İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Mi Değişti Yoksa Benle Dalga Mı Geçiyor

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
yok herkeze böyle..hiç adtecht veya reklamstore denemedim acaba onların geliri ne olur deniyen varmı aramızda? google insanın sinirlenirni bozuyo :(

Ben söyliyim.Adtech kullanırsın.Paranı kafaları istediği zaman gönderirler.Tıkları doğru düzgün saymazlar.En çok vergiyi onlar keserler.Daha birsürü sorun.Emin ol alacağın para emeğinin %10unu belki karşılar.
Reklamstore ilk açıldığında iyiydi ama şu sıralar çok sönük.Zaten 3 reklam verenimi ne var.Biri çük büyütücü biri kontör reklamı biride başka bişey.Vede tık başı çok düşük veriyor.Ödeme konusunda çok iyi ama ödeme alman için çok beklemen lazım çünkü hem reklamları az tık alıyor hemde tık başı acayip düşük veriyor.
Google için ingilizce kaliteli içerikli site açmak lazım.Büyük bir ingilizce paris veya barcelona hotel sitesi yapıp iyide tanıtımını yap.Adsenseyide güzelce yerleştir tık başı dehşet paralar alırsın.Ama ciddi görünüşlü ve gerçekten kaliteli site yapman lazım.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Madem Adsense iyice suyunu çıkarmaya başladı o zaman alternatifleri düşünelim arkadaşlar. Adtech bence uygun ancak tek sıkıntım içierk ile alaksaız reklamlar çıkarması. Adam siteme "beyaz eşya" diye gelmiş karşısında ise aşk reklamı ya da "aldatan kadınlar" reklamı çıkıyor.

O nedenle alternatif yerli ya da yabancı reklam networkleri var mı onu tartışalım bence.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Madem Adsense iyice suyunu çıkarmaya başladı o zaman alternatifleri düşünelim arkadaşlar. Adtech bence uygun ancak tek sıkıntım içierk ile alaksaız reklamlar çıkarması. Adam siteme "beyaz eşya" diye gelmiş karşısında ise aşk reklamı ya da "aldatan kadınlar" reklamı çıkıyor.

O nedenle alternatif yerli ya da yabancı reklam networkleri var mı onu tartışalım bence.

haklısın ama yabancı alternatifler yok gibi birşey..yani türkiyede yayınları yok..yahoo ads gibi mesela..sayfa EBGBM %0,8 'lerde ingilizce içerikli site'de var ama vermiyo :( anlamıyorum eski kazancımın yarısını bile geçtim çeyreğini kazanamıyorum :eek:

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ben söyliyim.Adtech kullanırsın.Paranı kafaları istediği zaman gönderirler.Tıkları doğru düzgün saymazlar.En çok vergiyi onlar keserler.Daha birsürü sorun.Emin ol alacağın para emeğinin %10unu belki karşılar.
Reklamstore ilk açıldığında iyiydi ama şu sıralar çok sönük.Zaten 3 reklam verenimi ne var.Biri çük büyütücü biri kontör reklamı biride başka bişey.Vede tık başı çok düşük veriyor.Ödeme konusunda çok iyi ama ödeme alman için çok beklemen lazım çünkü hem reklamları az tık alıyor hemde tık başı acayip düşük veriyor.
Google için ingilizce kaliteli içerikli site açmak lazım.Büyük bir ingilizce paris veya barcelona hotel sitesi yapıp iyide tanıtımını yap.Adsenseyide güzelce yerleştir tık başı dehşet paralar alırsın.Ama ciddi görünüşlü ve gerçekten kaliteli site yapman lazım.

aynen içerik özgün bir makale adamın verdiği reklam büyütü,aldatan hatunlar,bedava kontur :eek: farklı reklam örneği yok

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Şimdi baktım, bugünün kazancı 148 tık 1,40 dolar ile gidiyor. Normalde forumlara gelirimi yazan biri değilimdir ama artık pesss dedirttiler!... Ya şimdi çöp site vs. derler ama çöp sitenin bile hakkı bu kadar az değildir :)

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi baktım, bugünün kazancı 148 tık 1,40 dolar ile gidiyor. Normalde forumlara gelirimi yazan biri değilimdir ama artık pesss dedirttiler!... Ya şimdi çöp site vs. derler ama çöp sitenin bile hakkı bu kadar az değildir :)

