İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Tavsiye - Referer Sistemi

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google adsense tavsiye sistemini devreye soktu. Artık referer olarak ek parada kazanabilecez :)

Değişik boyutlarda banner seçenekleri bulunmakta. Bu bannerları sitenize ekleyerek bu sistemide kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu sistemde banner larınıza tıklayıp google adsense e kaydolan ve bu hesaptan min 100$ kazanan her kullanıcı için sizde 100$ kazanıyorsunuz.

Tıklama ve kayıt istatistikleri adsense hesabınızdan izlenebiliyor.

Yalnız google adsense tavsiyeyi forum vs gibi ortamlardan yapamıyoruz sadece sitemizdeki reklam bannerları işe yarayacak. Bu iyi düşünülmüş ortalık referer linkleri ile dolabilirdi.

örnek banner lardan birkaçını www.donanimmerkezi.com da görebilirsiniz.

G

guajira

Misafir
Bende türkçe bannerlar hatalı gözüküyor :(

1 - Referalimiz 100$ kazandığında biz de 100$ kazanıcaz.
2 - Buna ek olarak firefox'u ve google toolbar'ı indiren kişilerden de 1$ kazancaz. Yanlış görmediysem :D

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet yapalım 100 alt üye. sonra google gelip 2 ay sonra hesabımızı kapatıversin.

bu affiliate olayı için ayrı bir google hesabı gerekiyor. o zaman atsın da göreyim.

M

mfk_1868

Misafir
zaten sadece ilk 100$ a veriyormus bence cok iyi deilmiş. Su toolbar geyigini bulamadım. link verebilirmisiniz acaba

H

HyperMan

Misafir
guajira' Alıntı:
Bende türkçe bannerlar hatalı gözüküyor :(

1 - Referalimiz 100$ kazandığında biz de 100$ kazanıcaz.
2 - Buna ek olarak firefox'u ve google toolbar'ı indiren kişilerden de 1$ kazancaz. Yanlış görmediysem :D

Toolbar olayı nerede ? Göremedim ben!

G

guajira

Misafir
HyperMan' Alıntı:
Toolbar olayı nerede ? Göremedim ben!

Açıkcası bende göremedim :) ama söylediğim lafı doğrulamak için araştırdım. Ve normalde bu özelliğin olduğunu ancak henüz sisteme eklenmediğini gördüm. Normalde referrals - tavsiyeler bölümüne girdiğimizde, şöyle bişi görüyoz.

firefox.JPG

Firefox ve google toolabar olayı eklendiğinde "adsense" yazan yerin yanındaki kırmızı kutucukta firefox ve google toolabar referral sistemi yazıcak.

"Bunu nerden anladım?"
https://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?answer=25886

Adresindeki

How do I implement a referral button?

To add a referral to your site, please follow these steps:

1. Log in to your AdSense account at www.google.com/adsense.
2. Visit the Referrals tab
3. Select the language you'll use for referrals from the drop-down menu.
4. Select the sub-tab of the product you'd like to refer: AdSense or Firefox plus Google Toolbar.
5. Choose the referral button you'd like to place on your site and copy the code from the box to the left of your selection.
6. Paste the referral code into the HTML source code of your site.

Burda seçin diyorsa ve biz seçecek bişi bulamıyosak şu an, demektir ki yakında eklenir. :)

Saygılar.

e-net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
guajira' Alıntı:

Google Toolbar ve FireFox un yayılması açısından ve boyle bir uygulama gitmeleri aslında çok mantıklı bir uygulama olur..

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tavsiye banner tıklamaları sayılıyor. Tavsiye kayıtlarıda raporlar tabında gözüküyor. 2 kayıt almışız şimdiden :p

S

SoruForum.Com

Misafir
aynı banneri bir sayfada dilediğimiz kadar gösterebiliyomuyuz acaba?

Alonson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki tavsiye bannerlere tık başına ücret veriyor mu ?

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır vermez ama asıl sorulması gereken soru tık başı ücret verdiği değilde o tıkları genel raporlara ekleyip eklemediğidir

şimdi kırmızı hapmı mavi hapmı?
unutma

kırmızıyı alırsan , bunları hatırlamayacak bir sabah yatağında uyanıcaksın
maviyi alırsan..

welcome to the matrix

H

hengame

Misafir
aynı sayfa içinde tavsiye kodu + adsense kodu olsa sorun olmaz dimi arkadaslar

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw arkadaşım bu söylediğin lafmı :D

" bu site google adsense tarafından desteklenmektedir" adamların banneri bile bunu cevabını veriyor.

e-net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hengame' Alıntı:
aynı sayfa içinde tavsiye kodu + adsense kodu olsa sorun olmaz dimi arkadaslar

sonuçta bu tavsiye olayını, adsense yayıncıları kullanacagına gore, elbetteki adsense kodunu içeren sayfalara serbestce ekleyebilecegiz..

H

HyperMan

Misafir
guajira' Alıntı:
Açıkcası bende göremedim :) ama söylediğim lafı doğrulamak için araştırdım. Ve normalde bu özelliğin olduğunu ancak henüz sisteme eklenmediğini gördüm. Normalde referrals - tavsiyeler bölümüne girdiğimizde, şöyle bişi görüyoz.

firefox.JPG

Firefox ve google toolabar olayı eklendiğinde "adsense" yazan yerin yanındaki kırmızı kutucukta firefox ve google toolabar referral sistemi yazıcak.

"Bunu nerden anladım?"
https://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?answer=25886

Adresindeki

How do I implement a referral button?

To add a referral to your site, please follow these steps:

1. Log in to your AdSense account at www.google.com/adsense.
2. Visit the Referrals tab
3. Select the language you'll use for referrals from the drop-down menu.
4. Select the sub-tab of the product you'd like to refer: AdSense or Firefox plus Google Toolbar.
5. Choose the referral button you'd like to place on your site and copy the code from the box to the left of your selection.
6. Paste the referral code into the HTML source code of your site.

Burda seçin diyorsa ve biz seçecek bişi bulamıyosak şu an, demektir ki yakında eklenir. :)

Saygılar.

Ok, kardeş ben sana sorduktan sonra kendim bizzat gördüm resmini ama nerede gördüğümü bir daha bulamadım!

Bu arada biri Google'a reklam bannerlarında Türkçe karakter problemini düzeltmesi gerektiğini söylemeli bence...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5