İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense neden banlar.

rzknet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhaba arkadaşlar bugun birçok adsense banlanma sebebini okudum.yaklaşık iki yıldır adsense üyesiyim ve bugune kadar tek kuruş alamadım çünkü bir türlü 100 dolara ulaşmadı hatta yakınında bile değil.bunun nedeni ise seçimlerimin yanlış olmasından kaynaklandığını zannnediyorum mesala haber sitesi açtım blog kurdum olmadı ,forum açtım özgün değildi hepsi alıntıydı ama bu sefer iyi ve doğru bir seçim yapyığımı düşünüyorum çünkü yeni aldığım ve yaptığım www.yorumyaz.org blog sitemin özgün içerik ve doğru konulardan olsa gerek alexada 2 hafta içerisinde 27.000.000 dan 6 ya kadar indirdim ve 2 hafta içerisinde günlük tekil hit 100 oldu bu da ilk zamanlar için gayet iyi olduğunu düşünüyorum yani anlayacağınız biraz emek verdik ama gel gelelim asıl konuya adsense banlama konusuna şimdi bazı arkadaşlar işte param 30 dolara yada 80 dolara geldiği zaman google beni banladı diyorlar(bunun gibi birçok eften püften konu) ve işin açıkçası bu yazılar beni korkutuyor ve bu işten soğutuyor.neden böyle oluyor ki ? :(

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Kural ihlali yapmadığın sürece banlanmazsın. kurallar

Olcay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer yüksek hitli bi siten olsaydı ki tahminimce yok o yüzden buraya bu konuyu açtın, 100 dolara ulaşıp para kazanmanda zor. Bizler nasıl akıllıysak yada akıllı geçiniyorsak Google bizden daha uyanık ne yazıkki. Senin 100-200 tekil hitli sitende reklamlar dönecek ve Google reklam verenleri karlı çıkacak, hayır malesef bu böyle değil. Google, Adsense reklamlarının dönmesine bir süre izin verir taa ki sınıra gelinceye kadar. Sınıra geldiğinde ki buda 50+ ila 90+ usd arasındadır. Yüksek ihtimalle banlanırsın. Seni korkutmak istemiyorum ama politika bu. Tamamen legal bir siteysenn ama o zamanda hitinin olması, reklamverenlere kazanç sağlaman gerekli.

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hile yapmamanın yanında reklamlarınıza mümkünse kanallar ekleyin faydalı olduğunu duymuştum

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Eğer yüksek hitli bi siten olsaydı ki tahminimce yok o yüzden buraya bu konuyu açtın, 100 dolara ulaşıp para kazanmanda zor. Bizler nasıl akıllıysak yada akıllı geçiniyorsak Google bizden daha uyanık ne yazıkki. Senin 100-200 tekil hitli sitende reklamlar dönecek ve Google reklam verenleri karlı çıkacak, hayır malesef bu böyle değil. Google, Adsense reklamlarının dönmesine bir süre izin verir taa ki sınıra gelinceye kadar. Sınıra geldiğinde ki buda 50+ ila 90+ usd arasındadır. Yüksek ihtimalle banlanırsın. Seni korkutmak istemiyorum ama politika bu. Tamamen legal bir siteysenn ama o zamanda hitinin olması, reklamverenlere kazanç sağlaman gerekli.

Bu doğru değil. Adsense'den para kazanmak için tek ihtiyaç olan şey yüksek hit değil.

tayfnn

0
Yasakli Uye
Reaction score
8
soyle soleyeyım ben hıle yaparak 2 kere falan para aldım.hıle yapmak onemlı degıl sayfa to oranını dusuk tutacaksın.bunun ıcınde yenıleme kodun acık olacak ve ısın bıttıgı zamn o sayfayı sıleceksın.ıframe ıle cok cektım reklamları ama bısey olmadı.banlanan hesaplarım hıleden degıl verdıghım acıklar yuzunden kapandı.bı keresınde 250 dolar mı ne kazanmıstım.bı hesap daha actım.aynı pcden ama ız bırakmamıstım hesabı acarken.tam olarak hatırlamasamda adres aynıydı ve ısım degısıktı.1 hafta falan ıkı hesabada aynı pcden gırdım. 1 kere mı ne ıp degıstırmeyı unuttum.sonra bı baktım hesaplarımın ıkısıde banlanmıs.

