İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense reklamları doğru dürüst çıkması için ne yapmalıyım

W

www.turkforumz.com

Misafir
siteye nasıl içerik koymalıyım adsense reklamlarını düzgün bir şekilde çıkması için ne yapmam lazım hep genel hizmet reklamı çikiyo nasıl bi içerik ne koymama gerek yardım

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.turkforumz.com' Alıntı:
siteye nasıl içerik koymalıyım adsense reklamlarını düzgün bir şekilde çıkması için ne yapmam lazım hep genel hizmet reklamı çikiyo nasıl bi içerik ne koymama gerek yardım
AdSense e yönelik içerik yapmaman bence en önemli konudur. Bir türkçe içerikli site sadece Adsense için yaratılmamalıdır kanaatindeyim.

İçerik çok önemlidir. Yazı metinleri detaylı ve düzgün olmalıdır mesela 'slm' gibi kısatlmalarından ve tikky kelimelerinden uzak durun, potansiyel Adwords kullanıcı 'Selam Arkadaşlar' kelimelerini repertuarına almış olabilir ama sen 'Slm Kankiler' yazarsan reklam gösterimden mahrum kalırsın. bunlar ufak defek inciler ama bazen önemli oluyor... Bazı kelimeler için eş anlamlarını ara, sözlük yanında bulunsun.

Site adını itina ile belirle ve sakın 'Türkiyenin ilk', 'Türkiyenin en iyi', 'Dünyanın birinci..' gibi abuk subuk yersiz <title> kullanma, sitenin içeriğini yansıtan düzgün site adı belirle...

Bunlar ilk adımlar, başlangıç daima zordur ama en önemli konudur.

G

Gencadam

Misafir
Meta tagların, sayfa başlığın ve içerikteki kelimeler birbirleriyle ksinlikle uyuşmalı. Örneğin "cep telefonu" ibaresi taglarında ve sayfada ne kadar çok geçerse, ne kadar çok cep telefonuyla ilgili terimler bulunursa ve ne kadar çok cep telefonu ile ilgili link varsa (linklerdeki isim de bununla aynı kelimeler olmalı) o kadar çok oranda cep telefonu reklamları çıkar. Adsense'de birebir eşleşme yüksek oranda görülmektedir. Sana güzel bir örnek gösterebilirim. Ama siteyi buraya yazmak istemiyorum.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
siten tek konu üzerine olursa ve çok fazla sayıda alt sayfan o konu üzerine olursa kaliteli reklamlar çıkar.Mesela spor siten varda iki üç sayfalık legalpara için site yaparsan reklam çıkmaz ama spor sitene özel önem verirsen futbol tarihi yada diger branşlar için özel alt kategoriler yaparsan adidas nike reklamları ,spor malzemeleri magazalarının reklamları çıkıyor.
ama dedigim gibi bi kaç sayfalık maç sonuçları sitesi (legalpara sitesi) yaparsan yeşilkart ve çicekci reklamları çıkar bol bol.

G

Gencadam

Misafir
İstersen o genelde çıkan sitelerin reklamlarını yasaklayabilirsin. Sitende yeşilkart veya herhangi sevmediğin bir reklam çıkmaz. Ben yasakladım, farklı şeyler çıkıyor en azından. Keni yesil-kart.com sponsorumu çok baltalıyordu onlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5