İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense veya analytics kullanan site sahibinin diğer sitelerini bulmaca

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar bir tane site var, ve bana göre hiç etik bir olay yok sitede.yinede sizlerin bilgisini almak isterim.

kendi site adresinizi yazıyorsunuz. o sitenin kullandığı adsense veya analytics kodundan yola çıkarak başka hangi sitelerde kullanıldığını görüyorsunuz.

farzı misal gittiniz link değişimi yaptınız tr siteniz ile. adam geldi sitenizi sorgulattı, niş veya başka bir yabancı iyi kazandıran sitenizi öğrendi. ve buyrun klonu çıktı piyasaya :)

veya farklı amaçlar için kullanılabilir mi bilmiyorum..

http://serversiders.com/ sitenin adresi .. ekranın üst sağ tarafındaki kutucuğa sitenizin adresini yazın, "check" denen zamazingoya basın. bakın bakalım neler çıkıyor..

not: eğer adres üstadlar tarafından, sakıncalı bulunursa veya tehdit edici görülürse veya farklı amaçlarla kullanılabileceği görüşü ağırlık kazanılırsa link ve yazı uçurulabilir.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
ben sorguladım ama acaba ben mi göremedim anlattığınız olayı?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Serverdaki diğer siteleri bulmanıza yardımcı oluyor...
+ bişey göremedim

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar aynı "adsense" ve "analytics" koduna sahip veya aynı "ip" adresini kullanan siteleri bulabiliyorsunuz.

örnek olarak: iyinet' in footer bölümünde link vermiş olduğu http://www.oyunkolu.com/ adresini copy/paste edin o siteye.. mouse ile aşağıya doğru indiğinizde size gerekli bilgiler çıkacaktır..

Domains using the same Analytics account as oyunkolu.com diye bir yazı çıkacak.. belki benim ingilizce kapasitemin yetersizliğide olabilir ama anladığım şu..

"oyunkolu.com gibi aynı analytics hesabını kullanan domainler."

kaldı ki kendi sitemi sorgulattığım zamanda analytics ve adsense kodunu kullandığım diğer sitelerimi şak diye çıkartıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5