İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense ten kazanamayanlar

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazılarını okudum başlıktakı gercekte akla yatan fıkırler beyan etmısın klavyene sağlık :p ama takıldıgım bır nokta var acıkladıysan gozden kacırmıs olabilirim adsense i biraz zaman gecınce koymak mantıgı nedir acaba mesela sıtemde su an 2 aya yakın suredır adsense var kazanmıyorum desem yerıdır 60$ civarında kazanc birikmiş adsense i kaldırıp bır zaman aonra koymamın nasıl bır etkısı olabilir bana acaba

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya biri şu adsense'yi sonradan koyma nedenini açıklıyabilir mi ? :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yazılarını okudum başlıktakı gercekte akla yatan fıkırler beyan etmısın klavyene sağlık :p ama takıldıgım bır nokta var acıkladıysan gozden kacırmıs olabilirim adsense i biraz zaman gecınce koymak mantıgı nedir acaba mesela sıtemde su an 2 aya yakın suredır adsense var kazanmıyorum desem yerıdır 60$ civarında kazanc birikmiş adsense i kaldırıp bır zaman aonra koymamın nasıl bır etkısı olabilir bana acaba

ya biri şu adsense'yi sonradan koyma nedenini açıklıyabilir mi ? :)

arkadaşlar, bu adsense kodlarını sonradan koyma meselesi benim savunduğum bi durum, sebebine gelince, sırf adsense için açılmış bir sürü site hortladı ve kalitesiz sitelerin sayısı aşırı yükseldi. açılır açılmaz adsense koyarak ben kendimi bunların arasına koymak istemedim, eminimki google bu tür sitelere daha farklı muamele yapıyor fakat site içeriği kaliteyse, orjinalse ve güncelse, google ın hemen adsense koyma konusunu önemseyeceğini sanmıyorum.
daha önce de bahsettiğim gibi benimle beraber aynı tarihte snapnamesten domain alanlar anından kodları yerleştirdi ben ise koymadım, benim siteler o zaman tavan yaparken adsense kodlarının anında yerleştiren sitelerin tamamı taban yaptı. bir tanesi iki tanesi değil hepsi idi. (biraz paranoyaklığın mahsuru yok diye düşündüm ve haklı çıktığımı gördüm ). yine aynı şekilde, aynı anda açtığım 3 tane travel sitesi vardı. bir tanesinin içeriği hazırdı ve siteyi açıp kodları yerleştirdim, diğer siteleri de açıp bi kaç sayfa bi şey koydum indexlensin diye. açar açmaz kod yerleştirdiğim siteden hiç bir verim alamadım keza hala öyle, 2 senedir bi türlü ilk 1000 e sokamadım o siteyi. bu böyledir diye legalpara etmiyorum, sadece bi öneri, deneyip denememek size kalmış. sonuç olarak google her ne kadar sandbox süresini düşürmüşte olsa yeni açılan siteler google dan hakettiği ölcüde hit alamıyor. ben derim ki, şu kadar hitim var, yaklaşık bu kadar para kazanırım diye hesap yaptığınızda karşınıza çıkacak rakam dişinizin kavuğunu doldurmayacaksa, siteniz olgunlaşana kadar bekleyin.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hımms peki bide şu savunuluyor adsense kodu konulan siteler daha hızlı indekslenir diye bir hurafe var buna ne diyorsun : )

( bilgiler için saol rep'i verdim )

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
hayır backlink alabileceğin yerleri sormuşsun ya o yüzden...
Hem o sitenin ana sayfası indexlenmemiş sadece : )

