İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense site şikayet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bırakın bu işleri devler su işleri... yeter harbiden yeter herkes işine baksın buraya yazmayın böyle şeyler... başka işinizmi yok şikayet edeceksen et kardeşim buryaa ne yazıyon. sedoyu batırdınız bu şiakyet konusundan dolayı işallah googledede sonumuz aynı olmaz...

desperrado

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya zaten adamlar banner bıle yapmıs bunun ıcın sıze daha ıyı hızmet edebılmemız ıcın tıklayın yalan en buyugunden ben sadece host masraflarım cıksın dıyorum bır senedede cıkar zaten buyuk oynayacaksan buyuk olman lazım buyuk yatırım yapman lazım yada hazıra konup hazır domaınlarden alıp gelıstıreceksın bence bu yolla degılde ıyı bır sekılde optımıze ederek kazanmalıyız mesela ben kendı sıtemde reklamları oyle bır yerlestırdımkı modlar bazen bana bak su uye reklam yapmıs dıye gelıyor yanı onemlı olan ıyı gızlemek bırde adword sahıplerı cekıcı ılanlar yayınlayamıyor cok soguk dıkkat cekmıyor bızım sucumuz degıl bu bence ama adwords uyelıgı cogaldıkca turkıyede aft olacaktır merak etmeyın az kaldı:)

T

tekno-logic.net

Misafir
Bu türkler insanları gambazlamaya ne kadar meraklı.

webkolik nickli arkadas birsey yazmıştı

Neden şikayet etmemeliyiz ?

1. Anamıza veya sülalemize küfür yememek için
2. Beddua almamak için
3. Şikayet yerine harcanan zamanı site yada daha verimli işlerde kullanmak için
4. Gambazladıktan sonra eğer arkadaşsınsa küfür vb şeyler yememek için gerçi bu 1. ile aynı oldu ama neyse

Bilmiyorum şikayet etmenin bana bir kazancı olmaz. Sonuçta google da çıkan bütün reklamlar aynı mı ki para düşsün?

O yüzden bence şikayet etmeyelim google bir hile görürse atar zaten.
----------------------------------------------------------
Bırak burada millete şikayet edecegine herkes işini yapsın eger google hile gorurse beni banlar zaten!

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tekno-logic.net' Alıntı:

webkolik nickli arkadas birsey yazmıştı

Neden şikayet etmemeliyiz ?

1. Anamıza veya sülalemize küfür yememek için
2. Beddua almamak için
3. Şikayet yerine harcanan zamanı site yada daha verimli işlerde kullanmak için
4. Gambazladıktan sonra eğer arkadaşsınsa küfür vb şeyler yememek için gerçi bu 1. ile aynı oldu ama neyse

Bilmiyorum şikayet etmenin bana bir kazancı olmaz. Sonuçta google da çıkan bütün reklamlar aynı mı ki para düşsün?

O yüzden bence şikayet etmeyelim google bir hile görürse atar zaten.
----------------------------------------------------------
Bırak burada millete şikayet edecegine herkes işini yapsın eger google hile gorurse beni banlar zaten!
Yaw güzel kardeşim kimsen kimsin, kendi nickinle yazsana buraya mesajı. En gıcık olduğum şey ya. Cevap vermek için yeni nick alıyorsunuz. Sitenizin arkasında durun. Bu kadar güvensizsen bırak bu işi..

U

ultraturknet

Misafir
tekno-logic.net' Alıntı:
"Bu Türkler" öyle de, siz Fransız mısınız? Eğer öyleyseniz, Türkçe'de "gambazlamak" diye bir fiil yok, bilginiz olsun.

Arkadaşın biri "Bizim kadar birbirini şikayet eden yoktur.Yabancılar hile yapıyor ve birbirlerini kolluyor" gibi birşeyler demiş. Böyle birşey yok.
Yabancı forumlarda, hile yapan siteyi anında afişe ettikleri gibi çok feci aşağılıyor, ardından da şikayet ediyor, "ben şikayet ettim" diye de söylüyorlar. Çünkü Adsense'i bir iş ve gelir kaynağı olarak görüyorlar. Hile yapan sitelerin, Adsense'e, yani gelir kaynaklarına zarar verdiğini, bu zararın ucunun doğal olarak eninde sonunda kendilerine de dokunacağını biliyorlar.

