İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense odaklı sektör tavsiyeleriniz neler ?

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba
Sabahın körü, ben kös kös neden 8 ayda 40$ kazandığımı düşünüyorum :)

Siz seolukta haliyle iyisiniz arkadaşlar. En azından bana göre iyi. Yabancı içerikli site açmayı planlıyorum. Sektör tavsiyeleriniz neler acaba ? Sağlık, haberleşme ya da alt sektörler olarak, görüşlerinizi almak isterim.

biryerdeyim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
enerji
turizm
sağlık
insan kaynakları

diye okumuştum bir yerlerde. sağlık 1.sırayı alabilir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Merhaba
Sabahın körü, ben kös kös neden 8 ayda 40$ kazandığımı düşünüyorum :)

Siz seolukta haliyle iyisiniz arkadaşlar. En azından bana göre iyi. Yabancı içerikli site açmayı planlıyorum. Sektör tavsiyeleriniz neler acaba ? Sağlık, haberleşme ya da alt sektörler olarak, görüşlerinizi almak isterim.

elinde orjinal içerik varmı?,haftada en az bi ingilizce makale ekliyebilecekmisin?, ingilizcen iyimi? ,

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
turizm konusuna eğilirseniz bol miktarda içerikte toplayabilir, güzel bir seo ilede google'dan ziyaretçi çekip yine google ile cebinizi doldurabilirsiniz :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Eğer güzel bir ingilizceniz yoksa veya yanınızda bilen biri yoksa ingilizce site açmak vakit kaybndan başka bişey değil gibi duruyo onun yerine yurt dışındaki otelleri veya yeni çıkmış ürünleri ,diyet ürünleri falan tanıtan türkçe siteye hem hit toplıyabiliyosunuz hemide sitenizde yabancı reklam çıktığı için iyi paralar kazanabiliyosunuz (şekil a bak bana bidaha kendi başıma ingilizce site hazırlamıacam elimi bile sürmem)
yanımda öğrenen kişiler bile benim kadar kazzanıyo artık
yok bırakıyom ben bu işleri olcak gibi değil şu solucan toplayan rahiplerin yanına gidiyorum

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yok bırakıyom ben bu işleri olcak gibi değil şu solucan toplayan rahiplerin yanına gidiyorum

iyi güldürdün beni :) ama ingilizce konusunda kesinlikle haklısın. sen yaşadın biliyosun ama diğerleri denemeden vazgeçmeyecek :)

webyazilim: gireceğin sektör kesinlikle ilgin dahilinde olsun, ben tropical adalarla ilgileniyorum, sebep ise oldum olası mavi göl gibi dizilere hasta olmuşumdur, şu sıralarda her gece 3-4 saat lost izliyorum ve sitelerle uğraşırken de ayrı bir zevk alıyorum ve haliyle ilgim dahilinde olan bi şeyle ilgili araştırma yaparken bunu da kendi işimde kullanıyorum

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
iyi güldürdün beni :) ama ingilizce konusunda kesinlikle haklısın. sen yaşadın biliyosun ama diğerleri denemeden vazgeçmeyecek :)

yok yok hiç değilse açgözlülüğü bırakıyom artık paranoya belirtileri başladı sanki ben daha fazla uğraştıkca google aynı yerdee durammı sağlıyomuş gibi geliyo

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@mathiaxbars yanımda 18 sene ingilizce okumuş bir arkadaşım var, metal müzikten tut, silahlara, madenlerden siyasi tarihe kadar pek çok şeyin tarihçesini ingilizce olarak okumuş ve biliyor. Açıkcası birazda ona internette yol göstermek birazda ondan yararlanmak istiyorum. Çünkü hakkaten çok muhteşem bir bilgisi var ama değerlendiremiyor. Yani ingilizce sorun değil.

Aslında ben direkt sektör ismi olarak arkadaşında dediği gibi truzim falan diye bekliyordum ama bu kadar açıklama çok iyi oldu. En azından aynı konuda düşünen arkadaşlar yanlış yola düşmez :) Tabi benimde hızla ingilizce öğrenmem gerekiyor :)

Bilgiler için teşekkürler, doğru sektörleri seçmişim zaten :) Ben ekstra olarak günü geçsede mortgag diyorum. Çok iyi paralar veriliyor bazı reklamlara. Ama google da değil sanırım.

