İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense optimizasyon ipuclari

M

M@latyæsporlu

Misafir
adsense reklamlarınızı sayfanıza yakın renklerden seçin
farklı yerleri deneyin
farklı reklamları deneyin.

v.s v.s

kaydadeğer değil , bu forumda daha fazla ipucu var ;)

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kırmızı mı yapak ? :) Benim siyah. Site yazı rengi ile aynı... Bi sitemde deneyim bari, olabilir, mantıklı...

M

M@latyæsporlu

Misafir
aslında ilginç bi taktik ama şöyle bi tespitte bulundum , adsensede renk düzenleme paneline girin türm renkleri kırmızı seçin

sayfaya koyun kıpkırmızı kocaman bi kutu tıklama oranını veriyorum %100 :D

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yaw adamlar işin resmen profu olmuş.

örnek sayfası vardı göstercemde size bulamıyorum.
bebek arabası satan bir alışveriş sitesi.
renkler kırmzı yapmışlar.gözüm gidiyor sürekli.insan kendini boga gibi hissediyor.tıklayası geliyor.Sayfada işi bitince onlara tıklayası geliyor.
birde yeşil ve kahverengi vardı.
varlıgını fark etmiyorsunuz bile sitede reklamların. :D

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
ayrıca random renk çıkarta biliyorsunuz reklamları.bu adamlara bakın renk taktikleri çok iyi.Fosforlu renkler tercih etmişler.
http://forums.digitalpoint.com/

sayfayı yeniledikçe başka renkler geliyor :p

sağ üstteki banner bloğunu diyorsan 6 kere refresh ettimde 5kere üst üste değişik imaj reklamlar çıktı 6.da pembe birşeyler çıktı ama tırstım kaçtım :)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bak olay şu.
adamın sitesinin içerigi tek konu.
siteye girenleri kandırmak yada yanıltmak gibi bir derdi yok adamların.
Fosforlu renkler kullanarak dikkat çekiyor.gözün takılıyor sende tıklıyorsun.

bizim türkler genelde sitenin rengi ile aynı yapar gelen ziyaretçiye sitenin içerigi gibi gösterip tıklanma sayısını artırmayı düşünür :p

felsefe farklı bizim ile adamlar arasında

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugün muhalefetim sana :p ben bunu çok denedim, türk ziyaretçi fosforlu renklere tıklamıyor :) eğer sitede sırıtmazsa acaip tıklıyorlar benim denemelerimde. felsefe değil de, internet tecrübesi farklı sanırım. size tavsiyem internetten anlamayan bir ev arkadaşı alın yanınıza, ona sitenizi denettirin :)

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adam nasıl yapıyor her girişte fontları degişiyor o kadar uğraştım bulamadım helal olsun iyi bir sistem yapmış.

M

M@latyæsporlu

Misafir
Editor' Alıntı:
adam nasıl yapıyor her girişte fontları degişiyor o kadar uğraştım bulamadım helal olsun iyi bir sistem yapmış.
onu şöyle yapıyorsun ; adsense paneline girdikten sonra renk seçimlerinden ctrl ile birden fazla renk kodu seçebiliyorsun (max.4 tane) o kodu alıp yapıştırdıktan sonra her sayfa yenilenişinde yeni bir renk çıkacak ortaya

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ploop' Alıntı:
bugün muhalefetim sana :p ben bunu çok denedim, türk ziyaretçi fosforlu renklere tıklamıyor :) eğer sitede sırıtmazsa acaip tıklıyorlar benim denemelerimde. felsefe değil de, internet tecrübesi farklı sanırım. size tavsiyem internetten anlamayan bir ev arkadaşı alın yanınıza, ona sitenizi denettirin :)

yukarıda dedim zaten.
adamın sitesi belli içerigi belli.sadece gelenlere reklamları gösteriyor gözüne sokuyor :eek:

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkur ederim arkadaşlar adamlar gerçekten profesyenel yabancılar her konuda iyi acaba bizlerde onları yakalaya bilecegizmi.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Icerik ( cok amaca yonelik bir icerik degilse ) yada gorunum sorun degil. Gelen ziyaretci Turkce biliyorsa, ozelikle Erkekse, Bulug cagi ile orta yaslarin baslangici arasinda ise, fosforluda yazsaniz, normalde yazsaniz, iri yada cok ufakta yazsaniz; sibel kekilliyi, bedava erot*k resimleri, gulben erg*ni bulur,gorur ve tiklar. Buda benim bir sitemden cikardigim sonucun forumdaki sunumu olsun.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Editor' Alıntı:
teşekkur ederim arkadaşlar adamlar gerçekten profesyenel yabancılar her konuda iyi acaba bizlerde onları yakalaya bilecegizmi.

Yakalariz, ama senin imzani gorurlerse biraz zor!

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar ben o renk olayını yaptim da aklima birkac sey takıldı. bu google bannerina bastimi ayni sayfada acio ya onu ayri sayfada accak sekilde ayarlayabilirmiyiz?(kodlar ustunde oynama yapmak yasakti) bide imzalara bu google in bannerlarindan ya da arama motorundan eklesek bişi yaparmi google bize ?

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
bak olay şu.
adamın sitesinin içerigi tek konu.
siteye girenleri kandırmak yada yanıltmak gibi bir derdi yok adamların.
Fosforlu renkler kullanarak dikkat çekiyor.gözün takılıyor sende tıklıyorsun.

bizim türkler genelde sitenin rengi ile aynı yapar gelen ziyaretçiye sitenin içerigi gibi gösterip tıklanma sayısını artırmayı düşünür :p

felsefe farklı bizim ile adamlar arasında

Abicim zeminle aynı olsun diye bana söyleyen sendin.. :) Neyse susayım, olay çıkmasın.. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5