İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense site şikayet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

SeoAmo

Misafir
Merhaba arkadaşlar,

Biz adsense ile hile yapanalra, kuralları çiğneyenlere göz yumdukta daha çok tık başına 0.03 dolar alırız. Daha çok bekleriz google türkiyeye eft yapsın diye. Google ın türkiyeyi banlamadığına şükretmeliyiz bence. Uzun lafın kısası artık daha duyarlı olalım ve hile yapan siteleri "Gooooooogle Reklamları" linkine tıklayarak şikayet edelim. Ne kadar duyarlı olur hile yapan siteleri ne kadar çok şikayet edersek haksız kazancı o kadar engellemiş olur ve bizlerde emeğimizin karşılığını almış oluruz. Gezerken gördükçe hile yapan siteleri tek tek buraya yazalım.

İlk site: www.tekno-logic.net
ÖNEMLİ: Emeğimiz karşılıgında sizden sadece 3-5 saniye istiyoruz. Google reklamlarını tıklayarak sitemize destek olabilirsiniz. Google reklamlarına tıklamak size birşey kaybettirmeyecektir.

V

vєga

Misafir
söylediklerin bizi etkilemez çünkü ücret olayını reklam veren ayarlıyor.
ama ben böyle siteler görünce zaten şikayet ediyorum.

S

SeoAmo

Misafir
Reklam veren nasılsa bu ücretin yarısı sahte tıklamaya gidecek diye düşünüyor artık :p

Neyse konuy dağıtıp tartışma yapmadan hile yapan sitelerin belirtildiği bir konu olursa süper olur...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
dostum kızmayın ama bu şekilde kimse katılmaz yani birini şikayet etsen biri var onu yapsam başka var neredeyse milyonlarca hile yapan site var bu iş sadece türkiyede degilki yabancıların yaptıgın hileleri görseniz türklerin yaptıgın hilelere güler bunlar..

sonuçta arkadaşların dediği gibi bizim türk reklam veren ne kadar ucuz ama cok kazaç ister o yüzden tıklamaları minimum seviyede tutuyor ya 0,01 adam vermiş gelde bu siteden para kazan sonuçta hile yapan kişide bu 0,01 tıklı reklamları cıkartıp türkiye kazancını düşürmüyorki. adamalr yabancı popiler kelilerde yogunlaşıyor.

Türkiyenin kazançları ile alakası yok türkiyede sadece tıklama oranı en düşük seviye veriyor. anlıcan az masraf çok kazanç diye düşünüyor..

ama gene kolay gelsin derim. umarım konuyu dagıtmadım sadece fikrim.

D

discoface

Misafir
önce sunu belirtiyim. ben çok az adsense geliri elde ediyorum. gunde 1 2 dolar, o da bazen. hemen hemen herkes hile yapıyor. İnsanlar hile yapsınlar kardeş, sen yapma bu sana yeter. Bu siteleri takip edip şikayet edeceğine sitelerini geliştir, 3 cent de verse çok güzel bir siten varsa çok para kazanırsın.. ve diğer arkadaşların dediği gibi tık başı verilen ücretin düşük olma sebebi, hile yapılma olasılığı riskinden değildir. Greencard reklamından ne bekleriz ki mesela?
şikayet etmeyin dememin sebebi, insanlarla değil de kendimizle uğraşalım. Ben 15 gündür tüm sayfalarını elle yazdığım 120 sayfalık html siteyle uğraşıyorum. Millet siteye girsinde reklamlara tıklasın diye. Ama bunu yaparken hiç gocunmadım. Millet hile yapıyo ben eşşek gibi emek harcıyorum diye. çünkü başkaları beni hiç ilgilendirmiyo.

