İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense ve backlink testi

P

postmodern

Misafir
Adsense reklamlarınızın fiyat kalitesi backlinkler ve domain yaşı ile alakalı, test edilmiştir.

iyi kazançlar

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
komik bir tespit :p .Öyle bir şey olamaz.Bir çok arkadaş hala adsensin mantığını anlamamış.
ayıptır sorması, nasıl test ettin bize anlatırmısın :rolleyes:

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
büyük olasılıkla yıllanmış siteler kod yönünden mükemmele yaklaşıyor , ve google de kod temizliğine ve kalitesine önem verdiği için bu sitelerdeki reklamlar kalite oluyor.

backlinkler ve domain yaşı da yıllanmışlığa bir işaret olduğu için arkadaş bu şekilde bir tespite gitmiş olabilir.

P

postmodern

Misafir
Palavra atıyorum inanmayın :) Yayla lezzet testi mantığı ile test ettim.

Yoktur : 'Kontrolü deney ve veri analizi'

Akademik eğitimim gereği amele yöntemler izlemem. İnanmayanları inandırmak gibi bir ihtiyacım yok.

yoktur' Alıntı:
komik bir tespit :p .Öyle bir şey olamaz.Bir çok arkadaş hala adsensin mantığını anlamamış.
ayıptır sorması, nasıl test ettin bize anlatırmısın :rolleyes:

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haklı olabilirsin, ama daha önce kimsenin söylemediği birşeyi ortaya atıyorsun... Su an hipotez daha bu. Delil göster teori olsun herkez kabul edersede kural olsun diimi?

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tespitin doğru olduğunu hiç sanmıyorum. Zira 8 senelik bir web sitem var (Domaini daha da eski) ve günlük tekil hiti 32.000 civarında, alexa rankı 8500. Gel görki adsense günde 400 tıka 5 USD veriyor. Buradaki arkadaşların yazılarını okudukça hayran kalıyorum kendilerine. Günde 450.000 sayfa gösterimim var ve dün 3 USD kazanmışım...

Ayrıca belirtmek isterim ki web sitemin alt yapısı ve kodlaması tamemen profesyoneldir. Aksi halde 240.000 üyeye ulaşamazdı ;)

Ben şunu gördüm ki adsense da bir türk sitesi ne kadar büyük olursa olsun tatmin edici miktarda kazanamıyor. Benim sitemin büyüklüğünde bir web sitesinin yurt dışındaki forumlardan okuduğum kadarı ile amerikada yada başka bir ülkede ayda en azından 8000-9000 USD kazanması gerekiyor. Benim web sitemde ise bu rakam maksimum 400 USD olmuştur ki dediğim gibi web sitem Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 64. sitesi olmasına rağmen.

Ayrıca Tükiye'nin en büyük oyun sitesilerinden biri, içerisinde anlık 2000-3000 kişinin oyun oynadığı bir sitenin sahibi arkadaşımla geçen gün sohbet ediyoruz ayak üstü. Adsense'dan çek geldi geçen gün dedi. Ne kadar geldi? dedim. 400 USD dedi. Ben de iyi kazanmışsın benimkisi 300'ü geçerse seviniyorum diye gülüştük :) Yani anlayacağınız büyük siteler öyle ahım şahım paralar kazanmıyor Türkiye'de.

Siz ne kadar çok gösterirseniz ne kadar çok tıklatırsanız adsense ta o kadar kısıyor. Yani kotası belli. Türk siteler şu kadar kazanacak daha fazlası yok. 100 de tıklatsan 10000 de tıklatsan değişmiyor. Zira günde 900 tık yaptığım zamanlarda da hemen hemen aynı miktarda kazandım.

Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dilerim

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yukarıdaki veriler doğrultusunda; web sitemin gelirini arttırma konusunda ücret karşılığı bana danışmanlık yapacak profesyonel arkadaşlar var ise özelden görüşmek isterim. Web sitemin büyüklüğü karşısında kazancımın küçüklüğü göz önünde bulunduğuna göre böyle bir yardıma ihtiyacım olduğu kesin gibi görünüyor. Ben extreme yani çılgınca metodlar denemedim hiç bir zaman, bunları da tasvip etmiyorum. Makul öneri ve tekliflerinizi bekliyorum.