Bir de "haram da olsa ekmek parası, şikayet edilmez" düşüncesi tam bize özgü:) Biz gerçekten insanlara karşı çok merhametli ve iyi niyetli bir milletiz. Hatırlar mısınız, banka soyguncusu öldürülünce "Ama babasını ameliyat ettirecekmiş, adamcağız onun için soymuş bankayı, yazık ya" dediğimiz gibi:)

Peki eroin satan veya hırsızlık-dolandırıcılık yapan birini de "ekmeğiyle oynamayalım" ya da "arkamızdan sövmesin" veya "Bana ne herkes kendi işine baksın" deyip polise şikayet etmez miydiniz? Var mı böyle bir düşünce şekli?

Arada hiç fark yok.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arada insanlık farkı var. Yani şöyle söyleyeyim. Bu hile yapanların çoğu bu forumlara takılıyor ve pek sayılmaz aslında ama arkadaş gibiyiz herkesle. En azından aynı ortamda bulunuyoruz. Bu kişiler hırsızlıkta yapsa, olumlu yönden yaklaşmak gerekir. Bardağın dolu tarafından görmek gerekir. Yoksa onlarda hile yapmaya devam edeceklerdir.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada onları korumuyorum. Ben yapım gereği şikayet edemem. Ama birileri şikayet etmeli. Şikayet edenlerin sonuna kadar arkasındayım ama bazı kişilerde suistimal ediyor. Sırf forumda tartıştı diye birinin reklamlarına tıklayıp, mail atıyor hileli diye. En ufak şeyde bile atılan insanlar oluyor. Sedo dan atılıp ADsense den çıkartıyor onlarda hıncını. Ne diyelim herkes haklı işte. Boşa konuşuruz ancak..

W

webkolik

Misafir
trextra' Alıntı:
Yaw güzel kardeşim kimsen kimsin, kendi nickinle yazsana buraya mesajı. En gıcık olduğum şey ya. Cevap vermek için yeni nick alıyorsunuz. Sitenizin arkasında durun. Bu kadar güvensizsen bırak bu işi..

1. O ben değilim
2. Ben dürüstüm sadece türklerin artık birbirini koruması lazım. Tüm yabancı ***** sitelerinde google reklamı var atmıyorlar. Çünkü sikayet edilmiyor.
3. Bırakın bu işleri devlet su işleri :D
4. trextra görüyorsun ben yazılarımı 1234 diye yazıyorum. O ben diyorsan hala sor admine ip adreslerimizi karşılaştırsın.

U

ultraturknet

Misafir
Birbirimizi kollamak, birbirimizin açıklarını yanlışlarını düzelterek, Google'a hesaplarımızı kapatması için fırsat vermeyerek, iyi kazandıran reklam plasman/pazarlama tekniklerini paylaşarak olur.

Bütün forumlarda sayısız kere yazılıp çizildi bu konu ama, hile yapmak gerçekten akıllıca değil. Fazla ziyaretçisi olmayan site, hile yapsa da zaten fazla para kazanamaz. Yüksek hiti olan siteler ise üç aşağı beş yukarı, her durumda para kazanır.

Adsense'i en başından beri kurallara uygun kullanıp uzun süre içinde deli gibi para kazanan siteler var, daha da kazanmaya devam edecekler. Forumlardan tanıdığım, utanmadan "İt ürür kervan yürür, süper hile yapıyorum ayda şu kadar kazanıyorum" diye arsızlık yapan yüzsüz yeni yetmeler vardı bir ara.
Bakıyorum hepsi Adsense'den atılmış, avuçlarını yalıyorlar şimdi. Adam gibi devam etselerdi hala iyi para kazanıyor olacaklardı. Şimdi akıllı adam işi mi bu?

