İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Turkce

W

wow_cek

Misafir
birde hala kafama takılan bir soru var benim kabul edilen sitem mynet uzantılı sonradan bir sorun çıkarmı

B

besiktaslim

Misafir
oy oy oyyy napalım ozaman siteyi 2 dile çeviriyim hemen :)

[Turkçe] [English]

ne yani bunu yapsam bide browser e göre otomatik dil seçilse sitelerde reklam patlaması olucaksa yapıyım hemen..

AdSense onayı bekleyenlerden biriside benim bu arada ...
Ya çıkarsa dimi ( --> OLMADI İNGİLİZCEYE ÇEVİRMEYEN ! <-- )

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wow_cek' Alıntı:
birde hala kafama takılan bir soru var benim kabul edilen sitem mynet uzantılı sonradan bir sorun çıkarmı

sitemynet siteleri kabul ediliyor.Mynet ne der veya kendi yayınlamak istermi ilerde göreceğiz.

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Majestic' Alıntı:
fat açıklamaların için gerçekten sağol yalnız ufak tefek sorularım olucak.. tamport.com googleda onaylı ve ben aynı kodu sisteme uyan bir siteme koysam kesinlikle sorun çıkmaz dimi? google'a bunun için mail atmam gerekiyor mu.. ya da kanal açıp mı eklemem lazım o kodu siteye? 2. olarakda sitede giriş sayfasına butonun üstünüde ya da altına kodları yerleştirsek bir sorun çıkar mı?

Teşekkürler.. İyi çalışmalar..

Kodu koyacağın sitenin google kriterlerine uyduğunu düşünüyorsan aynen kullanabilirsin.Adsense robotu yeni sayfanın içeriğine göre reklamlar yayınlayacaktır.

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Majestic' Alıntı:
fat açıklamaların için gerçekten sağol yalnız ufak tefek sorularım olucak.. tamport.com googleda onaylı ve ben aynı kodu sisteme uyan bir siteme koysam kesinlikle sorun çıkmaz dimi? google'a bunun için mail atmam gerekiyor mu.. ya da kanal açıp mı eklemem lazım o kodu siteye? 2. olarakda sitede giriş sayfasına butonun üstünüde ya da altına kodları yerleştirsek bir sorun çıkar mı?

Teşekkürler.. İyi çalışmalar..

Siteye giriş sayfalarında Adsense reklamı yayınlanmıyor.Zaten giriş sayfasında içerik bulunmadığı için sadece puplic service reklamları çıkar.

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fat' Alıntı:
Siteye giriş sayfalarında Adsense reklamı yayınlanmıyor.Zaten giriş sayfasında içerik bulunmadığı için sadece puplic service reklamları çıkar.

Senin sitene baktım tamport'un giriş sayfasında reklam yayınlayabilirsin.Benim söylediğim içerik olmayan sadece toplist butonlarının bulunduğu ve siteye giriş için tıklayın butonun olduğu sayfalar için geçerli

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamportun giriş sayfasında kod var zaten.. yani indexinde.. yalnız reklam çıkmıyor o ayrı konu.. ordaki banner alternatif banner.. :) neden çıkmıyor anlamış değilim bir ara çıkıyordu yine çıkmamaya başladı..

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Google AdSense to me
More options Oct 12 (4 days ago)

Tebrikler!

Google AdSense'e gönderdiğiniz başvurunuz kabul edilmiştir. Hesabınızı
etkinleştirip web sitenizde sadece birkaç dakika içinde Google
reklamlarını ve arama için AdSense’i göstermeye başlayabilirsiniz.

Bugün gelmiş. 1 haftadır bekliyordum. Ama vergi işini nasıl halledeceğiz?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayırlı uğurlu olsun :) bende vergi numaramı girmedim daha hakkaten o işi nasıl yapıcaz arklar.. ordan birini seçtik bize uyanı elle yapılandırdık ama bana vergi numaramı soran olmadı.. yazıcağım yeri göeremedim en azından..