Olcay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu doğru değil. Adsense'den para kazanmak için tek ihtiyaç olan şey yüksek hit değil.

peki bana 50-100 hitli adsense ödemelerini düzenli alan, tamamen legal ve ban yemeden kullanabilen bi site gösterebilir misiniz?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
peki bana 50-100 hitli adsense ödemelerini düzenli alan, tamamen legal ve ban yemeden kullanabilen bi site gösterebilir misiniz?

Buradan adres paylaşmak doğru değil. İngilizce siteden az hitle çok para kazanılabiliyor. Bu bir sır değil, her kes bilir.

Olcay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tahmin edemeyeceğin kadar çok az hitle, çok büyük paralar kazanılabiliyor.

Size sıfır reglenmiş domainle her ay min. 1.ooo dolar hesap veriyim ama bu işin legal olmayan yolu. Sen bana sıfır reglenmiş bir domainle legal 1 ayda 10 dolar verebilir misin?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
elif hanım adsense reklamlarını popup şeklinde açtırıyor galiba :)

Her türlü hileye karşıyım. Kimseye tavsiye etmem. Türkçe siteden az hitle para kazanmak zordur, ama imkansız değil. İngilizce siteden daha kolayır.

Tık başı fazla ücret veren, ama rekabeti az olan kelimeleri bulmak zorundasınız. Belki bir ara uzun uzun anlatırım.

Olcay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buradan adres paylaşmak doğru değil. İngilizce siteden az hitle çok para kazanılabiliyor. Bu bir sır değil, her kes bilir.

Doğru, Spartacus fanda 1 tık 1,85 usd verdi. Ama her tıka o ücreti vermiyor. Genellikle 0,80 1,10 arası değişiyor. Ama 300+ hitle günde 3 veya 5 tık buda yine 30 gün içerisinde malesef ödeme limitine yetmiyor.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
ingilizce sitelerde daha çok para verdiğini biliyorum, peki sen ingilizce sitelerde tık başı ortalama kaç olduğunu biliyomusun hitsiz siteden para kazanman için tık başı 2tl falan vermesi lazım :)

1-2 TL çok komik bir rakam. Bir az piyasayı araştırın arkadaşlar.

simple

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şu keywords toolda tbm 400 dolar olan kelimeler var. Bunlar yalan mı?

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar şu keywords toolda tbm 400 dolar olan kelimeler var. Bunlar yalan mı?

400$ olan kelimelerde reklam verenlerinde senin siteni tercih etmesi gerekiyor. Sayfa to oranın %5 fazlayasa siten özgün değilse, vs.. seni seçmezler. Seni seçse bile google o 400$ ın sadece 5$ sana verir. Sitelerinizde düşük gelir getiren siteleri engelleyin ve kesinlikle kanal ekleyin reklamlarınıza. Geliriniz azda olsa artar

beratxt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Tahmin edemeyeceğin kadar çok az hitle, çok büyük paralar kazanılabiliyor.

Evet sana hak veriyorum.Günde 250 gösterim ve 20 tik olursa ve de site özgün + İngilizce ise günde 3 $ geliyor..Ama tabi algoritmaya göre bu oran değişir ancak min bu oranla 2 $ alırsınız! Hep diyorum özgün bir içerikli siteye sahip olun diye..

beratxt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
10k hitim var 10, 15 lira zor kazanıyorum günde 200 300 hitle nasıl kazanacaksınız çok merak ediyorum tebrik ediyorum sizi eğer öyle bir şey varsa

Arkadaşım özgün bir ingilizce siten var ise günde 250 Tekil hitle bile 20 Tıkla min 3 $ kAZANIRSın.Bak özgün ve İngilizce diyorum. GÜncelliceksin abi madem kazanmak istiyorsun göze alcan az mı günde 3$ ? 15 dk ayırıp ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5