İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense ten kazanamayanlar

TNT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ellerine sağlık çok yararlı bilgiler
[ Hemen adsense kodlarını kaldırıp yabancı forumlara takılmaya başlıyorum :D ]

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
herşeyi anladım ama neden adsense kodlarınızı kaldırıyorsunuz arkadaşlar...

maxcilopez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Görüntü dili değiştirme

Mrb arkadaşlar sitemin görüntü dilini türkçeden ingilizce yapsam acaba bir kural ihlali olurmu
Çünki adsenseye başlarken sitem türkçe idi
Şimdi ingizlice üzerine
Tşk..

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ellerine sağlık çok yararlı bilgiler
[ Hemen adsense kodlarını kaldırıp yabancı forumlara takılmaya başlıyorum ]

sen mi hortlattın konuyu :)
kodları kaldırmana çok da gerek yok, benim söylediğim işin başında hemen koymamak, yani siteniz birazcık pişinceye kadar.
ayrıca google search te bazı şeyler iyice değişti sanırım. onları da bi ara paylaşırım. ( repler için teşekkürler, ne gereği vardı yahu :p )

hayatımda okudugum en guzel başlık :) allah açandan razı olsun..

senden de

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ZIPPKINN harikasında, yapmamız gereken ama bende pek olmayan bişi söylemişsin .
SABIR !
1-1.5 seneden söz ediosun :S veya 3-4 ay.Ben sabredemiyorum,işim zor sanırım :S

Peki bi soru?
Ziyaretçi kitlemizin olduğu ülkeden host alın demişsin, eğer TR de olsa değişim ne olur? Ziyaretçi kitlem örn. USA ise,Sunucu TR ise?

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam çok çok teşekkürler, hakkaten işe yarar bilgiler verilmiş, forumda böyle net konuşan çok az. helal olsun...

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maxcilopez; dil bölümünü adsensede hesabım kısmından güncelleyebilirsin.

Ruen; galiba o olayın mantığı da sitenin hızlı açılmasını sağlayarak, ziyaretçiyi bekletmemek.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yeni yeni makleleride bekleriz.Bu aralar bişey okuma hevesi içine girdim eski makaleleri teker teker çıktısını alıp okumaya başladım.Biri google la ilgili bi kitap yazmaya karar verseya olmadı ben yazacam bitane :D

Nasıl Millet Paraları Cebe Atarken Bakılır

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok faydalı bilgiler.. paylaşımın için tşk. ederim

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen mi hortlattın konuyu :)
kodları kaldırmana çok da gerek yok, benim söylediğim işin başında hemen koymamak, yani siteniz birazcık pişinceye kadar.
ayrıca google search te bazı şeyler iyice değişti sanırım. onları da bi ara paylaşırım. ( repler için teşekkürler, ne gereği vardı yahu :p )

senden de

usta paylaş engin seo bilgine ihtiyacımız var

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Peki bi soru?
Ziyaretçi kitlemizin olduğu ülkeden host alın demişsin, eğer TR de olsa değişim ne olur? Ziyaretçi kitlem örn. USA ise,Sunucu TR ise?

Ziyaretçin UK (ingiltere) ise ve sunucu UK'de ise
www.google.co.uk sitesinden daha fazla ziyaretçi gelecektir. Çünkü öncelikle UK'de host edilen siteler üstte yer almaktadır. Aynı şekilde TR veya başka ülkeler içinde bu geçerli. Ama sitenin başka kriterleri süperdir ve o kelimede rekabet azdır TR sunucuda o kelimede 1. sırada çıkarsın. sadece etkenlerden bir tanesi sunucunun o ülkede olması.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
usta paylaş engin seo bilgine ihtiyacımız var