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense yıl sonunda ödeme hesap kapatmayacak.

Google daha önce ödeme limiti olan 100$'ın altındaki hesapları yıl sonunda ödeme yaparak sıfırlıyordu.Bu sene bu uygulama kaldırıldı.Hesabında 100$'ın üstünde olanlara payları gönderilmeye devam edecek.Diğer bir değişiklikte üyeliği iptal edilen sitelerin ödeme alabilmesi için hesaplarında en az 10$ olması gerekiyor.

Ayrıca Terms&con.'da bir iki şey değişti;

"Notwithstanding the foregoing, Google shall not be liable for any payment based on (a) any amounts which result from invalid queries or invalid clicks on Ads generated by any person, bot, automated program or similar device, as reasonably determined by Google, including without limitation through any clicks or impressions (i) originating from Your IP addresses or computers under Your control or (ii) solicited by payment of money, false representation or request for end users to click on Ads; (b) Ads delivered to end users whose browsers have JavaScript disabled; (c) Ads benefiting charitable organizations and other placeholder or transparent Ads that Google may deliver; (d) Google advertisements for its own products and/or services; or (e) clicks co-mingled with a significant number of invalid clicks described in (a) above, or as a result of any breach of this Agreement by You for any applicable pay period. "

Bold'lar şöyle diyor:
Sizin kontrolünüz altında bulunan ip'lerden sürekli tıklama yapılması durumunda üyelik finito. "kansas go'in by bye"

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google ın mp3 sitelerine olan yaklaşımını hala tam olarak çözemedim. Ama eğer gidip bir kabul edilen içerikte site açıp kanal yardımıyla mp3 sitenize koyarsanız google buna asla birşey demez görsede çünkü kabul etmemesinin sebebi yasal olmamasıdır ama kanal yoluyla açarsan adamın mazereti olur açmış benim haberim yok o başka siteyle başvurmuştu der kurtulur olaydan. Bu sebepten yurt dışında birçok mp3 sitesinde reklam görüyorsunuz. Ya mp3ler kendi hostlarında değildir ya da dediğimi yapmışlardır. Bir başka yol ise sayfanızla mp3leri farklı hosta atmaktır. Domainler farklı olacağından kendi hostunuzda barındırmamış yani link vermiş telif işine karışmamış olayı legalleştirmiş olursunuz ki google bunu kontrol bile etmiyor bence. Beni kabul etti tüm mp3ler kendi hostumda birçok arkadaşla bu yüzden takıştım ama tekrar ediyorum eğer pr niz yüksek, site içi dolaşım kolay ve dialer vs yok ve seviyeli bir mp3 sitesiyse kesinlikle kabul edilir. Bu konuya tekrar açıklama yapmanın en iyisi olduğunu düşündüm. Vergi işine gelince duyduğum kadarıyla parayı alırken onu çıkarıp veriyorlarmış size nasıl yapıyolar bilmiyorum ama öyleymiş. Kanal açmada dediğim gibi sınır yok isterseniz 1 site açıp 100 kanal yapın toplayın dolarları dediğim gibi bence google o kanal sitelerin içerikleriyle fazla ilgilenmiyor<!-aşırıya kaçmadığı sürece!-> tabii herkesin görüşü farklı. İyi kazançlar

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google kurallarını dikkatli okuyun.
mp3, video telif yasası ürünlerinin dosya oalrak sunulduğu sayfalarda google reklamları gösterilmez. Kural net. Mp3 sitelerine izin var ama google istemediği sayfalarda reklam göstermeyecek.
sitenizin yönetim, üye kayıt, üye giriş, form gönderme sayfalarında google reklamlarını koymayın bu yasak.
google kurallarda değişiklik yaptı fat ın söylediği gibi bu andan itibaren atılacak üyeler olacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5