İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense ve vergi

bycoders

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar yabancı ülkeden adsense hesabı aldık fakat ödemeleri alırken vergi ödüyormusuz %70 kadar
Türkiyede böyle bir sorun varmı eger yoksa türkiyeden almaya çalısacagım hesabı %70 az degil :sinir:

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
% 70 vergi alan hangi ülke acaba ? Sizin hesabınız hangi ülkede? yani adsense ödemeleriniz hangi hesaba gelicek o önemli..

Birde dünyada Türkiye'den başka %70 gibi yüksek bi vergi alan ( herhangi bir ürün veya hizmet) ülke olacağını sanmıyorum. Yada ben karşılaşmadım daha..

bycoders

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
% 70 vergi alan hangi ülke acaba ? Sizin hesabınız hangi ülkede? yani adsense ödemeleriniz hangi hesaba gelicek o önemli..

Birde dünyada Türkiye'den başka %70 gibi yüksek bi vergi alan ( herhangi bir ürün veya hizmet) ülke olacağını sanmıyorum. Yada ben karşılaşmadım daha..

hollandada yaşıyorum türkiyede vergi ödemiyormus kimse adsenseye :hasta:

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
hollandada yaşıyorum türkiyede vergi ödemiyormus kimse adsenseye :hasta:

Adsense kazancına vergi vereni duymadım daha.. Belki çok yüksek kazanc sağlayanlar veriyordur bilemiyorum. Banka aracılığla geldiği için gelirin kaynağını belirtmesi lazım. Yada şirket hesaplarına ödeme alanlar mecbur olarak kaynağı belirtip vergisini veriyordur.

İnceleme olursa daha fazlasını vermemek için..

bycoders

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adsense kazancına vergi vereni duymadım daha.. Belki çok yüksek kazanc sağlayanlar veriyordur bilemiyorum. Banka aracılığla geldiği için gelirin kaynağını belirtmesi lazım. Yada şirket hesaplarına ödeme alanlar mecbur olarak kaynağı belirtip vergisini veriyordur.

İnceleme olursa daha fazlasını vermemek için..

bekleyecegiz bu ay sonunda belli olacak sonuc ona göre türkiyeden hesap alıp almamaya karar verecegim

ztk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türkiyeden vergi kesmiyolar ama banlıyolar dikkatli ol türkiyeden alma derim

bycoders

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türkiyeden vergi kesmiyolar ama banlıyolar dikkatli ol türkiyeden alma derim

evt sırf o yüzden almadık ama bu seferde vergi çıktı :D ama ban korkusu yok şu anda reklamları yan yana resimli bile koyuyorum tık demiyor ama ay sonunda acısını çıkarmassa iyi :)

T

trgy

Misafir
Küçük miktarlarda vergi vermesen de olur. Aslında onun da verilmesi gerek ama kişisel blogları olanlar 20-30 TL için şirket kuracak değiller elbette. :)

500 TL ve üzeri kazançlarda ise vergi verseniz iyi olur. Er ya da geç farkedilir bu elde ettiğiniz kazançlar ve kapınızı çalarlar. Çaldıklarında ise emin olun kimse 1 kelime edemez. :)

Vergi veren çok arkadaşım var benim ayrıca. Tamindir.com her aldığı ödemeye faturasını kesiyor, ben aldığım ödemelere fatura kesiyorum ne olur ne olmaz kısacası. Hem vergi vermek vatandaşlık görevidir bunu unutmayın. :)

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
şirket statüsü varsa ve gelir olarak gösteriliyorsa vergi alırlar tabi, kişisel hesaplardan vergi vereni hiç duymadım.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
banka hesabınıza giren her ödeme kayıt altında.

ileride bu paralar nerden geldi, dendiğinde ödemelerin Google dan geldiği belli olur ve bu GELİR VERGİSİ kapsamına girer.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5