İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsensede çok kazanınca kurallara uymamak serbestmi(ş)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kod:
http://www.livemp3.org/4258-mercan-dede-800-a.html 

İhlal ki ne ihlal, dudak uçuklatıyor. 
iframe ile reklam çıkartıyorlar, full albüm dağıttıkları mp3 sitesinde 
İşte ispatı: 

<iframe name="I4" src="http://www.gulaciya.com/rentacar.html" 
marginwidth="1" marginheight="0" border="0" align="middle" 
frameborder="0" height="275" scrolling="no" width="336"></iframe> 

yabancı kelime (rentacar) ve pahalı reklamlar çıkıyor.  Peki kim 
tıklar ki yabancı reklamlara demeyin. onu da halletmişler. kendileri 
tıklıyorlar tabii, kim mi onlar, sözde kürtleri savunan pkkcılar. 

bitmedi daha 
ordan da şu sayfa gidiyor 
http://www.acaronline.org/reklamu.htm 

sayfa bomboş 
CAR HERE:,car rental,car reviews,CarRentals.com,YesCarHire.com,Car 
Hire Germany 

kelimelere bakar mısınız? 

Gogıl yetkilileri siz uyuyun, kendi reklamına kazara tıklayanları 
banlarsınız siz ancak.
Kod:
http://www.cayhaus.com/showthread.php?t=12446 
bir mp3cü daha 

bunları buraya niye mi yazıyorum. 
siz de yapın diye, kurallara uymadan da kazanılabiliyomuş

Arkadaşlar yukarıdaki yazılar adsense gruptan alınma.Bunlar sadece örnek böyle kurallara uymayan çok site var.Peki bunlar niye banlanmıyor 10000 defa şikayet ediyoruz hala banlanmıyor.Adsensede çok kazandığın sürece kurallara uymamak serbest heralde..

Buda adsense gruptan benim yazım:
Kod:
Eğer çok kazanıyolarsa adsense banlamaz onları.Bende www.somurgen.com 
u şikayet ettim marez içerikte adsense yayınlıyor diye ama hala 
banlanmamışlar..Adsense heralde çok kazananları banlamıyor resim 
yanına reklam yerleştirip aylık binlerce dolar kazanan bir site vardı 
heralde 10000 defa falan şikayet edilmiştir ama hala adsense 
yayınlıyolar demekki adsense kazancı çok olanlara bişey demiyor..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
alakası yok bence :) Aksine kazanç arttıkça daha çok dikkat çekmesi lazım.Artık bir gerçek var ki.Hile yaparsan er yada geç atılırsın.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Adsense grubunun davranışlarını yorumlamak pek kolay değil gibi.

Programlama kütüphaneleri satan bir site üzerinden 2002 den beri sattığım birkaç delphi componenti var, delphi marez içerikler konusunda da bir numaralı bir site var (çince) bu siteyi de 2004 den beri takip ediyorum, sattığım componentler disassemb yapılıp mareze düşecek mi diye. Bu sitede adsense kodları yıllardır yayınlanıyor ve bugüne kadar ne site kapandı, ne de adsense kodları yayından kalktı.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ben gokhans19 a katılıyorum. Hatta ben bu konuyu daha once moderatorlere ozel olan bolumdede aciklamistim. Google, eger cok kazaniyorsaniz size reklam yerlesimlerini duzenlemeniz icin kendi calisanlarindan yardim etmelerini oneriyor. Bize yaptiklari oneriler daha once defalarca banlanmamiza sebep olan seylerdi.

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
banlanmadığını nerden çıkartıyorsunuz?

site banlanıyor iframe ile a hesabıyla baska sıteden cekıyor o banlanıyor b hesabıyla cekıyor o banlanıyor c hesabıyla cekmeye devam edıyor tek o site değil pek çok mp3 sitesi bu şekilde yapıyor.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kazanç arttıkça daha çok dikkat ediliyor. çok daha artarsa ufacık bir yerleşim problemi bile sorun olur.

