İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Mp3 Sitesi Kabul Eder mi?

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu soruya önce direkt tabii ki hayır dedim ama mp3-tr denilen pop-up fanatiği bir sitede google reklamı görünce tereddütte kaldım.nedir bu işin aslı_?

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
isin asli;
dedigin sitenin sahibinin baska bir sitesi vardir adsense onayli.
Burdan dedigin siteye koymustur adsense reklamlarini.

Google adsense yayinladigi siteleri periyodik olarak gezdigi icin, o siteye ilk ugradigi zaman dedigin kisinin adsense uyeligi 1,2 dakika icinde ,iptal edilecektir.

G

Gencturk.Net

Misafir
Mp3lerin telif hakları senin olmadıkca kabul etmez... kurallara göre sitede ne varsa onun telif hakki sana ait olmalı. Mp3ler de buna dahil... O site eğer bedava mp3 dağıtıyor ise parasını alamaz. Ama sankı mp3 yerine cep telefonu için melodi dağıtıyor gibi makyajlamış kendini... yani diğer taraf bunu yerse alır parayı, ama nereye kadar...

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gencturk.Net' Alıntı:
Mp3lerin telif hakları senin olmadıkca kabul etmez... kurallara göre sitede ne varsa onun telif hakki sana ait olmalı. Mp3ler de buna dahil... O site eğer bedava mp3 dağıtıyor ise parasını alamaz. Ama sankı mp3 yerine cep telefonu için melodi dağıtıyor gibi makyajlamış kendini... yani diğer taraf bunu yerse alır parayı, ama nereye kadar...

Akor siten var mesela tüm şarkıları sen mi yazcan demek bu?
veya ne bileyim başka bi siten var herşeyini sen mi sahipleneceksin ki olmaz böyle bişey yANİ

YanCebim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
YanCebim.com la üye oldum, kabul edildi. Sitede sadace smsnet var. Telif hakkı ayağına sonradan sorun çıkarmazla sanırım dimi?

G

Gencturk.Net

Misafir
Akor falan bilmiyorum, mail ile herzaman iletisim kurabilirsiniz bir tereddütünüz varsa, ama anlaşmalı olmadıkça, mesela yapımcı şirket kendisi veya onunla anlaşmalı bir siteden online şakı satiyor ise ok, telif hakkı sorun değil ama öyle kendi basınızan kurduğunuz sitelerde, telif hakkını ispatlayamadığınız sitelerde mp3 kesinlikle yasak!!!
Televizyon yayınını sunan capture siteleri, hatta dergilerden scanlı fotoğraf falan içeren siteler dahi yasak. Sitede ne varsa yasal dayanagı olacak!
Kuralları ben böyle yorumluyorum, siz nasıl yorumlarsınız onu bilemem....

Kendi sitelerinden : "Telif hakkı yasalarına uygun davranma açısından, MP3, video, haber grubu ve resim sonuçları içeren web sayfalarında Google reklamları gösterilemez."
https://www.google.com/adsense/policies

Bu sayfaları iyi okuyun derim...

M

malatyasporlu

Misafir
mp3siteleri kabul ediliyor fakat sanatçıya telif hakkını ödersen :) 10 dolar kazanmak için en az 10.000 dolar telif :)

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mp3-tr nasıl kabul oluyor hala çözemiyorum. dış sitelere link veriyor yüzlerce pop-up açıyor ve hala kabul görüyor yani çözen var mı bu durumu?

O

Ozan@Mp3-tr

Misafir
3aydır google ads ile çalışıyorum. tüm sitelerim ingilizce mp3 siteleri paramıda veriyorlar.
tanıdığım tüm mp3 webmasterları google ads ile çalışıyor ve ayda 1000$+ para alıyorlar.

ingilizce site yapıyorsan pagerankında 5 ise zaten siteye bakmıyorlar bile.
kaliteliki sana 5 pagerank vermiş dimi

tabiki mp3-tr kabul görürken hiçbir pop fln yoktu, eşşek değiliz heralde nabza göre şerbet vericeksin. o popupların hepsi ayın 24ünde kalkıcak site kaymak gibi olacak mesela :D

G

Gencturk.Net

Misafir
Kıyak olduğunu düşünürsen bir konuda, google'ın ingilizce mailine gönderirsin sikayetini, türkce mailine göndermek yerine...
ki ben böyle kıyak durumu ve benzeri şeylerin olacağını düşünmüyorum... sonuçta onlar da türk webmasterlarının neler yaptığının ve yapılacağının farkındadırlar ;)

Ne insanlar var bilmiyorsunuz... kaç kere gıcıklık oldun diye clickxchange de accountuma sahte şikayet gönderenler oldu... böyle gerçek bir durumda hemen yetistiren cıkar vaziyeti.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5