tşk google, artık seo olayının büyük bölümünün belli olduğuna inanıyorum, (alakalı backlink + alakalı title + alakalı içerik )varsa paylaşılacak farklı şeyler, etken olma olasılığı bulunan şeyler hep beraber tartışalım. ama her zaman detaylar kısmında değişiklikler oluyor. dedim ya google da bi şeyler tekrar değişti. şu an gördüğüm kadarıyla alt sayfaların domainin kendisinden aldığı güç ve avantaj çok azalmış durumda. aslında pr yerini tamamen backlinke bırakıyor. daha önce de bi başlıkta pr ile backlinki daha net çizgilerle ayırt etmek gerekiyor gibilerinden bi cümle kullanmıştım, o zaman pek ayırt edilemiyordu fakat şu an daha net ayırt ediliyor. şöyle ki ; istanbul ile ilgili çok kaliteli backlinkler alıyorsunuz ve siteniz title ından içeriğine kadar istanbul hotels ile ilgili. istanbul kelimesi ile çok fazla backlink aldığınız için 75 milyon sitenin içersinde birinci olabiliyorsunuz fakat istanbul hotels aramasında 3 milyon sitenin içersinde 4. sayfaya ancak girebiliyorsunuz. eğer istanbul hotels kelimesinden de biraz backlink alabilirseniz bu sefer aldığınız diğer backlinklerin de katkısıyla 10 tane istanbul hotels linkiyle normalde katedemeyeceğiniz kadar yol kat edebiliyorsunuz. sanırım bunun sebebi biraz da büyük sitelerin arama sonuçlarına koyduğu ambargoyu kaldırmak. (aslında bu olay epeyden beri yaşanıyor bu süreç, ama son 2 haftadır gördüğüm kadarıyla pr etkisi birden bire azaldı )
+ olarak hala metaların işe yaramadığına ve title ın az ve öz olması gerektiğine, suistimal edilmeyen uygun hiyerarşi ile kullanılmış h1 - h2 - h3 etiketleri ile resim alt etiketlerinin işe yaradığına inanıyorum. herkesin bildiği gibi alakalı sitelerden alınan backlinkler cidden çok çok işe yarıyor ama alakasız yerlerden alınmış backlinklerde hala çok işe yarıyor, keza link değişimi hala etkili. outgoing linklerin 3-4 ten fazla olması, site konusunun dağılması hala SEO açısından uygunsuz ki zaten öyle de olması gerekir. artı olarak google searchten banlama konusunda eskisinden daha merhametsiz. bir ara toplu kıyım yapacak muhtemelen çünkü spam siteler kan kaybetmesine neden oluyor ve sağdan soldan bu konudaki yani search sonrası karşılaşılan fake sayfalar konusundaki yakınmalar artmış durumda.
ayrıca www.aramamotorubilgi.com un sahibi julyano yu buraya davet edebilsek de asıl o paylaşsa bizimle. kendisi benim gerçek anlamda SEO konusunu en azından zamanında aşmış birisi olduğuna inandığım tek insan. sanırım artık ilgilenemiyo, malesef forumu da çöplüğe dönmüş.

(pm lerini cevaplayamadığım arkadaşlardan özür diliyorum, cidden zamanım yok ve msn kullanmıyorum, kendi işim hariç)

edit : arkadaşın biri, bu konunun başında sölediğim ve kestirme dediğim yolla süper bi iş başardı hala adsense koydurmuyorum, 3 aydır uğraşıyor ama tahminim 1 ay sonra günde 250- 600 usd para kaldıracak. (kimsenin gözü dönmesin :p kotrolü elinizden bırakıp da iyice etüd etmeden domain müzayedesine katılmayın, elinizde patlayacak domainlere yazık olur, bahsettiğim şahsa söledim bunu ama o kısmı dinlememiş elinde 360 usd lik gereksiz domainler patladı, "sabırsızlık" bu konudaki en büyük tuzak ) ben eğitmen adamım ve her zaman sölediğimiz ve zamanında bize bolca söylenen bi laf vardır. "Aklınıza yattığı sürece Dediğimi yapın ama yaptığımı yapmayın :p )

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
tşk google, artık seo olayının büyük bölümünün belli olduğuna inanıyorum, (alakalı backlink + alakalı title + alakalı içerik )varsa paylaşılacak farklı şeyler, etken olma olasılığı bulunan şeyler hep beraber tartışalım. ama her zaman detaylar kısmında değişiklikler oluyor. dedim ya google da bi şeyler tekrar değişti. şu an gördüğüm kadarıyla alt sayfaların domainin kendisinden aldığı güç ve avantaj çok azalmış durumda. aslında pr yerini tamamen backlinke bırakıyor. daha önce de bi başlıkta pr ile backlinki daha net çizgilerle ayırt etmek gerekiyor gibilerinden bi cümle kullanmıştım, o zaman pek ayırt edilemiyordu fakat şu an daha net ayırt ediliyor. şöyle ki ; istanbul ile ilgili çok kaliteli backlinkler alıyorsunuz ve siteniz title ından içeriğine kadar istanbul hotels ile ilgili. istanbul kelimesi ile çok fazla backlink aldığınız için 75 milyon sitenin içersinde birinci olabiliyorsunuz fakat istanbul hotels aramasında 3 milyon sitenin içersinde 4. sayfaya ancak girebiliyorsunuz. eğer istanbul hotels kelimesinden de biraz backlink alabilirseniz bu sefer aldığınız diğer backlinklerin de katkısıyla 10 tane istanbul hotels linkiyle normalde katedemeyeceğiniz kadar yol kat edebiliyorsunuz. sanırım bunun sebebi biraz da büyük sitelerin arama sonuçlarına koyduğu ambargoyu kaldırmak. (aslında bu olay epeyden beri yaşanıyor bu süreç, ama son 2 haftadır gördüğüm kadarıyla pr etkisi birden bire azaldı )
+ olarak hala metaların işe yaramadığına ve title ın az ve öz olması gerektiğine, suistimal edilmeyen uygun hiyerarşi ile kullanılmış h1 - h2 - h3 etiketleri ile resim alt etiketlerinin işe yaradığına inanıyorum. herkesin bildiği gibi alakalı sitelerden alınan backlinkler cidden çok çok işe yarıyor ama alakasız yerlerden alınmış backlinklerde hala çok işe yarıyor, keza link değişimi hala etkili. outgoing linklerin 3-4 ten fazla olması, site konusunun dağılması hala SEO açısından uygunsuz ki zaten öyle de olması gerekir. artı olarak google searchten banlama konusunda eskisinden daha merhametsiz. bir ara toplu kıyım yapacak muhtemelen çünkü spam siteler kan kaybetmesine neden oluyor ve sağdan soldan bu konudaki yani search sonrası karşılaşılan fake sayfalar konusundaki yakınmalar artmış durumda.
ayrıca www.aramamotorubilgi.com un sahibi julyano yu buraya davet edebilsek de asıl o paylaşsa bizimle. kendisi benim gerçek anlamda SEO konusunu en azından zamanında aşmış birisi olduğuna inandığım tek insan. sanırım artık ilgilenemiyo, malesef forumu da çöplüğe dönmüş.