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu mantığı anlamaya çalışıyorum ama aklım almıyo..... Herkes herkesi şikayet edecek ve google herkesi banlayacak bazılarıda bunun karşılığınde emeğinin hakkını alacak. Aklıma cine5 in birzamanlar 'dürüstlük ödülü' geldi. Sen gidip komşunu gambazlayacaksın, ertesi gün aynı komşunla muhabbet edeceksin ve bunun adını da dürüstlük koyacaksın. Kusura bakma arkadaşım ama, bu arkadan vurma diye öğrendim ben. Zaten böyle yaparak türkiyeyi karaladık sedonun ve google nin gözünde.... Onlarda şimdi herkesi 3 kağıtçı görüp banlıyo...

W

webkolik

Misafir
Uff bayıyo bu muhabbet artık. Her ayda en az 2-3 kere farklı kişiler tarafından açılır ve bir süre sonra kitlenir yada konu tarihe gömülür. Yeter artık arkadaşlar cj ve sedo tecrübesi yetmedi mi? Google zaten görüyor merak etmeyin.

W

webkolik

Misafir
hostingyardim.com' Alıntı:
Ben bu sitede bisi goremedim ve reklam yapılıyo gibime geldi. :mad:

Arkadaş sıkıldı herhalde bi topic açayım dedi :) veya bu siteye gıcık

Neden şikayet etmemeliyiz ?

1. Anamıza veya sülalemize küfür yememek için :)
2. Beddua almamak için
3. Şikayet yerine harcanan zamanı site yada daha verimli işlerde kullanmak için
4. Gambazladıktan sonra eğer arkadaşsınsa:) küfür vb şeyler yememek için gerçi bu 1. ile aynı oldu ama neyse

Bilmiyorum şikayet etmenin bana bir kazancı olmaz. Sonuçta google da çıkan bütün reklamlar aynı mı ki para düşsün?

O yüzden bence şikayet etmeyelim google bir hile görürse atar zaten.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şikayet edince ne olacağını sanıyorsunuz? Türk'ler goolge ın gözünemi girecek ? Biraz mantıklı düşünün gerçekten bu konular artık bayıyor.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O hile yapan kişilerin çoğu kolay para kazanmaya alışmış ve yine çoğunun tek geliri bu siteler. onlarıda anlamak lazım. Onu bunu şikayet ederek biryere varamayız. ADsense için kimseyi şikayet etmedim, etmemde. Haramda olsa o kişinin ekmek parası o. En azından buna saygı duymak gerekir. İnsanlıkta bunu gerektirir, erdemlikte..

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkes emeğinin karşılığını alır nasıl olsa. Siz uzun vadede iyi işler yaparsınız, hile yapan da banlanır. Ekmeğinden olur. Bu kadar basit... Bu konuları konuşmayalım artık sadece zaman kaydı, bu konuda kilitlensin lütfen, yoksa herkes yorum yapıcak konu saptırılacak... Bi diyecek o site benim, sonra çık işin içinden...

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
O hile yapan kişilerin çoğu kolay para kazanmaya alışmış ve yine çoğunun tek geliri bu siteler. onlarıda anlamak lazım. Onu bunu şikayet ederek biryere varamayız. ADsense için kimseyi şikayet etmedim, etmemde. Haramda olsa o kişinin ekmek parası o. En azından buna saygı duymak gerekir. İnsanlıkta bunu gerektirir, erdemlikte..

Hoca senin elsene vur ağzından ekmeğini al ohh ne güzel.

Göstere göstere hile yapıyorsa tabi banlancak. Zaten sen yok böyle yazmış diye millet tıklıyo mu zannediyon ulan yazdı diye Angelina Jolie sizi bekliyor diye Adsense reklamı çıksa tıklamıcak kişileri biliyom ben be. Hem senin işin ne? Gammazlamak mı? sen işine bak onlar zaten banlanıyo. Ama illaki şikayet etçeksen google 'a mail at. Foruma bu konu hakkında konu açmamaya özen gösterelim. Nitekim sanal dünyada hoş olmayan bir görüntü.

