İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense reklami user kaybediyormu?

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam arkadaslar söyle bir dusundum aklima geldi sizlerle paylasim veya tartisalim dedim. Simdi adsense reklami nerdeyse cok sayfalarimda aynisi sizlerin sayfalarinda var bide bunun tiklamasina bakiyoruz ve tikladinda sayfadan cikiyorlar. Tabiki böyle durumda user kaybin oluyor gelirse senindir gelmese hic senin olmamistir diye bir sarki geliyor aklima :) geliyor hadi buyuk yerler sorun yasamiyor ama kucuk yerler bir 20 yada 50 dolar icin kaybettigi usere degiyormu? Yani lafin kisasi para gelsin diye nerdeyse tum sayfa sponsor reklamlari dolu... Dusuncelerinizi yazarsaniz sevinirim...Saygilarimla...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
öncelikle sabah sabah bu konuyu nasıl açabildin tebirk ediyorum (daha uyumadım uyku o kafayla yazıyorum:D)
1. si o adsense reklamları kanan sitlerin %70 i zaten para için açıklmış sitelerdir,2. si yararlı bi sitenin user kaybı olacağını hiç sanmıyorum (biri gider biri gelir) kullanıcı gelir siteyi araştırır çıkarkende reklama alternatif aramak için tıklar siten güncelleniyosada bunu sürekli duruma getirir yarrlı olmayan bi site ise zaten baştan kaybetmiştir ve zaten user o reklama başka bi siteye kaçmak için tıklamıştır yada hiç tıklamazlar

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
madem oyle millet sitemizden cıkmasın diye adsense reklamlarını kaldıralım kazanmayalım adsensedende sacma bir konu bence

negemezsin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sacma degıl de şöle diyebiliriz her reklam bi kere user kaybına neden olur. zira google reklamları hile yapmaz iseniz içeriğinize uygun reklamlar cıkarıcaktır:) örnegin sohbet kelımesi sohbet sitelerinde cıktıgında sizin sektorunuze ait siteler cıkabılır reklamlarda. e tabi kullanıcı hangısını daha cok severse orda kalır. ama text reklam olayının en guzel yanı bir çok taze kullanıcılar text reklamı sıtenın lınkı sanıyorlar hatta bazı arkadaşlar sırf o reklama tıklamak ıcın sıteye giriyorlar. kendimde şahit oldum maillerden bana gelen bir maılde şöyle diyordu "merhaba sitenizde istanbula ozel arkadaşlık lınkı vardı neden kaldırdınız onu cok guzeldi ?" tarzında maillerde aldık.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bir reklama tıklarken o an bulunduğum sayfadan ayrılmak istemiyorsam sağ tıklayıp firefox da yeni sekmede, ie de yeni pencerede açarım. Ayrılmak istiyorsam da zaten site ne yapsa tutamaz. Pop-up, pop-under kullanan, ziyaretçi sayfada kalsın veya sadık ziyaretçi olsun diye normal üstü efor sarfetmiş sitelerden de hazzetmem. Google'da bir kelime arattığımda sonucunda aradığım site çıkmıyor içine aradığım keyword ü spam yapmış bir site çıkıyorsa anında terkederim. Sayfaya 40 farklı reklam yerleştiren sitelerde reklamlara hiç tıklamadan gideceği url yi yazar giderim. Doğru düzgün sitelerde ise reklamlara da tıklarım, aklımda kaldıysa favorilere eklememişsem bile cache den yada sitede aklımda kalan önemli bir dizin i aratır gene bulurum.

Bunlar bir webmaster gözüyle değil kullanıcı gözüyle yorumlarım. Yani işin özü bir site ziyaretçi kaybediyorsa aranacak son sorumlulardan biridir reklamın aynı pencerede açılması. Mesele; bu bir ticaretse, ticarette 'müşteriye birşey vermeden ondan birşey alınamayacağını' bilmek. Birşey veriyorsanız, kaliteli bir arzınız varsa, talep eden zaten size bir anlamda mecburdur, müşteri de mecburdur, kaliteli olmak için arama motoru da mecburdur, doğru yere reklam verebilmek için sponsorlar da mecburdur. Birşey vermiyorsanız, gerçek anlamda arz ettiğiniz bir ürün/hizmet yoksa da 80 türlü hinlik peşinde koşmak, sorunu yanlış yerlerde aramak durumunda kalıyorsunuz.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben sacma konu oldugunu sanmiyom sabah sabah aklima geldi paylasim tartisalim dedim. Normal bir ziyaretci gözuyle bakalim mesela diyelim googlede muzik dinle aradim siteme geldim o ara baktim adsense muzikle alaka mp3 reklami var saniyorki arayan kisi buda sitenin linki ona tiklar siteden gider al sana bir user ziyaretci kaybi :) yani adece gelisin hit yazilir ama halbuki hic siteye baktigi yok mesela chate yada msnde cok kisi sitelere tam kontrol ettikleri baktiklari olmadini cok görmusum duymusum. Sayfayi baska sayfadan acmasi bilen yapiyor ama herkes yapmiyor ve bana öyle geliyorki bukadar cok adsense reklamlari koydumuza baya uye kaybediyoruz diye dusunuyorum.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internet uzmanlığı meslektir bence. Hem kaliteli işler yapmayı, hem de geçimini sağlamayı düşünmelisin. ancak harmanlamayı iyi yapmak lazım.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
büyük çoğunluk (varsa, ilgisini çekerse) reklamlara tıklayarak sitelerden kaçar..
yani reklama tıklama zaten sitenin bittiği andır.
bu sanırım soruyu cevaplar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
iyide zaten hep aynı kullanıcı gelirse bu site için kötüdür(forumlar hariç) yani hergün yeni yeni insanlar girmeli hit gittikçe armalıki site tam olsun bırakın eskiler tıklasın reklama gitsin alacağını almıştır zaten iyi bi siteden kullanıcı. siteyi yenilerseniz bidaha gelir bidaha yararlanır bidaha gider böyle işlem yürümeli benca

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynen bende yeni yeni gelmesi en iyisidir bunuda herkes ister zaten cogumuz musterimuzi yani kalici useri bulmusuz onlarla idare ediyoruz :) arada bir yeniler katlaniyor ama suna eminim su adsense reklami para tarafindan iyi ama user kaybetmek tarafindan kötudur diyorum. Yani söyle diyim sana 5 dolar kazandirir ama 20 user kaybettirir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5