İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Olan Siteye Reklam Almak ?

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzun yıllardır adsense kullandığım bir hesabım var bu aralar çok trafik sıkıntısı çekiyorum hesapda 3 türkçe , 4 inglizce domain kayıtlı

şimdi ingilizce olan siteme hiti yüksek sitelerden tam sayfa popup açtırsam yada banner reklam versem hit çekmek için, bu adsense den ban sebebi olabilirmi

Bir sürü sitede görüyorum yabancı bir yandanda hesabı riske etmek istemiyorum ama diğer tarafdan hit yok o nedenle kazançda yok adamlar neredeyse tüm sitelerinde absürt da dahil buna çoğuzaman popup ile tam sayfa reklam verip trafik çekiyorlar pop tam sayfa ve yeni pencerede açılırsa sorun olmayacağı söyleniyor genelde bunun doğruluk payı varmı düşünceniz nedir

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Adsense olan siteye popup ile ziyaretçi çekmek büyük ihtimalle yasak. Hesabını riske atma derim.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Önerin için teşekkürler ama başka nasıl trafik çekeceğiz google arama bir yere kadar hala bulamadım birçok yerde de gördüğüm için kullananları danışayım dedim

velikz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam ben biryerden duymuştum.Bu şekilde trafik sağlandığında google hemen davayı çakıyormuş.Dikkatli ol derim.Gerçi siz bizden daha iyi biliyorsunuzdur.Siteye üye tarihiniz 2005 leri gösteriyor.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Hocam ben biryerden duymuştum.Bu şekilde trafik sağlandığında google hemen davayı çakıyormuş.Dikkatli ol derim.Gerçi siz bizden daha iyi biliyorsunuzdur.Siteye üye tarihiniz 2005 leri gösteriyor.

normalde direk popup ban sebebi arkadaşta açık bir noktası varmı diye sormuş. Zaten bilen kişilerin çoğu paylaşmaz bu tarz yöntemleri. Çünkü dağıldığı anda google yasaklayabilir :)

Şöyle bir yöntem olabilir belki. Hit değişim programları diye birşey var. Yani siz sisteme hit gönderiyorsunuz daha sonra gönderdiğiniz hit kalitesine göre değerlendirilip sizde istediğiniz kategoride hit alıyorsunuz. Gelen hitler tamamen doğali sitelerin sağına soluna konulan ufak bannerlerden doğal kullanıcı geliyor.

Bu sistemi hiç kullanmadım ama eskilerden birkaç arkadaşın bu tarz kazançlar elde ettiklerini gördüm.

Genelde yapılan şuydu çoklu çin hitini sisteme gönderip az sayıda amerikan hiti alıyorlardı. Adsense nin olduğu site ise eski ve zaten organik hiti bulunan site olduğu için ve google USA hitlerin getiren sitelere göz yumduğu için sorunsuz para kazanıyorlardı. Gerçi amerikan hitiniz varsa çok daha fazla veren sistemler var. Aslında işin sırrı kimsenin henüz keşfetmediği şeyleri deneyip öğrenmek. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5