İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense & Sedo Arasındaki Uçurum

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Günlük ortalama 30 40 $ kazandıran siteyi denemek için sedoya park edeyim dedim

adsensesedo5rd.jpg

şimdi parktan geri almak bile istemiyorum yaf :s bu aradaki fark niye fazla

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sürekli bu para kazanacagından eminmisin kullanıcı kaybettikce keşke siteyi öldürmeseydim diceksin

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2 gün daha takip edeyim bari çok düşerse adsense devam :)

SoS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
eğer site hiti google ağırlıklı değilse o parayı alamazsın. riske girme bence.

bencede az olsun öz olsun ama senin olsun para :D yani alabilesin

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop'a aynen katılıyorum... hitin arama motorlarından geliyorsa hiç bir sorun yaratmıyor... adsensede XXX rakamları tutturucam die takla atmaktansa sedoda XXX rakamlarımın onaylanmasını görmek büyük bi zevk veriyor...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
aradaki fark şu :) Sedoda kısa dönemde yüksek kar, googlede daimi düşük kar.

Satmakdansa park kimi zaman karlı oluyor.Ama takdiksel parklarda çok karlı oluyor.Mesela güncellemeden hemen sonra 1. sıradaki siteyi 10 gün park ediyorum.10 günde iyi para kazanıyorum sonra açıyorum. Biraz açık bir kaç gün daha park ikisindende iyi kazanıyorum.Ama arada kazada oluyor google altlara çekiyor :D Seon sağlamsa bu takdik süper kazandırıyor.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende indexlettirme sıkıntısı var. Çözemedim bu işi.
Ne tür siteleri park ediyorsunuz?

edit: 1 soru daha eklemek istiyorum. Bu sedo tracker ları nerden alıyorsunuz?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
indexlenme sorunu ? Site yap iki link al ve bekle.Bu kadar basit :) ama gidip komple site çalıp site yaparsan çok beklersin, beklediğinede değmez.Blog kur ve copy-paste yap daha çok kazanırsın.

Hedefi Seo olanlara önerim : Haber blogu kurmanızdır.Dili ? İngilizce başda olmak üzere tüm yabancı diller olur.Kazanmam demeyin.Mutlaka kazanırsınız.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi' Alıntı:
indexlenme sorunu ? Site yap iki link al ve bekle.Bu kadar basit :) ama gidip komple site çalıp site yaparsan çok beklersin, beklediğinede değmez.Blog kur ve copy-paste yap daha çok kazanırsın.

Hedefi Seo olanlara önerim : Haber blogu kurmanızdır.Dili ? İngilizce başda olmak üzere tüm yabancı diller olur.Kazanmam demeyin.Mutlaka kazanırsınız.
haber blogu derken, diğer site feed'lerinden mi çekeceksin bilgileri? yoksa www.bildirgec.org gibi bir şey mi dediğin?

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedoya gönderecek kadar ziyaretçinin oluşması tahmini ne kadar sürer.
Ki ilk açıp kapatmak için en az 400-500 hit olduğunu farzetmek için.
Bir de, park açıp kapama süreleri ne kadar olmalı? ne kadarı makbüldür?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sverdlow' Alıntı:
sedoya gönderecek kadar ziyaretçinin oluşması tahmini ne kadar sürer.
Ki ilk açıp kapatmak için en az 400-500 hit olduğunu farzetmek için.
Bir de, park açıp kapama süreleri ne kadar olmalı? ne kadarı makbüldür?

sen resmen olayı sormuşsun ama cevaplar sanırım herkezce bilinen şeyler.Sedoya gönderecek ziyaretçi sayısı sana bağlıdır.3 ilede başlarsın 300 ilede bu değişkendir.Ama makbülü en az günlük 500 tekil hittir.Para kazandım diyebilirsin.Bu varsayımlar yabancı siteler içindir.Bence park açıp kapama süreleri, eğer googleyi çözmüş biriyseniz değişir ama benim takdirim ziyaretçi grafiğinizin önemli takibidir.

Örnek ;
Ben ölen 1 ve 4 arasında iyi hit alıyorsam tam bu zamanlara denk getiririm.SAyacıma ve trackerime bakarımki google bot bu saatlerde siteme gelmiyor, sorunsuzca aylarca paramı kazanırım.Benim çalışmalarım genellikle günlükdür.Günlük olmasının nedenide oranı 1 e 3 olarak hesaplamamdır.2 gün park edip, en az 5 gün açık tutarım.Bu sayede ziyaretçi oranımıda sabitlerim.Düşüşü engellerim.sonuçta amaç hile değil.Googleden hit istiyorum onuda ihmal etmiyorum.
Diğer alternatifim örümcek msn dir.Her parkdan açmamın ardından mutlaka ana sayfamda köklü değişiklikler yaparım.Bu sayede msnye giriş hep başdan yapılır.Seçdiğim konuda çok önemlidir.Msn için rakibim az olan konuysa, ilk sıraya gelmem çok kolaydır.Sonuçta msn yabancı hitte googleden asla geri kalmaz, çoğu zamanda geçer..

haber blogu derken, diğer site feed'lerinden mi çekeceksin bilgileri? yoksa www.bildirgec.org gibi bir şey mi dediğin?

feed çekmek bir yarar.ama ben bunu sadece googleden banlanan domainim olursa kullanıyorum.En mantıklısı kendim kopyala yapışdır yapmamdır.Ama yaparkende 3-5 kelimeyi silerim eklerim renk katarım.İkinci bir özellikde haber sitelerinde hit hep yüksekdir.Oysaki içerik aynıdır.Ama ne yazikki bot bunu görmezden gelir.Sizde sürekli düzenli haber ekliyorsanız sizide copy-paste den yargılamaz bot.

Önemli Not: Bunlar benim öngörüşlerimdir sadece.

iyimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedo'da gün içerisindeki açıp kapamalar sorun yaratmıyor mu peki?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5