(pm lerini cevaplayamadığım arkadaşlardan özür diliyorum, cidden zamanım yok ve msn kullanmıyorum, kendi işim hariç)

edit : arkadaşın biri, bu konunun başında sölediğim ve kestirme dediğim yolla süper bi iş başardı hala adsense koydurmuyorum, 3 aydır uğraşıyor ama tahminim 1 ay sonra günde 250- 600 usd para kaldıracak. (kimsenin gözü dönmesin kotrolü elinizden bırakıp da iyice etüd etmeden domain müzayedesine katılmayın, elinizde patlayacak domainlere yazık olur, bahsettiğim şahsa söledim bunu ama o kısmı dinlememiş elinde 360 usd lik gereksiz domainler patladı, "sabırsızlık" bu konudaki en büyük tuzak ) ben eğitmen adamım ve her zaman sölediğimiz ve zamanında bize bolca söylenen bi laf vardır. "Aklınıza yattığı sürece Dediğimi yapın ama yaptığımı yapmayın :p )

yazdımmı yazarım diyorsun.Gece gece iyi bi makale okumak gibisi yok(bu gün 2 oldu).Aslında google dan aldığım paranın %40 ını sana borçluyum desem yalan olmaz (borçlu ölecem ama :p). Arkadaşına söylediklerinide öğrenmek için ne yapmam gerek gelip yalvaraymmı evnin önünde:)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yazdımmı yazarım diyorsun.Gece gece iyi bi makale okumak gibisi yok(bu gün 2 oldu).Aslında google dan aldığım paranın %40 ını sana borçluyum desem yalan olmaz (borçlu ölecem ama : p). Arkadaşına söylediklerinide öğrenmek için ne yapmam gerek gelip yalvaraymmı evnin önünde: )

çok para kazanınca ödersin :p arkadaşın gelip burada beraber takılma imkanı var ve de iyi bir site için tasarımı başkasına yaptıracak, biraz backlink satın alacak maddi imkanı var. malesef para olmadan para kazanılmıyor aslında daha doğrusu maddiyata sahip olmak süreci kısaltıyor, yani maddiyat gerekmeden de aynı rakamlara ulaşmak mümkün sadece biraz daha fazla sabır
(ayrıca istanbula gelince haber vericen ya, o zaman daha çoook konuşuruz ;) )

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
çok para kazanınca ödersin arkadaşın gelip burada beraber takılma imkanı var ve de iyi bir site için tasarımı başkasına yaptıracak, biraz backlink satın alacak maddi imkanı var. malesef para olmadan para kazanılmıyor aslında daha doğrusu maddiyata sahip olmak süreci kısaltıyor, yani maddiyat gerekmeden de aynı rakamlara ulaşmak mümkün sadece biraz daha fazla sabır
(ayrıca istanbula gelince haber vericen ya, o zaman daha çoook konuşuruz )

Yüz verme çok bana cabuk öğrenirim.(boynuz kulağı geçer :D)
Beyler porshleri alınca caddede kapışıyozmu :p
:eek: porsh kesmez ferrari alcaz

Şöyle kaliteli güvenilir backlink alabileceğimiz yer varmı (konulara göre).Bide backlink alırken nasıl bi kodla alalım en iyisi hangisi olur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5