Neyse elinize dilinize sağlık efenim.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
@mathiaxbars yanımda 18 sene ingilizce okumuş bir arkadaşım var, metal müzikten tut, silahlara, madenlerden siyasi tarihe kadar pek çok şeyin tarihçesini ingilizce olarak okumuş ve biliyor. Açıkcası birazda ona internette yol göstermek birazda ondan yararlanmak istiyorum. Çünkü hakkaten çok muhteşem bir bilgisi var ama değerlendiremiyor. Yani ingilizce sorun değil.

Aslında ben direkt sektör ismi olarak arkadaşında dediği gibi truzim falan diye bekliyordum ama bu kadar açıklama çok iyi oldu. En azından aynı konuda düşünen arkadaşlar yanlış yola düşmez Tabi benimde hızla ingilizce öğrenmem gerekiyor

Bilgiler için teşekkürler, doğru sektörleri seçmişim zaten :) Ben ekstra olarak günü geçsede mortgag diyorum. Çok iyi paralar veriliyor bazı reklamlara. Ama google da değil sanırım.

Neyse elinize dilinize sağlık efenim.

İngilizce sorun değilse doru yolda demektesin ancak pek yüksekten değil de belirli kelimelerin alt katogorilerini sec zpkının güzel bi yazısı var ona takıl yeter zaten.Mortgage ye ggelince o kelimeden hit alabileceğini hiç sanmıyorum tutunamassın yani , çünkü trilyon dolarlara ulaştı piyasa:),+Bide arkdaşına fazla güvenme yarı yolda bırakıverir

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Eksik ve Kötü içerikle Açmış Olduğun Çok kazandıran sektörle Kısa Sürede Adsense den Banlanırsın. Sağlam içerişk , sağlam dil ve en önemlisi sağlam ziyaretçi çekersen AdsZenGin Gurubuna Girersin.:)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bir sorun da ziyaretçi çekmek! destekleyebileceğiniz ciddi ingilizce site - siteleriniz yoksa büyük hedefler koymayın önünüze. arama motorlarından gelecek 50-100-200 hiti bir kenara koyun, Türkçe bir sitede ne kadar hit alabilirsiniz bunları ve kazançlarını düşünün ve iyi karar verin derim ben.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
en iyi neyi biliyorsan en çok ondan kazanırsın... diğerlerinden insanların ilgisini çekecek içerik hazırlayamayacağın için hep 2. planda kalır...

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Türkçe Teknoloji içerikli site aç tık başı 0,3 $ alıyor arkadaşım ....

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu başlık, ülkemizdeki şans oyunlarına ilginin bir göstergesi olsa gerek, sen herhangi bir sektörde kullanım kolaylığı olan, görünümü hoş, içeriği kullanıcıya gerçekten bir şeyler veren kaliteli bir site aç zaten para kazanırsın, bunun yerine herkes heran atılma ihtimali olan bir şeye odaklanıyor. Yüksek hitli bir site (mesela rakip kişi) adsense kodunuzu kullanarak, 4-5 saatliğine frame açtıktan 24 saat sonra sistemden atılırsınız, her an bu tedirginlikle birlikte yaşamak hoş birşey değil.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ustam Doktorsundur , yada Doktor Editörün Vardır , Güncel Kaliteli Konuları Süper Bir Dille İngilizce Yazdırırsın , İşte Bu Kazandırır... Tabiki Bir Şekilde Kaliteli Ziyaretçi Çekmen Lazım...

Ancak Sırf Para Kazanmak İçin Oradan Burdan Toplama Yazılarla Bu iş Yürümez ...

( Kanımca )

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar her sektör birbiriyle denk değil. Hatta burada birbirimizi kandırmayalım güzelim lafını bile kullanmak istiyorum :) Yanlış anlaşılmasın kimseyi eleştirdiğimden değil.

Ama benim örneğin bi sitem var program download falan. İngilizce. Günlük 400 tekil hit geliyor. PR de 3, hatta adıda freewarekit.com ( içeriği orjinal değil evet )

ama üç kuruş para kazandırmıyor. keza diğerleride öyle oldu. tıklar bana 0,04 olarak dönüyor inanılmaz yani. arkadaşım ise mortgag da bazen 3 tıka 3,5 $ aldığım oldu diyor. Şimdi iki sektör denk mi siz söyleyin.

Sonuçta iş bilgi işi ve bilgisi olan kazanır. Ne diyim, herkes bildiğini okuycaktır zaten.

bu arada @T3chn0 net cevabın için teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5