Madem öyle bende yazayım....
Tek bir sitemde adsense reklamı var ve 2800 gösterime 42 tık var, kazanç ise 1.14....
Önceleri bu gösterime en az 150 tık alırdım ve yine en az 3-5 dolar kazanırdım.
Şimdi soruyorum çöp sitelerde 42 tıka 1.14 kazanılır mı ya da yine soruyorum 2800 gösterime 42 tık normal mi :)

Hadi geçmiş olsun. Alternatif üretmemiz lazım. Adsense 'i baş tacı yaparsak bakalım daha neler gelecek başımıza.

chacha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Madem öyle bende yazayım....
Tek bir sitemde adsense reklamı var ve 2800 gösterime 42 tık var, kazanç ise 1.14....
Önceleri bu gösterime en az 150 tık alırdım ve yine en az 3-5 dolar kazanırdım.
Şimdi soruyorum çöp sitelerde 42 tıka 1.14 kazanılır mı ya da yine soruyorum 2800 gösterime 42 tık normal mi :)

Hadi geçmiş olsun. Alternatif üretmemiz lazım. Adsense 'i baş tacı yaparsak bakalım daha neler gelecek başımıza.

Senin yine iyi arkadaşım ben 13000 gösterim yapan sitede 100 tık ancak ulaşabiliryor. Ve verdiği 2-3 dolar belki. Artık başka reklamlar bulmalıyız ama nasıl.Bende merakla bekliyorum..

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Senin yine iyi arkadaşım ben 13000 gösterim yapan sitede 100 tık ancak ulaşabiliryor. Ve verdiği 2-3 dolar belki. Artık başka reklamlar bulmalıyız ama nasıl.Bende merakla bekliyorum..

benimde farksız değil..tık azaldı sayfa EBGBM %0,10 yukarısına çıkmıyo nasıl iş anlamadım :( farklı reklam koyalımda ben güncel makale sitesinde aldatan hatun reklamları görmek istemiyorum :eek:

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladigim kadari ile burada arkadaslar adsense smartpricing kurbanlari. Smartpicing`i kisaca aciklayayim. Bir bakima sitelerdeki sandbox olayinin adsense versiyonu. Yayinci kelime gomerek,meta... vs araciligi ile icerikten farkli veya ingilizce reklam cikartmiya calisiyor, google bunu fark eder etmez sitenize smartpricing uygulamaya basliyor.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Anladigim kadari ile burada arkadaslar adsense smartpricing kurbanlari. Smartpicing`i kisaca aciklayayim. Bir bakima sitelerdeki sandbox olayinin adsense versiyonu. Yayinci kelime gomerek,meta... vs araciligi ile icerikten farkli veya ingilizce reklam cikartmiya calisiyor, google bunu fark eder etmez sitenize smartpricing uygulamaya basliyor.

Alakası yok.Türkçe sitelerde hep böyle.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Nası yani Google hile yaptığımızı düşünüp bizim gelirlerimizi sandbox gibi bi filitreye mi tabi tutuyor....

Garip diyebilirim çünkü daha şimdiye dek hile falan yapmadım (3 kez yanlışlıkla tıkladım-2'sinde maille bildirdim). Hatta tag, meta falan da kasmadım. Ama yine de SmratPricing denen olay buysa ne diyeyim. Bence paraları cebe indiriyor ya da sadece belli bir kesime veriyor paraları. (tamindir, haberturk... falan filan)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben ise artık internet kullanıcılarının bilinçlendiğini düşünüyorum. Benim babam internette sörf yaparken bu adsense reklamlarına tıklamamak için alternatif sitelere yöneliyor. Bu reklamları engellemenin bir yolu var mı diye bana soruyor. Yanlışlıkla tıklıyorum haber okuyamıyorum diyor. Hal böyle olunca, peki bizim reklamlarımıza tıklayan kim? sorusu aklımıza geliyor. Benim yorumum, sitemizdeki içeriklerden memnun olan kişiler bilinçli olarak teşekkür amaçlı tıklıyorlar. Çöp site diye tabir ettiğimiz kopya içerikli sitelere de zaten teşekkür eden pek olmayacağı için, forumlarda sık sık adsense gelirim düştü başlıklarını görüyoruz.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
valla ne olucak bilemiyorum yabancı forumlarda düzelicek konularına görüyorum artık beklemekten başka çare yok :eek:

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Arkadaşlar,
Seçimler yaklaşıyor
Seçimlerle ilgili site yaparsanız, bolca ve kazançlı reklamlar var...
Seçim 2009 - www.secim.tk gibi secime ve adaylara yönelik bir haber siteniz olursa, mart ayında köşe olursunuz.
SEOcular büyük bir ihtimal seçim için kasıyorlar şimdilerde

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5