İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense ücretlendirilmesi

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
ameno' Alıntı:
Merhaba arkadaslar tekrardan birşey sormak istiyorum.

10.000 sayfa görüntülemeden 28 tıklama olmuş ve efektif cpm usd 0,06 diyor. Sizin kazanclarınız kısmıda 1,03 usd diyor. Bu şimdi ne anlama geliyor anlamadım. 0,06 $ mı kazandım bi günde yoksa 1,03 $ mı. Ve 28 tıklamada 1,03 $ vermesi mümkünmü acaba? Sitede 200-300 tıklaması olanlar var o halde onlar günlük 10 $ mı kazanacak. Kazansa bile google bu parayı ödeyecekmi? Bana saçma geldi biraz :)
Oncelikle bu bilgileri burayada yazmanin Google Adsense e uye olurken yaptigin anlasmaya aykiri oldugunu belirtmek isterim. Hesabini hemen kapatabilirler.
Kazanc kismina ne yazildiysa o degerlerin ay sonunda toplami alinir ve eger hile vb.. yapmadiysan (kendi adsense linkine tiklamadiysan - tikladiysan bunu anlarlar ve hesabini kapatirlar) toplamin tumunu alirsin. Aksi taktirde kesintiler olabilir.
Effective CPM sadece bir gosterge. Nasil hesaplandigini tam olarak bilen birini henuz bilmiiyorum.

A

ameno

Misafir
kendi linkime tıklıyorum bazen simdi hesabımmı kapanacak? Öyle bişey varsa saçmalık bence.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bir kac tiklamadan birsey olmaz.
Ama aliskanlik yapma, bundan sonra tiklama.
Yada adsense hesabina login oldugun yerden tiklama.
Hile sayiliyor.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ameno' Alıntı:
kendi linkime tıklıyorum bazen simdi hesabımmı kapanacak? Öyle bişey varsa saçmalık bence.

Bençe hiç saçma değil oldukça düzgün ve kaliteli bir alt yapıyla uygulanmış bir proje..

Efektif CPM tıklanan reklamın kazancına göre artıor.. Örneğin daha yeni gün başladıysa ve ilk tıklamada güzel bir reklama denk gelindiyse EFEKTİF CPM oldukca yuksek olmakta 8$ 9$ lara kadar çıkmakta..

Efektif, tıklama geçiş oranından yüksek oldugu zaman kat sayı olarak iyi kazanırsınız..

İyi çalışmalar..

A

ameno

Misafir
Yaw bi sayfaya hem reklam hem arama kodlarını yerleştirebiliyormuyuz? Yoksa sadece birinimi secebiliyoruz.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar sizden rica ediyorum soru sormadan önce..

http://forum.iyinet.com/showthread.php?page=webmaster resources&t=5951

bu topiğe bir göz atın.. eğer yoksa burada sorunuzu sorun, seve seve cevaplamaya hazırız.. bütün konulardaki soruları buraya toplamaya çalıştık..

İyi çalışmalar..

-----------------------------------------

S15: Hem reklam hem arama koyabiliyormuyuz? Veya birden fazla reklam koyabilirmyiiz ?
C15: Evet hem arama hemde reklam seçeneklerini sitenize yerleştirebilirsiniz. Yalnız reklam seçeneklerinde dikkat etmeniz gereken 2 farklı reklam alanında aynı reklam textinin ya da bannerının görüntülenmemesidir. Bu durumu google desteklememektedir.

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Efektif CPM in nasil hesaplandiğini bilen biri :) ben :)

Efektif CPM şu; (umarim anlatabilirim)
1000 gösterim=1 CPM (bu malum zaten)
misal, bir günde 2000 gösterim yapmışsınız. ve bu 2000 gösterimden 2,5$ kazanmişsiniz.
yani 2 CPM den 2,5$ kazanmış oluyorsunuz. yani 1CPM den 1,25$ kazanmış oluyorsunuz.

Formülize edersek;
Efektif CPM=Kazanç/(Gösterim sayısı/1000)

Böylece sizin CPM tarzindaki reklam yayinlama ücretiniz 1,25$ oluyor. (google da görünen Efektif CPM değeri işte budur)

CPM Tarzı??
Rekalm yayinlayanlar genelde 2 şekilde reklam yayini yaparlar. Birincisi; gösterim başına ücretlendirme, ki bu CPM tarzidir. Digeri ise sınırsız gösterim sayısı ile sınırlı sürede reklam gösterimi (örn: belli bir alanda bir banneri 1 hafta boyunca yayınlama (dönüşümlü veya sabit))

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site rehber teşekkürler açıklamalrın için belki tam olarak yeni bir bilgi daha öğrendik.. Google - Adsense sabit topiğine ekliyorum bu bilgiyi..

İyi çalışmalar..

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladığım kadarıyla çok gösterip az tıklanmak kötü

o zaman mesela 10 sayfaya koyup kodları ordan 100 tıklama almak daha fazla verirken 100 sayfaya koyup 100 tıklama almak daha az kazandırıyor

doğru anladım dimi

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
manyax' Alıntı:
anladığım kadarıyla çok gösterip az tıklanmak kötü

Evet çok gösterip az kazanmak gerçekten kötü :)

manyax' Alıntı:
o zaman mesela 10 sayfaya koyup kodları ordan 100 tıklama almak daha fazla verirken 100 sayfaya koyup 100 tıklama almak daha az kazandırıyor

doğru anladım dimi

Hayır, böyle birşey yok. Kaç tıklamadan ne kadar kazanacağin daha farklı kriterle göre değişiyor. Kaç sayfaya koydugunun önemi yok önemli olan kaç tıklama alman, ve bu tıklamaların çok $ kazandiran :) reklamlardan gelmiş olmasi..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5