Ben şikayet edilmesi taraftarıyım ama foruma konu açlımasından hoşlanmıyorum.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adsense için hiç hile yapmadım, ama şikayet olayları beni bile tedirgin ediyor. Suçsuz olduğum halde biri gidip beni şikayet edicek olsa google siteme girip suçlayacak bir yer bulur. Örneklerdede gördüğümüz gibi google siteleri kontrol etmeden kapatmaya başladı. "Sitemize yardım için tıklayın" yada "siteye girmek için reklamlara tıklayın" bu yanlızce Türkiye'de yapılmıyor arkadaşlar ve bizim kadar kendi Ülkesinin sitelerini kapttırmak isteyen bir topluluk varmıdır diye düşünmemek elde değil. Ayrıca bu gibi hile'leri yapan kişilerin emin olunki kazancı olmuyordur ki kontrol da edilmiyodur. Bu konuları bu kadar germeye gerek yok. Herkes kendi işini yapmalı bırakın google kendi işini yapsın bizlerde daha çok nasıl kazanırız diye düşünelim.

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biz niye sikayet edelim ki kardesim parayi kaldiran bu iste GOOGLE AMCA, ee bi tonda calisani var kırsınlar bi taraflarını denetimi sıksınlar kendileri bulsunlar. sikayet edene madalya mi veriliyo niye adamin ekmegi ile oynayayim, google amca ekmegini dusunsun kendi biz sadede yayinciyiz :p

RemiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merak ediyorum şikayet edenlerin eline ne geçiyor? hile yapanlar elbet bir gün atılacak. Atılmassada giren çıkan şikayet edene ne? herkes kendi bacağından asılır. Nasıl hit artiririm diye uğraşın şikayetçiler. hittiniz artarsa kazancınızda artar böyle boş şeylerle uğraşmayın. Şikayet edince google amca size rozetmi takacak :) Ne ispiyoncu millet olmuşuz. Ben kazanamıyorum oda kazanmasın mantığı. Adam 1-2 ay hile yapıp parayı goturmus belli muddet sonra atilmış. Sen ise az miktarda uzun surelisin bunuda düşünün. Birileriyle uğraşan her zaman kaybeder.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hile yapan sitelere " ekmek parası " düşüncesiyle hak vermek yanlış , ama hile yaptığını düşündüğümüz bir siteyi de şikayet edip etmemek tartışılır. kim neye göre hile yapıyor ? şikayet eden kişiler Adsese ve Google teknolojisinin ne kadarını anladılar ki şikayet edebiliyorlar ? Bunun denetimini yapacak olan Google ise , işin sahibi Google ise , kural koyan Google ise bırakın bu işi Google halletsin. Doğal gelişim içinde atılanlar atılacak , kalanlar kalacak. Bilip bilmeden şikayet etmek ise herkes için zararlı olabilir.

kısacası hile haklı çıkarılamaz , ancak hileyi şikayet eden kişinin yüksek derecede Google teknolojisini anlamış olması gerekir. Bazı konular hala forumlarda tartışılırken , bazı kişiler kendilerine göre karar verip insanları şikayet etmeye başlarsa bundan herkes zararlı çıkar.

H

HTeaM

Misafir
arkadaşlar türkiyede bir çok işsiz var ve çoğu kişi ekmek paralarını buradan kazanıyor harammı değilmi orası tartışılır fakat o kadar hile yapan yabancı site var ve hepsi birbirini kolluyor hiçbiri birbirini şikayet etmiyor ama türkiye böyle değil neredeyse herkez birbirinin kuyusunu kazacak :) bırakın paraları türkiyeye girsin bizim vatandaşımızın cebine girsin :)

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi fıkra vardı aklıma geldi ama tam hatırlamıyom.

Cehennemde bi türk yanıyor diğerinide çekmeye çalı$ıyordu içeriye. Nasıldı ?
Durumu az da olsa anlatırdı ...

Bence bu hile yi sevmediğimizden değil birbirimizi çekemediğimizden ötürü oluyor..
$öyle bi hile yap günlük bin dolar alcan deseler, bunu da yapmayacak olan adam, onun bunun sitesiyle onun bunun hesabını kapattırmayla uğra$maz zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5