İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1sene önce bir alan adım google adsense den banlandı 3 , 5 kez ben tıkladım işin aslı ama bu 2 ay da tıkladığım sayı ve banlandım neyse o hesabım kapatıldığından beri birdaha hiç adsense hesabı için başvurmadım, şimdi başvurmak istiyorum yeni alan adı, yeni ip adresi, yeni bir site ama korkum şu yeni alan adımda google adsense de kara listeye alınması sizlerden yorumlarınızı bekliyorum kendi ismime bir daha adsense hesabına başvurayım mı? daha önceden banlandık diye potansiyel bi suçlu gözünle bakarmı google ?

ahmet_16

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimde bir sitem banlanmıştı bende senin gibi düşünüyordum o sitem banlı diye sitemi bile sattım :D ama meğer sadece hesabı kapatıyorlarmış sattığım adam kendi adsense hesabıyla şuan siteme kodları yerleştirmiş site ban çok büyük bir suç işlemedikçe olmuyor google a yaz google ban kontrolü diye çıkan araçla sorgulat,büyük ihtimal siten temiz sadece senin hesabı kapatmışlar

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
yani şunu demek istedim site den çok zaten site adı ve site komple değişti, benim demek istediğim benim adım soy adım 2. kere hesap açınca vay bu daha önce banlanmış şimdide banlayalım gibi bir düşünce olurmu onu demek istedim.

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Tamam dır hemen başvurcam bakalım kabul edilcezmi, birde birden fazla sitem için aynı hesabı kullana bilirmiyiz?

mrtogz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
google politikalarında bunu söylüyor zaten,politikalarına uyan tüm sitelerinizde reklamlarınızı yayınlayabiliyorsunuz.Fakat bir sitenizde yanlışlık görürlerse hesabınızı komple kapatıyolar,diğer siteleriniz ne kadar iyi olursa olsun.Bilgisayarınıza çerez yerleştirmişlerse ki yerleştiriyorlar, banlanan daha önceki hesabınızın kayıtlarını ve sizin yeni hesabınızın kayıtlarını bir şekilde eşleştiriyor ve yeni hesapları da bir süre sonra banlayabiliyorlar,yani yeni hesap açabilirsin kendi adın ve soyadınla, fakat bir süre sonra banlayabilirler.

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
google politikalarında bunu söylüyor zaten,politikalarına uyan tüm sitelerinizde reklamlarınızı yayınlayabiliyorsunuz.Fakat bir sitenizde yanlışlık görürlerse hesabınızı komple kapatıyolar,diğer siteleriniz ne kadar iyi olursa olsun.Bilgisayarınıza çerez yerleştirmişlerse ki yerleştiriyorlar, banlanan daha önceki hesabınızın kayıtlarını ve sizin yeni hesabınızın kayıtlarını bir şekilde eşleştiriyor ve yeni hesapları da bir süre sonra banlayabiliyorlar,yani yeni hesap açabilirsin kendi adın ve soyadınla, fakat bir süre sonra banlayabilirler.

bende böle düşündüm bikere adımız ordan banlandı yarın öbürgün kontrol edildiğinde hesap anında kapanır tüm emekler boşa gider ben en iyisi kendi adıma hesap açmıyayım.

mrtogz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
senin adın ve soyadına sahip binlerce kişi bulunur en azında.Bence başvuruyu başka bir bilgisayardan yap.

ahmet_16

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok hocam ben bu adsensi çözdüm,siten popüler bir site ise ,birçok backlink alıyorsan günden güne,sitenin içeriği özgünse,günlük 1milyon hit alıyorsa banlamıyorlar.Haha diyeceksiniz biliyorum.Şuan gezdiğim girdiğim çok çok popüler site adamlar hayvan gibi reklamları yazının içine sokmuşlar biz yapsak %100 ban yeriz ama site popüler diye banlamıyorlar.Biz 1 ay zar zor sabredip günde 50 hitle adsense reklamı çakıyoruz adamlar en ufak hatanda banlıyorlar niye biz çünkü yeniyiz.1-2 yıl sonra adsense reklamı koyacaksın hocam ben bunu anladım pagerank en az 2 olacak adamların siteleri w3'e bile uygun değil sadece çok bilindikleri için banlamıyor google hata yapsalar bile görmezden geliyor seni beni ne yaparsan yap banlar

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
senin adın ve soyadına sahip binlerce kişi bulunur en azında.Bence başvuruyu başka bir bilgisayardan yap.

Dostum konuyu okursan yaklaşık 1 sene öncesi dedim 1 seneden bu yana pc kaç kere formatlandı belli değil, (şimdi deme mac adresini alır adsense çok gülerim) ve sen sanırım hiç adsense hesabı açmadın o yüzden bu şekilde düşünüyorsun türkiyede benim adım soyadım başkalarıyla eşleşe bilir ancak bir kişinin ili, ilçesi , mahallesi, banka hesabı ve adı soy adı tutuyorsa sen daha kime neyi anlatmak istiyon :))

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
yok zaten kimse kimseye bişey ıspatlamıyor, konuşuyoruz burda ama mantık cerçevesinde olursa daha güzel olur.

mrtogz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
arkadaşım aynı bilgisayardan defalarca adsense hesabı aldım ve bir süre sonra hepsi banlandı.Bu da demek oluyor ki çerez yerleştiriyorlar,her ne kadar hile yapmasan da hesabı banlıyorlar.Aynı ad ve soyadla herhangi bir köyde ya da mahallede onlarca kişi olabiliyor.Kendini tek mi sanıyosun? Banka hesabına gelince onu sonradan kaydediyosun zaten.Hesap başvurusunda senden banka hesap no hiç istendi mi? Bir de kalkmış mantıksızlıkla itham ediyosun beni.Adsense hesap almak için bir konu açıyosun ve attığın mesajlardan biri ''1 milyon hit alsam bile adsense ile uğraşmam'' diyorsun.Bu ne yaman bir çelişkidir böyle.Bir konu açıyorsun konuya yorum atanları konudan soğutuyorsun.

kayakaya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
1 sene önce hesabım banlandı. bir seneden beri milyolarca kez ip değiştim onlarca kez bilgisayarımı formatladım hiç adsense hesabı açmadım yeni adsense hesabı açmak istediğim site, yeni bir site, alan adı yeni (bundan anlaşılıyorki bilgisayarımı tanıyamazlar çerez le falan) gelelim isim soy isim meselesine, evet dostum banlandığım hesabımdaki adres bilgilerimle, şuan ki adres bilgilerim aynı yani benim ismim bu nedenle tek oluyor.
ve eğer benim 1miliyon hitim olursa adsense kullanmam demem deki sebep eğer o hiti yakalarsam sitemde online yüzlerce kişi olur ve bende, oyun salonu, gold üyelik ve operatörlük satırım (sitem çok kullanıcılı oyun sitesi)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5