Google milleti şutlayacak yer arıyor zaten, şahsen ben de heriflere açık vermemek için her türlü hatayı düzeltiyorum. Hiç hile yok ve bu ay sonu itibariyle ödenecek kazancım dört rakamlı bir sayı, ve daha da çook kazanırım böyle, çünkü hile hurda vs.yok;)

Neyse, sonuçta bu bir seçim meselesi. İsteyen hile yapsın, şikayet edilse de edilmese de, en fazla birkaç ay içinde hesabı elinde patlar.

W

webkolik

Misafir
ultraturknet' Alıntı:
Forumlardan tanıdığım, utanmadan "İt ürür kervan yürür, süper hile yapıyorum ayda şu kadar kazanıyorum" diye arsızlık yapan yüzsüz yeni yetmeler vardı bir ara.

Buna bende kızarım. Herkesi hileye teşvik ediyorlar :)

W

webkolik

Misafir
ultraturknet' Alıntı:
"İt ürür" diyen dalay lama, şimdi kendisi "it" gibi avuçlarını yalıyor. Öbürü de öyle:
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=16464&highlight=%FCr%FCr

Dedim ya seçim meselesi;) O arsız üçkağıtçı takımından hesabı sağlam kalan kaç kişi var? Kafası çalışan adamın yapacağı iş değil bu.

İşte söylediğim google görüyor. Sizin + bir şikayete gerek yok. Herkes rahat olsun. Google görür :D ;)

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kimse hile yapsın demiyoruz ama adsense hile yi gündeme bu kadar oturtmayın diyoruz. Kim ne yapıyorsa yapsın google sizden bizden iyi takipçidir onlar gerekeni yapar yapmazlarsada keyifleri bilir.

"Türk'ler ispiyoncuymuş" değil
"Yabancılarda şikayet ediyor" biz etmeyelim

İnsanları şikayet olayına iten sadece bu tür başlıkları açıp başlığına post atıldıkça mutlu olan embesillerdir.

Birde şu konu var sedo bizi attı cj bizi attı google de atıcak.
Googlenin türkiyeyi banlaması ne demek biliyormusunuz ? Binlerce Türk frimasının reklamlarını geri tepmek demektir. Google Türkiye'ye verdiği paranın bilmem en az kaç katını kazanıyordur. if (Sedo & cj != Google) diyorum başka birşey demiyorum.

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bosuna cene yoruyorsunuz ...

Google Category : travel
Google Index : 1.440.000
Yahoo Index : 327.000
MSN Index : 12.979
Register History : 28-May-1997
Alexa Rank : 7,428
Avg. Review for x : 4/5
Google PR : 7/10

Boyle bir site var. ( Gercekten var ... ) Dunyanin en buyuk travel sitelerinden bir tanesi. Adamlar adsense koymuslar ve bariz sekilde hile yapiyorlar. Bakar bakmaz hile yaptiklari anlasiliyor. Gidin sikayet edebilecekseniz boyle adamlari sikayet edin... Yalnis anlasilmasin tasvip ettigimden degil. Neyin hile olup olmadigini cozememissiniz. Destek olun tiklayin yazisi hile degildir. Kurallara aykiridir. Hile illegal yontemlerle gerceklesen tiklamalardir...

Not : Sitede ki hile yi de calip kendi sitesine koyan turk gormek istemedigim icin domain ismini yazmiyorum. Isteyen olursa ekte screen yollayabilirim.

Saygilar.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google amerikada kan kaybediyor.büyük firmalar çekildi googledan.intel,AOL,CNET gibi büyük reklam verenler google un hedef kitle konusunda yeterince iyi olamadıgı görüşündeler.
google gözünü avrupa pastasına dikti bu sebebten ve istanbulada şube açtı.

Türkiyeye yatırım yapıyor Google.
Yabancıların yaptıgı hileleri görseniz aklınız şaşar ve şunuda kimse unutmasın ki hile yapılan sayfalar genellikle pahalı kelimelere yöneliktir bu kelimelerde daha sık kontrol edilmekteler. Hile yapan 1000$ kazanıyorsa emin olun google 3000$ kazanıyor o reklamlardan.

