya kadarda gidebilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5