ResSam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense işi tamamen şans işi, ben bu webmaster işine ilk girdiğimde bir adsense hesabı açmıştım birde site yapmışsım, hiti falan 0 dı benden başka gireni yoktu. malum nerden hiti olacak ya çok içerik olacaktı yada seo falan bişiler yapmış olmam lazımdı oysaki ben sadece footer.php yi açık toplist kodu koymayı biliyordum :) dedimya herşey 0dı diye. adsense başvurusu yaptım onaylandı ilk 50$ lık kazancımı sadece kendim tıklayarak yaptım.sonra hit falan gelmeye başladı artık gogole düzene gelmişti ve ben kazanmaya başladım bu böyle bikaç ay devam etti sonunda yaptıgımın çok yanlış oldugunu anlayarak o sitemi + adsense hesabımı ben durdurdum. evet banlanmadı hesap halen açık ama 6-7 aydır hesaba girmiyorum. sonra yeni projelerle dogal hit ile kazanmaya başladı (şuan yaptıgım bu)

gencbilim.com site ödev alanında adsense reklamı yayınlıyor. ödev alanına normalde üye olunmadan girilmiyor. Adsenseye göre ödev içeren sitelere reklam koymak yasak. bir arkadaşım var ödev sitesi açtı adsense koydu ve adsenseden uyarı maili geldi :) gencbilim.com u defalaraca şikayet etmemize regmen banlanmadı ve eminim banlanmıyacak.

Dediğim gibi şans içi adamar gözü kapalı listeden adam seçip banlıyor, hiç hata yapmadan banlanan yüzlerce arkadaşımız var onların emeklerine yazık ama napalım tek iyi kazanç yolu şuan adsenseden başka birşey değil :S Saygılarımla.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense ciddi bir rekabet içinde olmadığı sürece kuralları işine geldiği gibi manipüle edecektir. Ticaret de hayat gibi, adil değildir, büyükler ezer, küçükler ezilir. Adsense'e ciddi rakipler pazara girmeden bu böyle gider. Birçok şikayetçi sitenin düşük kalitesi nedeniyle diğer büyük reklam ağlarını cezmedemeyip Adsense'e bağımlı olmasının da bunda etkisi var tabi.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Adsense işi tamamen şans işi, ben bu webmaster işine ilk girdiğimde bir adsense hesabı açmıştım birde site yapmışsım, hiti falan 0 dı benden başka gireni yoktu. malum nerden hiti olacak ya çok içerik olacaktı yada seo falan bişiler yapmış olmam lazımdı oysaki ben sadece footer.php yi açık toplist kodu koymayı biliyordum :) dedimya herşey 0dı diye. adsense başvurusu yaptım onaylandı ilk 50$ lık kazancımı sadece kendim tıklayarak yaptım.sonra hit falan gelmeye başladı artık gogole düzene gelmişti ve ben kazanmaya başladım bu böyle bikaç ay devam etti sonunda yaptıgımın çok yanlış oldugunu anlayarak o sitemi + adsense hesabımı ben durdurdum. evet banlanmadı hesap halen açık ama 6-7 aydır hesaba girmiyorum. sonra yeni projelerle dogal hit ile kazanmaya başladı (şuan yaptıgım bu)

gencbilim.com site ödev alanında adsense reklamı yayınlıyor. ödev alanına normalde üye olunmadan girilmiyor. Adsenseye göre ödev içeren sitelere reklam koymak yasak. bir arkadaşım var ödev sitesi açtı adsense koydu ve adsenseden uyarı maili geldi :) gencbilim.com u defalaraca şikayet etmemize regmen banlanmadı ve eminim banlanmıyacak.

Dediğim gibi şans içi adamar gözü kapalı listeden adam seçip banlıyor, hiç hata yapmadan banlanan yüzlerce arkadaşımız var onların emeklerine yazık ama napalım tek iyi kazanç yolu şuan adsenseden başka birşey değil :S Saygılarımla.

Ben hile yapmadan hiç banlanmadım.Mutlaka hatam varda banlanıyorum.Google benden para kazanıyor, beni durduk yere neden banlasın ki ?

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben hile yapmadan hiç banlanmadım.Mutlaka hatam varda banlanıyorum.Google benden para kazanıyor, beni durduk yere neden banlasın ki ?
haklısın, kendinizi merkeze koyarak düşünürseniz sadece kendinizin mükkemmel olduğu sonucuna varırsınız. oysa bir de reklamveren var. sadece google ve siz yoksunuz.

