İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense zor

N

negemezsin2

Misafir
Merhaba ben aranıza yenı katıldım.

Sitem yenı değil ama bu işlerle hıç uğraşmadım daha once.
Biraz takip ettimde hepiniz profesyonel dusunuyorsunuz ve burdaki ortam hakikaten hoş. Bende bir site sahibiyim ama genelde ince ayardan uzak durmusumdur. Google işine bende el atmıştım ve kodları siteye koyup 5 gunde bir bakıyordum sadece. Pek iyi sonuclar aldığım söylenemez.

Bir çok yazınızı okudum ve su mantıgı cıkardım turkce sıtelerden kolay para yok. Ben ingilizce site acamam suanda sıtemle ılgılenıp onu ılerı goturmem lazım. Sitem sohbet içerikli ve birde sohbet serverımız var. Adsenseden gelen gelir bu foruma girmeden once 1 dolar olmazdı gunde simdi 1 dolar oldu dıyelım yanı 2 gundur oyle en azından. Benim kullanıcılarım gunde 150 kez tıklıyor bazen daha fazla bazen 100 ama gunde 1 dolar anca. Gunde 40 bin ıle 50 bin gosterım var. Asiri derecede aynı reklam var turbo ıngılızce dıyekı bu pek sıtemle alakalı degıl. Bi turlu sıtemın cıkması gereken reklamları cıkaramadım keyword title desc ile oynayıp durdum ama sıtemde cıkan reklamın eCMP 0,02 0,03 tarzını gecmıyor cok daha ıyı ılgı cekıcı reklamla 200 uzerı tık alacagımı dusunuyorum ama gelmıyor bı yontemı varmıdır neler yapmalıyım ?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site reklam renklerini ve yerlerini değiştirebilirsin. Daha göze batacak yerlere yine göze batacak şekilde ekleyebilirsin. Birde bağlantı reklamlarını kullan. Onlar daha çok geri dönüşüm verebiliyor. Ben 10.000 gösterime 100 tık alıyorum. Arka plan rengiyle aynı renkte reklamlar kullanıyorum. Hoş duruyor açıkçası.

Yine 2. bir hile demeyeyimde trick vardır ingilizce :) Reklamları sanki kendi sayfa içeriğinmiş gibi göstertebilirsin. İlk yoluda arka fonla aynı renkten geçer. Diğeride reklam alanı işte. Bir şekilde ayarlayacaksın.

N

negemezsin2

Misafir
baglantı birimi kullanıyorum ve 468 kullanıyorum ama cıkan reklamlar alakasız tıklanacak seyler degıller.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bağlantı birimi bencede güzel.
Reklam boyutunu değiştir.Değişik şeyler dene.Ben küçük boyut kullanıyorum gayette memnunum büyük bana daha az kazandırıyor sende böyle deneyerek bulabilirsiniz zamanını alır ama sonuçta güzel para kazanabilirsin.Kolay gelsin

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
titleni ve sayfa içeriğini beslemen gerekli.Sohbetle alakalı reklamda pek var denilemez aslında bundan dolayıda olabilir.

N

negemezsin2

Misafir
içeriğim sadece sohbet değil aslında sırf reklamlar değişsin dıye anasayfaya araba resımlerı koydum ama araba resımlerı ıle alakalı reklam cıkmadı sureklı aynı reklam turbo ıngılızce

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Oraya rastgele bilgi koyamazsın...

Ama sana güzel bir içerik söyleyim...
Farklı farklı reklamlar görünsün istiyorsan meta keyword title dışında appletin de bulunduğu sayfaya şöyle bir başlık aç..

-Alanında En İyi Siteler-

-Bilgisayar
--xxx
--yyy

-Tatil
--xxx
--yyy

şeklinde birkaç kategori bul ve her kategori için beşer tane site ekle. Ama bu sitelerin başlıklarındaki keywordleri bile dikkatli seç.

N

negemezsin2

Misafir
mesela suan benım en cok tık alan indexim google bunu anladıgından berı ındexime genel hizmet reklamları en ucuz ve alakasız reklamları koyup duruyor diger sayfalar bu kadar surunmuyor. bu dediğini indexin içinemi acim? yani bu kategorideki siteleri bulup link vermem gerekiyor sanırım anladıgım kadarıyla

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu anlattığım olay sayfa içerisinde çok çok yer kaplamaz. Hit alan her sayfana koyabilirsin dediklerimi.

Evet. Aynen öyle .. Önce en az 10 kategori bul.. On kategori için de beşer site bul..

Ama diyelim ki kategorin EMLAK bulduğun sitelerin başlıkları şöyle olursa iyi olur:

- Ahmet Emlak
- Paradise Property
- Bodrum Real Estates
- Best Apartments

Yani sitelerin başlıkları da illa ki emlak ile alakası olsun. Emin ol kısa sürede tıkların getirisi kat kat artacaktır.

N

negemezsin2

Misafir
ama bu hangı kelıme yogunlasıyor ? simdi adsense bıldıgım kadarıyla rekabetı olan kelımelerde ıyı fıyat verıyor ben bu lınklerı neye gore seceyım sence?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5