İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense ve phpbb portal

F

femahost

Misafir
MErhaba
birşey sormak istiyorum.. Sitemde phpbb portal sistemi kurulu. Adsense kodunu overal-header e koydum.. Simdi ana sayfaya girdigimde dogru turkce reklamlar cikiyor ancak diger sayfalara girdigimde ingilizce ve alakasiz bir reklam cikiyor.. para kaznadirmayanlardan.. Bunu onelemek icin kanal mi yaratmam gerekiyor her sayfa icin ayri ?

M

mavidusler

Misafir
Kanal yaratmakla bir ilgisi yok. Sadece sayfalarında uygun reklam bulamıyor. O nedenle Genel hizmet reklamları çıkarıyor.

F

femahost

Misafir
tesekkürler bişi daha sormak isityorum bu en cok kaznadiran keywordlar olay ifalan var.. Bu keyword leri ben siteme nasil koyaiblirmki ona gore reklam ciksin. mesela benim bir egitim sitem var ama araba keywordleri koyup araba reklami cikarabilirmiyim mesela ? evetse bu keywordleri nasil girebilirim hangi kodla..
tesekkurler

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
keyworde göre reklam çıkartmak yasak.banlanma sebebi eger günlük gösterimin 340.000 degilse :rolleyes:
o keywordler ile iglili site yap.

O

OLTA

Misafir
ayırca kimse dikkat etmiyor, overall header'a da koymak yasak

çünkü o zaman arama ve kayıt sayfalarında da reklam çıkıyor ki bu yasak!
arama ve kayıt sayfaları için overall_header_lite.tpl diye bir dosya oluşturun orada kullanın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5