İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Reklamları Hitinizi Arttırır

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Evet yeni açtığım son 4 site üzerinde denedim hepsinde aşağıdakine benzer bir sonuç elde ettim.

Siteyi açıyoruz verilerimizi giriyoruz. Adsense reklamı eklemiyoruz yeni siteye.

1-2 ay sonra sitemizin hiti belirli bir sınırda sabitleniyor. Aşağıdaki gibi 300 mesela.

Biz verilerimizi girmeye ve paylaşım yapmaya devam ediyoruz ama sitemizin hiti sürekli sabit kalıyor.

Ve adsense reklamı eklediğimizde bir kaç gün içerisinde sitemizin hitinin 2-3 katına çıktığını hatta aşağıdaki gibi 5 katına çıktığını görebilirsiniz.

Backlink yada link değişimi yapılmadan test ettim. Zaten backlink işini oldum olası sevmedim.
2520d1291846174-adsense-reklamlari-hitinizi-arttirir-images.jpg

2531d1292253319-adsense-reklamlari-hitinizi-arttirir-reklam.jpg

LGDream

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense'nin nasıl bir etkisi olabilir ki bu durumda?

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
haklı olabilirsin çünkü ben yakın zamanda adsense koydum hit 100 civarıydı 4 gündür 600 civarı ama diğer sitelerde değişme yok.sanırım botun siteye gelmesine katkı yapıyor.gerçi adsense botunun indexleyen botla alakası yok ama biri diğerine bizim eleman oraya gitmiş bir de ben bakayım gibisinden işlem yapıyor olabilir :)

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
eklemiş olduğun yazıların, özgünlük ve güncellik durumuna göre artmıştır hitin.. bu tip şeyler birer adsense şehir efsanesi :kızdım:

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59

Valla onu bende çözemedim :) genelde sitelere reklam eklemem hitleri 3-5k yı geçmedikçe. Bir kaç sitede dikkatimi çekmişti. Sitenin hiti 1k iken ekleyince otomatikman 2k ya yükseliyordu bende böyle ufak tefek sitelerde denedim. Tabi siteyi güncel tutmalısınız sürekli. Google nasıl bir torpil yapıyor bilmiyorum. :D bildiğiniz gibi her yerde torpil geçer adam atıyorum tükenmez kalem diye arama yapıyor ilk 10 daki tüm sitelerde google reklamı var.

salamdern

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar ben uzun bir suredir paylaşım yapıyorum fakat askere gideceğim için seviyem düşecek nasılsa hem bi arkadaşıma yardımım olur hemde bir hayı duası eger paylaşım yapmak isteyenler varsa msnmi eklesin güvendiğim insana silver üyeliğimi veeceğim , ama dosyaları sildim 0 bir hesaptan paylaşımlarınıyapabilir... Ekleyenlerle şimdiden gorusmk üzere
smile.gif

MSN ADRESM = [email protected]

Brky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş haklı adsense'nin index alma hızını arttırdığını daha önce yabancı bir e-book'ta okumuştum.Yani şöyleki yeni açtığımız bir siteye google bot çağırmadan adsense reklamı yerleştirip bu reklamların azda olsa gösterim almasını sağlarsak google botlarını harekete geçiriyor ve sayfanın index almasını sağlıyor.

L0pht

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
index alma hizini,doğal olarak hitini artiriyor.google n bu konudaki mantigi, google i kullan(sev) bende seni seveyim :)

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Dediğin çok doğru site 1 haftalıkken bile açıp reklamlardan hit bekleyenler var :)

X

Xman

Misafir

Gayet basit, reklamverenlerin reklamı gösterilip tıklandıkça Google para kazanıyor, Google üzerinden yapılan arama sonuçlarını adsense yayıncısı olan sitelere yönledirir ( yani adsensesi olan siteleri arama sonuçlarında üst sırada çıkararak hitlerinin artmasını sağlar ) ve böylece reklamların daha çok görünüp tıklanmasını sağlayarak kendine ticari avantaj sağlamış olur....

Honest-Young

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Arkadaslar Google tamam reklam verenını sevıyor ama bır o kadarda kotuye kullanıyor sonucda Google tıklama ucretının hakkını vermıyor acıkcası bu yuzdende google kullanmıyor ınsanlar ornegin benım sıtem var 1 tane bıle google reklamım yok onun ıcınde sanmayınkı sıtem ındexlenmıyor hıt almıyor sıtem bundan 2 hafta oncesıne 200 hiti vardi suanda 1k üstü nedeni google özgün içerik calıntı ıstemıyor fazla konularınızı yazılarınızı ozenli bir sekilde düzenli ekleyin emin olun google sıtenızden cıkmıyor orngin benım sıtemdekı konular yazılar 1 dakkıka içinde indexleniyor neden google reklamımı var hayır sadece düzenli içerik sagladigim için. ;) o yuzdende google sıtemden cıkmıyor cunku duzenlı calıntı cırpıntı yapmıyorum. yanı dıcegım su sız ne kadar ozenle konu acarsanız hıtınız artar bı gun de 100 konu actırıcagınıza 3 4 gunde actırın bakın google sıtenızden cıkıyormu toplu post attırdıgınız zaman botla vs bot olarak algılıyor google o yuzdende gec indexler.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
adsense kullanmayan milyon tane site var ilk sırada çıkan veya hiti sağlam olan..

ayrıca atlanılan çok önemli bir nokta daha var ki; bu da google arama sonuçlarının algoritması. adsense yayıncasına farklı bir algoritma yapacak halleri yok heralde. ayrıca bu iddalar resmiyet kazanmadığına göre, şehir efsanesi olarak kalır. :kızdım:

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Valla ben testlere devam ediyorum. İsteyen istediği gibi yorum yapabilir. zorla bir şeyi kabul ettirecek değiliz ya.

X

Xman

Misafir
adsense kullanmayan milyon tane site var ilk sırada çıkan veya hiti sağlam olan..

ayrıca atlanılan çok önemli bir nokta daha var ki; bu da google arama sonuçlarının algoritması. adsense yayıncasına farklı bir algoritma yapacak halleri yok heralde. ayrıca bu iddalar resmiyet kazanmadığına göre, şehir efsanesi olarak kalır. :kızdım:

Ticaret bu hocam, google menfaati varsa 100 tane farklı algoritma yaparda kimsenin ruhu bile duymaz...

TeyLor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kendı Forum Sitemde Dikkatimi Cekti , Konu İcerigi Ekledigim Gibi Konuyu ilk Olarak Goruntuleyen Nedense Adense Reklami , Acar Acmaz Konuyu Goruntuleyenlere Baktigimda , Adense Reklami incelemis oluyor Bence normaldir,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5