Saygılar...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
postmodern' Alıntı:

Akademik eğitimim gereği amele yöntemler izlemem. İnanmayanları inandırmak gibi bir ihtiyacım yok.

bizde akademik eğitimimiz gereki olaylara yaklaşıyoruz.nasıl test ettin merak ettim.
Her site adsenseden iyi para kazanamaz.Her site kazanmak için uygun degildir.
Burada en önemli şey reklam veren sektörlere yönelik siteler yapmak.Örneğin sizin kerkenkelelerin çiftleşmesi üzerine siteniz vardır bu konuda günlük ziyaretçi sayınız diyelim ki 300 olsun para kazanmanız imkansızdır ama
hosting şirketlerini tanıtan siteniz olsa günlük 300 hitiniz olsa çok rahat 40$ kazanabilirsiniz bu hit ile bile.Ancak hitiniz kesinlikle şişirme hit olmamalı.Yani başka sitelerinizden pop up ile falan bilinçsiz ziyaretçinin sitenize girmemesi gerek.Ne aradığını bilen birilerinin girdiği tek konuluk siteleriniz herzaman kazanır.bunun domain eski olmasıyla alakası yok.
Haa ilerde birgün bir tabiat müzesi kerkenkeleler için reklam verirse o zamanda hosting tanıtım siteniz iş yapmaz. :p

Benimde 200.000 gösterimlik sitem var 98 de alınmış domain günde 5$ ancak kazanıyor ama adsense için açılmış ingilizce sitemiz var arkadaşla geliştiriyoruz her gün :p

07 Haziran 2005 Salı 9.850 207 0,7% USD 4,01 USD 119,64

Burada sihirli kelime "Reklam verilen konularda siteler yapmak" ingilizce olursa daha çok kazanırsınız olay bu.sebebte gelişmiş ülkelerin reklam konusuna ayırdığı bütçe bizden çok daha fazla hepsi bu
Küçük bir örnekte vereyim:

http://www.google.com/search?sourceid=navclient&hl=tr&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=istanbul+hotel

yandaki reklamların çokluğuna bakın.alt sayfalara tek tek bakın full reklam dolu.
Öyle hotel reklamı çıkartmak için frame açmakla sadece salakça gösterim sayınızı artırsınız.Para mara kazanamazsınız baştan söyleyeyim :D

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rockaltin 240.000 üye nerden oldu. Siten ne ?

Alexaya göre 64. Webaslan.com. Senin mi bura? hiç sanmıyorum. Garip bir başlık daha da garipleşiyor yani..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ne yapsam ne yapsam diye düşünen programcı arkadaşlar varsa bu aralar popüler olmaya başlayan Google amcanın sitemap olayı için php script yazıp ingilizce site açarlarsalar erkenden yol kat etmiş olursa benden söylemesi :p

önemli olan piyasada rakibin az oldugu ama popüler olması muhtemel konulara yogunlaşmak.Bu saatten sonra gazete sitesi yada istanbul hotel sitesi açmak çok mantıksız.Atı alan üsküdarı çoktan geçmiş zaten :p

M

Melvana

Misafir
postmodern' Alıntı:

Bu nasıl bir akademik kültürdür ki, ortaya atılan tezin ispatını gereksiz sayar ve kanıtlamayı amele yöntem olarak addeder?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yoktur sen seviyorsun herhalde, böcek, kertenkele vs. sitesi yapsana. hakikaten hiç yok. ben desteklerim! ;)

sanal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rakamlar dudak uçuklatıcı walla,
200binli rakamlar havada uçuşuyor.
Eleştirdiğimden değil, gıpta ettim sadece.
Darısı bu fakirin başına ;)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sanal' Alıntı:
Rakamlar dudak uçuklatıcı walla,
200binli rakamlar havada uçuşuyor.
Eleştirdiğimden değil, gıpta ettim sadece.
Darısı bu fakirin başına ;)

Ben sitemi google adsense için yapmadım 200.000 gösterim 5$ veriyor
10.000 gösterim 100$ veriyor.bu işler de mantığı anlattım yukarıda :rolleyes:

P

postmodern

Misafir
Amacım ipucu vermek. Olayın mantığını anlatmam demek bir sürü geyik adamın ekmeğime saçma bir şekilde ortak olması demek oluyor. Bilginin tamamını vermeyince en azından kafası çalışan adamlar olayı tartıp olumlu ise alıyorlar. Keşke bu işi 'işin .okunu çıkartmak' amaçlı değilde, işi iş olarak belirli bir etikte değerlendirecek insanların bütün olduğu bir platform olsa herşeyi ortaya sererim. Ne projelerin daha bebekken ipsiz sapsız adamlar tarafından alınıp suyu çıkartılıyor. Kusura bakmayın lütfen, şu site şu şekilde şöyle aptım vs. bir anlatım beklemeyin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5