İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense site hitinin nerden geldiğini bulabilirmi ?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
selam bir siteme günde 8-10k kişi göndersem adsense bu siteyi banlarmı ? :) tabi amaç belli direk reklama tıklatmak :D

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Analytics görebiliyor mu hitin kaynağını?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Adsense javascript kodu ile embed edildiği için, referer kontrolu yapıyordur. Arada köprü sayfa olursa göremez. Köprü sayfa adsense kodu olmayan landing page diyebileceğin olay, oradan link ile 2. sayfadaki içeriğe kullanıcı isteğiyle geçirmen gerekiyor. Landing page'e popup filan açarsan uzun süreli olacağını sanmıyorum.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
yani bütün hiti index2.html e göndersem burdanda index.html e yönlendirme yapsam olurmu ?

3 2 66,67% 700 $ 2,50 $ :) bunu değerlendirsemmi diye düşünüyorum. 2 tıka 2.5$ normal hiti 3-5 sitenin.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yönlendirme ile olmaz. Çeşitli yolları var kullanıcı tıklamadan transparan geçiş yapmanın ama burada paylaşmak doğru olmaz.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
yani bütün hiti index2.html e göndersem burdanda index.html e yönlendirme yapsam olurmu ?

3 2 66,67% 700 $ 2,50 $ :) bunu değerlendirsemmi diye düşünüyorum. 2 tıka 2.5$ normal hiti 3-5 sitenin.

Yap yap, Sayfa To oranın yükselsinde banlan :D

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Arkadaslar dunya sirri birsey degil bu. Hitlerinizi gonderdiginiz degisik sitelere gore hedef sayfada degisik icerikler belirlersiniz. Gelen referrer a gore, bir SESSION bilgisi atarsiniz. Ana sayfaya yonlendirip, session un icindeki bilgiye gore %100 bir framede ana url yi actirirsiniz. Frame istemezseniz meta-refresh gonderip session a gore bilgi bastirirsiniz ekrana. Sitenizdekiler adres cubugunda www.domain.com gorur ama hitin geldigi yere gore icerik degisir. Referrer de resetlenmis olur.

Ara kopru sayfaya erisimi olmayanlar SESSION bilgisini alamayacaklari icin, onlar legal icerigi gorur her sekilde.

Ayip ve gunahtir bunu yapmak :)

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
angelo frame sayfayı google bildigim kadarı ile anlıyor? Frame yapmak direk ban sebebi degil mi :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Anlasa dahi top.frame zaten ana sayfa, ve ana sayfaya direk erişimde farklı içerik çıkar. Siz trafiği beslediğiniz siteden session kaydedip, istediğiniz içeriği ancak o sayfadan gelindiğinde gösterirsiniz. Oturup düşünmedim ama bulabileceğini sanmıyorum ne olduğunu. Ban sebebi konusunda birşey diyemem kullanmadığım için. Ama frame kullanan siteler var hala.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
ben içeriği değiştirmek istemiyorum başka sitedende gelse ayı içeriği görmesi lazım :) yoksa kötü reklamlar çıkar yine. mesela a.com da 10k ziyaretçim var bunları b.com daki reklamlara tıklatmam lazım. şimdi a.com bir popup açtırsam ve b.com açılsa google bunların o siteden geldiğini bilir. Bunun için a.com dan b.com/ziyareti.htm e gönderip ordan ana sayfaya yollasam bir sorun olurmu?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bana sorarsan, google cookieler aracılığı ile bir ziyaretcinin 2. ziyaretini takip edebiliyordur. Referer göremediği bir ziyaret ADSENSE calisanlarinin dikkatini cekebilir tabi incelenirse..

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
adsense ref. tabiki görüyor adsense reklamlarının frame sayfa urlsine dikkat ettiğinizde ref yazıyor zaten

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Bana sorarsan, google cookieler aracılığı ile bir ziyaretcinin 2. ziyaretini takip edebiliyordur. Referer göremediği bir ziyaret ADSENSE calisanlarinin dikkatini cekebilir tabi incelenirse..

hiti 5 ten 5k ya çıkınca zaten dikkatlerini çekicektir :) girip incelediklerinde bir şey bulamamaları lazım. Kullanmadığım bir adsense yi ekliyip denicemde kazancta 0 dan günlük 100$ a çıkınca adamlar ne oluyor derler heralde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5