İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Mi Değişti Yoksa Benle Dalga Mı Geçiyor

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fazla değil 2 ay önce oldu olanlar. Daha 1-2 ay öncesine dek ortalam 3000 tekil hitli sitemde günde ortalama 10$ kazanırken şimdilerde ise 1 dolar kazanamıyorum.

Bu süre içinde ne temayı değiştirdim ne de yerleşim ile oynadım. Bir çok varyasyon denedim ancak bir türlü belimi doğrultamadım. Ayrıca hitlerim de bu zaman zarfında ne arttı ne de eksildi. Gelgitler oldu tabi ancak ciddi anlamda bir değişim olmadı.

Şimdi soruyorum: Acaba Google efendi kriz nedeniyle cukka mı yapıyor yoksa yine kriz yüzünden reklam verenler zırnık mı koklatmıyor? İşte merak ettiğim bu.

Öz eleştiri yapayım diyorum ve başlıyorum hatayı kendimde aramaya.
Hata bende mi diyorum ancak yine işin içinden çıkamıyorum. Sitedeki içeriğin tamamı bana ait, öyle "şarkı dinle, msn ifadeleri indir, aşk konuları" falan filan yok. En iyi bildiğimi varsaydığım konu üzerinde yazıp-çizmeye çalışıyorum.

Acaba pr'nin etkisi mi var diyorum.
Bakıyorum ki son güncelleme de neredeyse hiç backlink kasmama rağmen benden çaldıkları konular ile doğal backlinkler oluşmuş ve site pr0'dan pr3 'e çıkmış. Ayrıca pr4 sitelere bakıyorum abidik, gubidik reklamlar çıkabiliyor.

Filtre kullan diyorlar onu da deniyorum ama tık yok :)

Yani azizim ya Adsense temelli sistemleri değiştirdi, ya bana gıcıklığı var ya da siteyi kapatma zamanı geldi :)

MadLuck

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense oranları küresel krizden sonra ciddi bir düşüş yaşıyor. 5 tıka 0.03$ verdiği hergün oluyor :) eski tadı kalmadı.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Şimdi soruyorum: Acaba Google efendi kriz nedeniyle cukka mı yapıyor yoksa yine kriz yüzünden reklam verenler zırnık mı koklatmıyor? İşte merak ettiğim bu.

kriz yüzünden reklam verenler zırnık vermiyorlar (; yabancı sitelerde herşey farklı..

Genc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 tıka 0.1 verdi bugün...
nerede o eski adsense....

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlaşılan herkes aynı dertten muzdarip. Ula kapatın siteleri gidiyoz. At yarışı oynarım daha iyi :)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bazen 2 sene öncenin raporlarına bakıp ah çekiyorum :D

O zamanlar 50-60 tıka 10 dolar kazanırken şimdilerde 200-250 tıka 2-3 dolar.

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aslinda bu tip seyleri gostermek istemiyorum. Ama bakin karari siz verin artik. Gercekten isimiz zor. Ama niye boyle bende bilmiyorum..

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Eskiden süperdi adsense çok iyi oranlarda kazandırıyordu. Şimdi çok düştü. Bunda reklamverenlerinde etkisi belki var ama eski günleri aramamak imkansız..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Adsense yetkilisi geçenlerde açıklama yaptı: Kriz nedeniyle bu yılbaşında kullanıcılarımıza hediye göndermiyoruz dedi.

Türkçe siteyle kriz boyunca adsenseden para kazanamayız.Eskiden aylık 250 dolarları geçtiğim blogum şimdi aylık 30 dolar zor veriyor.60 günde 65 dolar anca kazanabilmişim.Eskiden olsa 60 günde rahat 400 dolar gelirdi..

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türkiye'de "kriz psikolojisi" ile onlarca insan işsiz kaldıysa, Google'in da etkilenmisini normal karşılamak lazım. Yine etkilenen Türkiye...

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslinda bu tip seyleri gostermek istemiyorum. Ama bakin karari siz verin artik. Gercekten isimiz zor. Ama niye boyle bende bilmiyorum..

Merak ettim, bu kazanç yabancı içerikli siteye mi ait yoksa sadece panel mi yabancı? Zira yabancı site açanlar o tıka en az 5-10 dolar kazandıklarını iddia ediyorlar.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merak ettim, bu kazanç yabancı içerikli siteye mi ait yoksa sadece panel mi yabancı? Zira yabancı site açanlar o tıka en az 5-10 dolar kazandıklarını iddia ediyorlar.

eskiden o tıka kazanıyorlardı ama şuanda onlarda o kadar kullanamıyor..yabancı wm forumlarını takip ediyorum isyan edenler var..bu site bana göre yabancı site çünkü türkçe sitede bu kadar vericeğini sanmıyorum:)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

Dostum bu bile iyi, bende göstermek istemezdim ama dünün kazancı böyle, hiç bu kadar dibe vurmamıştım :(

adsgk2.jpg

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Dostum bu bile iyi, bende göstermek istemezdim ama dünün kazancı böyle, hiç bu kadar dibe vurmamıştım :(

adsgk2.jpg

hocam ingilizce site'de açmalısın bence..yoksa gösterdiğin emeğe yazık 134 tık a bu kadar az türkiyede artık bitti gibi inşALLAH düzelir ama şu sıralar ve düzelene kadar türkçe içerikle pek uğraşmamak lazım.. :eek:

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hocam ingilizce site'de açmalısın bence..yoksa gösterdiğin emeğe yazık 134 tık a bu kadar az türkiyede artık bitti gibi inşALLAH düzelir ama şu sıralar ve düzelene kadar türkçe içerikle pek uğraşmamak lazım.. :eek:

İngilizce sitede var ama ziyaretçi çekmek zor oluyor. F1'le alakalı bir sitem var, sezon kapalı olduğu için hitler yerlerde, artık F1'in başlamasını beklicez :)

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Son günlerde oranlar biraz düzelir gibi oldu ama şimdi yine düştü :(

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynen ya 29-30-31'de iyiydi şimdi öyle böyle bi düşüş olmadı :(

Aynen katılıyorum. Demek ki sadece bana yapmıyor, sadece çöp site ya da kopya site diye muamele yapmayıp yönetenler kafasına göre ayarlıyor dağıtacakları parayı.

Napalım elimiz mahkum.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
yok herkeze böyle..hiç adtecht veya reklamstore denemedim acaba onların geliri ne olur deniyen varmı aramızda? google insanın sinirlenirni bozuyo :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5