ResSam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Bende hile yapmadan hiç banlanmadım tabiki, hatta hileli hilesiz hiç banlanmadım diyebilirim :p bu işe ilk giren herkes mutlaka ufak hileler dener ;) sonradan bir çoğu vazgeçer bir çoğuda baktı gerçekten kazanıyor hileye devam eder tabi sonu ne olur bilmem.

Forumda birçok arkadaş hiç bişi yapmadan banlandığını idda ediyor onların söylemlerine göre ben o msj ı yazdım.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Google benden para kazanıyor, beni durduk yere neden banlasın ki ?

sadece benden para kazanıyor niye banlasın mantığı ile düşünürsek google hileye ses çıkarmaz diye de düşünebiliriz. hile yapan daha çok kazanır, dolayısıyla google daha da çok kazanır. düz mantık böyledir.

mesela bir kelimede tüm reklamları siz eritiyorsanız, bu ban sebebi olabilir...

adsense de açık kuralları dışında mehmet in dediği gibi belli günlük politikalar kullanır. bunlar ilgili müdürler doğrultusunda dahi değişir. 1 sene öncesini aklınıza getirin, banlama başlıklarını hatırlayın, tr müdürü değiştikten sonra kaç tane banlandım mesajı var kıyaslayın.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
hileyle banlandıktan 4 ay sonra açtığım hesapta hilesiz hurdasız 3 ayda 80$ sınırına ulaştım umarım 100$ı geçince banlamazlar

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense ciddi bir rekabet içinde olmadığı sürece kuralları işine geldiği gibi manipüle edecektir. Ticaret de hayat gibi, adil değildir, büyükler ezer, küçükler ezilir. Adsense'e ciddi rakipler pazara girmeden bu böyle gider. Birçok şikayetçi sitenin düşük kalitesi nedeniyle diğer büyük reklam ağlarını cezmedemeyip Adsense'e bağımlı olmasının da bunda etkisi var tabi.

kesinlikle katılıyorum. rekabetin olmadığı ortamda herkes keyfine göre iş yapar. ama google öyle bir arama motoru ki rekabet etmek imkansız gibi birşey şuan için. teknoloji olarak değil, edindiği yer olarak çok önemli. ingilizcede bile googlelamak gibi bir kelime var artık. onu da geçtim elindeki maddi imkan ile karşısına çıkan bir rakibi rahatlıkla alabilir ya da benzeri teknolojiyi hemen üretebilir. kolay değil yani tekelin devrilmesi.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
adsense yetklileri bu mesajları okuyunca acaba ne diyorlardır kendi aralarında :)

letreset

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tebrik ederim "gokhans19", somurgen.com'u şikayet etmekle çok ulvi bir görevi yerine getirmişsin. Bir çok w*r*z diye tabir ettiğin site adsense kullanmaktadır. Bu sitedeki adsense de 2,5 yıldan beri durmaktadır. Hiç bir zaman bir tık bile hile yapılmamıştır.

husay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İçinde marez olan site site aylardır belkide yıllardır ads kullanıyor , mp3 linkleri, absürt linkler var içinde ama banlanmıyorlar :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
haklısın, kendinizi merkeze koyarak düşünürseniz sadece kendinizin mükkemmel olduğu sonucuna varırsınız. oysa bir de reklamveren var. sadece google ve siz yoksunuz.

Ne alaka ki ? Ben dediğim ; webmaster ' dir.. Webmaster den para kazanan firma onu neden atsınki ? Firma sahibisiniz, eleman çıkarmaya karar veriyorsunuz.En çok kazandıran elemana, çık sen işten çok kazandırıyorsun mu dersiniz ? Reklamveren hilesiz hurdasız reel ziyaretçi istiyor.Burada tartışırkende hilesiz siteden bahsediyoruz.Yani zaten reklam veren bundan memnun onu hesaba bile katmamak lazım.

Reklam eritmeye gelincede ; sitem tabiki reklamı eritecek.Google de bunu istemiyormu ? Reklamlar bir an önce bitsin, yenileri verilsin demiyormu ? Bilmiyorum biraz komplo teroilerine döndü bu işler.Yani eritmeler olsa, çok kazandıralara premium üyelikte vermemeleri gerekiyor sanırım.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
0 hile ile bir çok kez banlandım
Şundan emınım Az Kazananlara Google Acımıyor
Yuksek hıt ve yuksek gosterımınız varsa dıgerlerıne gore %90 gözardı edılırsınız

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5