:D evet indexliymiş
arkadaşlar, bu adsense kodlarını sonradan koyma meselesi benim savunduğum bi durum, sebebine gelince, sırf adsense için açılmış bir sürü site hortladı ve kalitesiz sitelerin sayısı aşırı yükseldi. açılır açılmaz adsense koyarak ben kendimi bunların arasına koymak istemedim, eminimki google bu tür sitelere daha farklı muamele yapıyor fakat site içeriği kaliteyse, orjinalse ve güncelse, google ın hemen adsense koyma konusunu önemseyeceğini sanmıyorum.
daha önce de bahsettiğim gibi benimle beraber aynı tarihte snapnamesten domain alanlar anından kodları yerleştirdi ben ise koymadım, benim siteler o zaman tavan yaparken adsense kodlarının anında yerleştiren sitelerin tamamı taban yaptı. bir tanesi iki tanesi değil hepsi idi. (biraz paranoyaklığın mahsuru yok diye düşündüm ve haklı çıktığımı gördüm ). yine aynı şekilde, aynı anda açtığım 3 tane travel sitesi vardı. bir tanesinin içeriği hazırdı ve siteyi açıp kodları yerleştirdim, diğer siteleri de açıp bi kaç sayfa bi şey koydum indexlensin diye. açar açmaz kod yerleştirdiğim siteden hiç bir verim alamadım keza hala öyle, 2 senedir bi türlü ilk 1000 e sokamadım o siteyi. bu böyledir diye legalpara etmiyorum, sadece bi öneri, deneyip denememek size kalmış. sonuç olarak google her ne kadar sandbox süresini düşürmüşte olsa yeni açılan siteler google dan hakettiği ölcüde hit alamıyor. ben derim ki, şu kadar hitim var, yaklaşık bu kadar para kazanırım diye hesap yaptığınızda karşınıza çıkacak rakam dişinizin kavuğunu doldurmayacaksa, siteniz olgunlaşana kadar bekleyin.

peki bide bazıları google reklamlarını koyuyo sonra birsüre sonra kaldırıyo sonraa birsüre sonra tekrar koyuyo bunun reklam kalitesini arttırdığı düşüncesindeler.Deneyen oldumu

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
peki bide bazıları google reklamlarını koyuyo sonra birsüre sonra kaldırıyo sonraa birsüre sonra tekrar koyuyo bunun reklam kalitesini arttırdığı düşüncesindeler.Deneyen oldumu

Pazarda armut satıyorsun tezgaha bir koyup bir kaldırıyorsun o zaman armutlar dahamı iyi oluyor? Ama armutları alıp tek tek temizlersin, albeniliğini arttırırsın o zaman farkeder, bu konu zaten herkesin kendi tecrübelerine dayanan bir iş... Yani sana birisi derki ben böyle yaptım böyle oldu bir başkasıda tam tersini iddia eder, yani o sırada ve geçmişte yaptığı işleri kullanıcı sadece kendisi bileceği için en doğru kendisi bilir... Ama bazı şeylerde deli saçması başka birşey değil :p
Herkesin söylediğine hatta benim bile hatta google nin bile inanmadan kendi tecrübelerinle çalışmak en mantıklısı...

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hımms peki bide şu savunuluyor adsense kodu konulan siteler daha hızlı indekslenir diye bir hurafe var buna ne diyorsun : )

( bilgiler için saol rep'i verdim )
rep için tşk :)
bak o dediğine hiç inanmıyorum, bi tane domaini ne yaptıysam alt sayfalarını indexletememiştim, adsense kodunu ilk 2 aydan sonra yerleştirdim fakat hiç bi şey farketmedi (indexlensin amaçlı koymadım zaten ), ta ki sitemap e kaydedene kadar :)
ayrıca aklıma gelmişken söyleyeyim, bi site ilk açıldığı günden itibaren sürekli hareketlilik yaşıyorsa, sayfa sayısı ve backlink sayısı düzenli bi şekilde artıyorsa gizli bir pr alıyor (toolbara yansıyıp yansımaması önemli değil zaten ) ve google devamlı olarak hem alt sayfaları ekliyor, hem de gittikçe sıralamada öne taşıyor.

GuvenliHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPPKIN konuyla alakası yoka ma PM gönderemiyorum sana. sanırım mesaj kutun dolu.. Rica etsem boşaltabilirmisin ;) bişi sorucamda.
Konuyla alakasız ama yazacakta bir yer yok :D

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyu tekrar hortlatacağım ama adsense üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum. zıppkın bu konuda bahsettiğin siteler şu anda ne alemdeler bilgi verebilir misin? bir de içeriği nasıl temin ediyorsun? yine başka sitelerdeki konu ile ilgili yazıları mı düzenliyorsun yoksa baştan yazıyor ya da yazdırıyor musun?

fu4t

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben bu yabancı site konusuna biraz fransiz kalıyorum benim kafama takılanları size sorfayım bari bilen arkadaşlar cevaplasin

bir domain yabanci o tamamdir iki hitde alıyorum oda tamam simdi gelelim host a host u yabancı bir host firmasindan almak şartmı bu bir ikincisi google adsense reklamı koyucagımıza gore bu siteye adsenseye başvuru yapıcaz ve bu başvuru kimin üstüne olucak ( yabancı olması gerekmezmi ) yoksa kendi adsense hesabınızımı kullanıyorsunuz ?

kafama takılanlar bunlar :)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1- Hostun yabancı olması gerekmez
2- Adsense hesabının yabancı olması gerekmez.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Arkadaşlar ben bu yabancı site konusuna biraz fransiz kalıyorum benim kafama takılanları size sorfayım bari bilen arkadaşlar cevaplasin

bir domain yabanci o tamamdir iki hitde alıyorum oda tamam simdi gelelim host a host u yabancı bir host firmasindan almak şartmı bu bir ikincisi google adsense reklamı koyucagımıza gore bu siteye adsenseye başvuru yapıcaz ve bu başvuru kimin üstüne olucak ( yabancı olması gerekmezmi ) yoksa kendi adsense hesabınızımı kullanıyorsunuz ?

kafama takılanlar bunlar :)

hostun yabancı olması gerekir
adsense hesabının yabancı olması gerekmez

S

saYRamOnline

Misafir
bi marez sitesinden internetten para kazanmak ile ilgili bir pdf indirmiştim. Adam 100.000 $ dan falan bahsediyordu ama insanın inanası gelmiyor tabi. Pdfyi inceledim yinede hatta biraz okuduktan sonra baya bi kafama yattı. Senin Söylediklerine çok benzer şeyler vardı. Hatta google,yahoo vb gibi arama motorlarında en çok aranan kelimeleri gösteren bir site vardı. Bir konu seçip o konuya ilişkin site hazırlamak için falan. link share, clickbank, amazon dan falan nasıl para kazanılacağını detaylı bir şekilde anlatıyordu.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi marez sitesinden internetten para kazanmak ile ilgili bir pdf indirmiştim. Adam 100.000 $ dan falan bahsediyordu ama insanın inanası gelmiyor tabi. Pdfyi inceledim yinede hatta biraz okuduktan sonra baya bi kafama yattı. Senin Söylediklerine çok benzer şeyler vardı. Hatta google,yahoo vb gibi arama motorlarında en çok aranan kelimeleri gösteren bir site vardı. Bir konu seçip o konuya ilişkin site hazırlamak için falan. link share, clickbank, amazon dan falan nasıl para kazanılacağını detaylı bir şekilde anlatıyordu.

Ben de bir video indirmiştim. Adam adsense ile tanışmadan önceki giysisi fakir fukara dizleri yırtık paçavralardan oluşuyodu. Sonra karanlık sokaklarda dolaşırken buna gökten bi ışık parlıyo ve yol gösteriyo 1.000.000$ 'dan falan bahsediyo. Ama insanın inanası gelmiyo tabii. Video'yu izlemeye devam ettim ışığın gösterdiği yol benim de kafama yatmaya başladı. Sizin söylediklerinize çok benzer şeyleri gösteriyodu bu video. O ışığa göre site hazırlama. Hatta bu tarzda ışık saçan siteler vardı. dı Babam dııııı... daha devamı getirilebilir :D

Kardeşim anlatıp milletin ağzını sulandırıyosun beaaa :D bize icraat lazım

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
dur tahmin edeyim size yol gösteren ışık kitabını almanızı istiyor:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5