İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense ve clickevolution.com

Umut Deniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.clickevolution.com gibi sitene hit sağlayan siteler kullanmak yasakmı?

yani bunlar bannerlara tıklamıyor, sadece sitenin ziyaretçi sayısı arttırıyor?

tam bir bilgisi olan varmı?

bilgi verirseniz sevinirim.

buradan kredi satın alıp sitemin hit sayısını arttırsam bu adsense için ban sebebi olurmu?

iyimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence banlanmana neden olabilir sebebi ise tıklama yüzdelerinde yanıltıcı bilgilere yol açmasıdır. Yani raporların doğru şekilde oluşmasına engel olur. Örneğin sitene normalde 10 kişi geliyor 5 tık oluyor bu durumda %50 tıklama oranı vardır. Sen hit artışı için reklam verdin bu kez 100 kişi geldi ve yine 5 yık oldu bu kez tık oranı %5 olacaktır.

Google der ki:
Yasak Tıklamalar ve gösterimler
Yapay tıklama ve sayfa gösterimi için kullanılacak tüm yöntemler kesin olarak yasaklanmıştır. Bu yasak yöntemler, bunlarla sınırlı olmamak üzere, şöyledirler: tekrarlanan elle tıklamalar veya gösterimler, robot kullanımı, otomatik tıklama - ve gösterim - oluşturma araçları veya diğer yanıltıcı yazılımlar.

Umut Deniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladım bu durumda %100 yasak bu sistem,

ben 100 kadar gösterim yaptırdım sorum olmaz umarım :(
(günlük normal gösterim zaten 10 000 civarı olduğuiçin istatistikleri bozmadım ama)

hemen kapattım şimdi ama ...

B

bedafocb

Misafir
Wallahi ben bu zamana kadar bir çok hit sitesinden hit aldım ama hiçbişi olmadı ama yine de sen bilirsin...

Umut Deniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hit sitesinden hit aldığın sitelerde adsense reklamı varmıydı?

ödemelerin geldi ve ödendimi gogle adsense den?

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benım eskıden yaptıgım sıtelerıme oyle hıt saglamıstım bı sorunda cıkmadı ama abartırsan dıkkat cekebeılır.yanı hıtın gunluk 10000 iken 50000 olursa tabiki adamların dikkatini ceker

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5