Özetle: çok çok b.kunu çıkartmadıkça kimseyi ispiyonlamanın bir anlamı yok, google size madalya takmaz.Webmaster ülkeye döviz sokuyor.Aramızda geçimini o paralarla sağlamaya çalışanlar vardır.Kimsenin ekmeği ile oynamayın.
Kimsenin hile ile yeşilkart yada çicekçi reklamı çıkartmaya çalışacağını sanmıyorum. Genelde pahalı kelimelere yönelik hileler yapılır ki bunda türk reklam verenlerin magdur olma gibi bir durumu söz konusu olmaz.Hiç bir türk reklam veren "asbestos cancer" kelimesine 40$ vermez tık başına.

Sitenizden para kazanamıyorsanız, para kazanılacak siteler yapmanız gerekmekte.Birilerini ispiyonlamakla kazancınız artmaz.
Daha önce defalarca konuşulmuştu hangi siteler para kazanır hangi siteler para kazanmaz diye eski topicleri göz atmanızda yarar var bu konuda.

herkeze saygılar :rolleyes:

A

aek

Misafir
*siber*' Alıntı:
Birde şu konu var sedo bizi attı cj bizi attı google de atıcak.
Googlenin türkiyeyi banlaması ne demek biliyormusunuz ? Binlerce Türk frimasının reklamlarını geri tepmek demektir. Google Türkiye'ye verdiği paranın bilmem en az kaç katını kazanıyordur. if (Sedo & cj != Google) diyorum başka birşey demiyorum.

sen hile yaparak, artik turk firmalarinin reklam verecegini mi saniyosun? onlarin gozuyle degil de niye hep kendini du$unerek hareket ediyosun? bi firma reklam verecekse tamamen sitesi hakkinda hedef kitlesi du$unerek verir. bunu da en iyi google reklamlari saglar.

yaptigim ticari projeler icin reklam verirken google'i secmeyecegim ben de artik tum turk firmalari gibi. cunku bo$ yere para vermi$ olunuyor, binbir ce$it hile ile.

i$te ne oldu, kaybeden turk webmasterlari oldu! kendi kuyunuzu kazdiniz, aferim cok iyi ettiniz.

google turkiyeye kapanmaz diyosunuz, evet dogrudur. artik kimse reklam vermeyecek yakinda o zaman sitenizde "aya cikan ikinci dallama kimdir?" sorularini gorursunuz artik.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aek' Alıntı:
sen hile yaparak, artik turk firmalarinin reklam verecegini mi saniyosun? onlarin gozuyle degil de niye hep kendini du$unerek hareket ediyosun? bi firma reklam verecekse tamamen sitesi hakkinda hedef kitlesi du$unerek verir. bunu da en iyi google reklamlari saglar.

yaptigim ticari projeler icin reklam verirken google'i secmeyecegim ben de artik tum turk firmalari gibi. cunku bo$ yere para vermi$ olunuyor, binbir ce$it hile ile.

i$te ne oldu, kaybeden turk webmasterlari oldu! kendi kuyunuzu kazdiniz, aferim cok iyi ettiniz.

google turkiyeye kapanmaz diyosunuz, evet dogrudur. artik kimse reklam vermeyecek yakinda o zaman sitenizde "aya cikan ikinci dallama kimdir?" sorularini gorursunuz artik.

aek misin nesin ! Tüm türk webmaster'larının hile yaptığınımı ima ediyorsun sen. Google türkiyede senin frimalarından reklam alamazsa zaten türkiye girişimlerini geri çekicek.

Yarabbi sen bu ramazanın yüzü suyu hürmetine 50 mesajda birşey anlayamayıpta 2 kelime içinde kendini hayal dünyasında sanıp kendince 20 satır anlamsız kelimeleri yanyana getirmeyi başarabilen insanlara akıl nasip eyle.... AMİN

B

By-e

Misafir
aek kimse hile yapın demiyor. Hile yapan insanların zaten para kazanamadığını ve hitlerinin olmadığını söylemeye çalışıyor ve hile işini bu kadar gündeme çıkarmayın deniliyor. Türkiyede bariz hile yapan sitelere hiç rastlamadım. Siz yabancıların yaptığı hileleri görseniz dudaklarınız uçuklar. Hatta şunuda diyebilirim ki türkiye google adsense hilelerinde geri kafalı bile kalmış :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5